REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Tydzień z...: Nadciąga Might&Magic X: Legacy

W czwartek, 23 stycznia odbędzie się premiera najnowszej części gry z serii Might&Magic, oznaczona numerem 10, o podtytule Legacy. Choć dla osób, które zamówiły ją przedpremierowo pierwszy akt dostępny był od bez mała pół roku, to wreszcie zostanie zaprezentowana w pełnej krasie. 

20.01.2014
10:52
Tydzień z…: Nadciąga Might&Magic X: Legacy
REKLAMA

Twórcy Legacy po kilku kolejnych średnio udanych tytułach z tej serii, pod względem rozgrywki postanowili odwołać się do klasycznych części IV i V, zaś akcję przeniesiono do uniwersum Ashanu, znanego z dwóch ostatnich części Heroes of Might and Magic. W założeniach ma to być więc dungeon crawler z otwartym światem, z dużą ilością wątków fabularnych, turową walką i pierwszoosobową perspektywą. W trakcie gry kierować będziemy kilkuosobową, zróżnicowaną pod względem ras i umiejętności drużyną.

REKLAMA
MMX-Legacy_Be prepared to meet the locals_88211

W teorii wygląda to naprawdę dobrze, szczególnie maniacy cRPG już ślinią się z zachwytu, niecierpliwie oczekując dnia premiery. Pierwsze opinie o M&M X są jednak dość ostrożne. Trzeba oczywiście mieć na uwadze, że dziennikarze nie otrzymali jeszcze kompletnej, ostatecznej wersji gry, a jedynie niepełny tytuł, dodatkowo wciąż znajdujący się w fazie produkcji. Spora liczba niedociągnięć, brak swobody w poruszaniu się po świecie, niewielka ilość interakcji i w ogóle elementów fabularnych, wreszcie brak optymalizacji - to najczęściej wysuwane przeciw Legacy oskarżenia. Budzi to pewne obawy, czy twórcy zdołają poprawić lub wyeliminować te wady. Wielu zachwytów nie znajdzie się również wśród komentarzy graczy, którzy uzyskali możliwość gry w pierwszy akt we wczesnym dostępie.

To oczywiście jeszcze nic nie znaczy, być może efekt końcowy okaże się naprawdę zadowalający i Legacy będzie godnym kontynuatorem spuścizny zarówno najlepszych odsłon Might&Magic, jak i na przykład Legend of Grimrock. I oby tak się stało, bo nie ukrywam, że czuję duży sentyment do wielu poprzednich części tej serii. Gra kosztować ma około 90-100 złotych. Jej wymagania sprzętowe znajdziecie poniżej.

REKLAMA

Minimalne:
OS: Windows Vista SP2, Windows 7 SP1, Windows 8 (32/64)
Procesor: Intel Core 2 Duo E7300 @ 2.6 GHz lub AMD Athlon 64 X2 5200+ @ 2.7 GHz
Pamięć: 4 GB RAM
Karta graficzna: nVidia GeForce 8800GT, AMD Radeon HD3870 (512MB VRAM z Shader Model 4.0 lub wyższym)
DirectX: Version 9.0c

Rekomendowane:
OS: Windows Vista SP2, Windows 7 SP1, Windows 8 (32/64)
Procesor: Intel Core 2 Quad @ 2.4 GHz lub AMD Phenom x4 @ 2.3 GHz
Pamięć: 6 GB RAM
Karta graficzna: nVidia GeForce GTX260, AMD Radeon HD6870 (1024MB VRAM z Shader Model 5.0)

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA