Przeglądając internet, trudno dziś nie natknąć się na wszelkiej maści spoilery. Jeśli chcielibyśmy spokojnie lubić strony fanowskie oglądanych seriali, to nie powinniśmy nigdy przegapić premiery nowego odcinka. Łatwo jest wdepnąć na spoilerową minę, nawet jeśli unika jej się jak ognia.
REKLAMA
REKLAMA
Trochę na przekór, a trochę z ciekawości i czystej złośliwości ułatwimy (utrudnimy?) wam to życie w ciągłym stresie. Znajdziecie tutaj spoilery, za których zdradzenie znienawidzą was wszyscy przyjaciele i rodzina. Wy znienawidzicie nas, chyba, że zamkniecie oczy.
REKLAMA
A może już to wszystko wiecie? Miłej zabawy!
- Rodzice Harry'ego Pottera zostają zabici przez Voldemorta, ponieważ Ten-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać dowiedział się o istnieniu przepowiedni, mówiącej o tym, że chłopiec, urodzony tego dnia co Harry Potter, będzie jego rywalem i może go zabić. Ma bowiem przeżyć tylko jeden z nich. W tym dniu co Harry Potter urodził się też Neville Longbottom, ale Voldemort postanowił zabić Harry'ego, co mu się nie udało.Tym samym naznaczył ich obu. Nie mogli już uciec przed przeznaczeniem. Na końcu siedmiotomowego cyklu Harry Potter zabija Voldemorta.
- Severus Snape z serii o Harrym Potterze okazuje się być dobrym człowiekiem. Zależało mu na tym, by chronić Harry'ego. Snape ginie z rąk Voldemorta, a po latach Harry na jego cześć nadaje swojemu synowi na drugie imię Severus.
- Albus Dumbledore zostaje zabity przez Severusa Snape'a w książce Harry Potter i Książę Półkrwi. Albus Dumbledore i tak już umiera, jego choroba rozwija się od czasu, gdy z Harrym poszukiwał horkruksów. Zabicie czarodzieja z rąk Severusa Snape'a ma być dowodem dla Voldemorta, że Snape jest mu posłuszny. Severus był przez jakiś czas podwójnym agentem - pracował tak naprawdę dla Zakonu Feniksa, ale wkupił się znowu w łaski największego czarnoksiężnika, po tym, jak kiedyś wyrzekł się go na korzyść Dumbledore'a.
- W książce Agathy Christie, Morderstwo w Orient Expressie, której zapowiedziana została nowa filmowa adaptacja, ofiara ginie od dwunastu ciosów zadanych nożem. Kto jest zabójcą? Dwanaście osób znajdujących się na pokładzie pociągu (pani Hubbard, hrabia Adrenyi, pułkownik Arbuthnot, Hector MacQueen, księżna Dragomiroff, Mary Debenham, Antonio Foscarelli, Greta Ohlsson, Hildegarde Schmidt, Edard Masterman, Cyrus Hardman i konduktor wagonowy, Pierre Michel), które się ze sobą zmówiły. Każda z nich za coś nienawidziła milionera, Samuela Ratchetta.
- W książce "Justyna czyli nieszczęścia cnoty", której autorem jest Markiz de Sade, tytułowa bohaterka jest cały czas poniżana, upadlana i gwałcona. Mimo że próbuje opierać się pokusom los jest dla niej okrutny. Na końcu umiera od porażenia piorunem.
- W filmie Titanic, tytułowy statek rozbija się o górę lodową. Jack umiera, a Rose udaje się przeżyć i przypływa na łodzi ratunkowej do Stanów Zjednoczonych.
- W filmie Pokot, który oparty jest na książce Olgi Tokarczuk, "Prowadź swój pług przez kości umarłych", to główna bohaterka, Janina Duszejko, zabija wszystkie ofiary, a nie zwierzęta. Kobieta mści się za to, jak ludzie traktują zwierzęta. Duszejko udaje się uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny.
- Prestiż to jeden z najlepszych filmów Christophera Nolana ze świetnym twistem. Pod koniec produkcji okazuje się, że Alfred Borden, w którego wciela się Christian Bale to... tak naprawdę dwie postaci. Sztuczki Bordena udawały się z prostego powodu - ten miał brata bliźniaka, z którym występował na scenie. Istnienie bliźniaków wyjaśnia też odmienne zachowania Bordena i jego zmienne nastroje.
- Szalonym mordercą w filmie Siedem okazuje się postać, w którą wcielił się Kevin Spacey. John Doe obciął sobie opuszki, by nie zostawiać swoich odcisków palców na miejscu zbrodni.
- W filmie Pamiętnik starsza kobieta chora na Alzheimera, która słucha historii to ta sama bohaterka, która grana jest przez Rachel McAdams, tylko młoda. Mężczyzna, który czyta kobiecie jej własny pamiętnik to jej mąż, w którego w młodszej wersji wcielił się Ryan Gosling. Na końcu filmu umierają oboje.
- W filmie Wszystko za życie Christopher McCandless, który przyjmuje pseudonim Alexander Supertramp, umiera, ponieważ zjada trujące owoce.
- Nimfomanka to świetny film Larsa von Triera, składający się z dwóch długich części. Na końcu filmu mężczyzna, któremu główna bohaterka opowiada historię, proponuje jej... seks, skoro już i tak robiła to tyle razy. Po tej propozycji słyszmy strzał - kobieta najprawdopodobniej zabiła swojego powiernika sekretów.
- Pamiętacie Jak poznałem waszą matkę? Finał tej historii rozciągniętej na parę ładnych sezonów wygląda następująco: Ted ma dzieci z Tracy, a nie z Robin, ale Tracy umiera w wyniku choroby i Ted wiąże się z ciocią Robin.
- W najnowszej odsłonie Gilmore Girls wyprodukowanej przez Netfliksa, w ostatnim odcinku Rory mówi Lorelai, że jest w ciąży. Nie wiadomo, kto jest ojcem dziecka, może nim być jeden przypadkowy facet, z którym przespała się Rory albo Logan Huntzberger.
- Rory Gilmore zrywa z Loganem w Gilmore Girls: A Year in the Life, z którym spotykała się co jakiś czas i żyła w jednym mieście. Rory była kochanką Logana, bo ten na stałe ma kobietę.
- W pierwszym sezonie Detektywa psychopatycznym mordercą okazuje się być facet z blizną koszący trawę, który przewija się co jakiś czas w serialu.
- W Wielkich kłamstewkach osobą, która została zabita okazuje się Perry Wright, którego zagrał Alexander Skarsgård. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nam swoją żoną. W jego śmierć zamieszane były jego żona i jej przyjaciółki, a także Bonnie Carlson.
- W serialu Miasteczko Wayward Pines okazuje się, że bohaterowie mieszkają w tytułowej - zdawałoby się idyllicznej - miejscowości, ponieważ lata temu doszło do zagrożenia życia ludzi. Wszyscy, którzy są mieszkańcami Wayward Pines zostali zahibernowani na wiele lat i odkąd zostali wybudzeni mieszkają w miasteczku, gdzie wszystko jest ściśle kontrolowane i z którego nie można się wydostać.
- Laurę Palmer zabił jej ojciec Leland Palmer, którego opętał Demon, Bob. Leland zabił też kuzynkę Laury.
- W serialu Wataha za całym wybuchem stoi Grzywa, to on jest tzw. kretem. Można domniemywać, że pod koniec pierwszego sezonu serialu Grzywa umiera.
- W serialu Belfer za śmierć Asi Walewskiej odpowiada Julia Molenda, Kijana i Szrek. Ale jest też ktoś, kto maczał palce w tej sprawie, można by rzec, w białych rękawiczkach. To Ewelina Rozłucka, która powiedziała Julii, że Asia ma romans z ojcem Molendy. Rozłucka swoimi manipulacjami doprowadziła też do śmierci Lesława Dobrzańskiego.
- W serialu Plotkara Dan Humphrey wkręca się w towarzystwo bogatej elity z Manhattanu, aby napisać o nich książkę. To on zakłada stronę Gossip Girl, do której ludzie wysyłają donosy.
- W finale Plotkary Blair i Chuck biorą ślub.
- W serialu Californication Hank i Karen są ostatecznie razem, wyjaśnia się to w ostatnim sezonie produkcji.
- W filmie 12 gniewnych ludzi, który opowiada o próbie dojścia do porozumienia 12 członków ławy przysięgłej, ostatecznie bohaterowie podejmują decyzję, że czarnoskóry oskarżony chłopak jest niewinny. Bo nie ma wystarczającej pewności, że popełnił zarzucany mu czyn. Do takiej decyzji konsekwentnie przekonuje ławników jeden mężczyzna.
- W serialu The Killing, w ostatnim sezonie, okazuje się, że dwójka głównych bohaterów, Sarah i Stephen, będą razem jako para.
- Geralt ginie na samym końcu cyklu Wiedźmin. Okazuje się jednak, że Ciri przenosi go gdzieś, gdzie czas płynie innym tempem. Krytycy mówią, że to miejsce to Avalon, Wyspa Jabłoni.
- Pod koniec gry Wiedźmin III Ciri może przeżyć i podróżować z Geraltem jako wiedźminka. Może też zostać cesarzową Nilfgaardu, albo umrzeć, jeśli się nią odpowiednio nie zaopiekujemy.
- W Misery, pisarz, którego przetrzymuje szalona pielęgniarka, uwalnia się. Wcześniej pali książkę, którą pisał w trakcie niewoli, a następnie zabija swoją oprawczynię za pomocą maszyny do pisania, w której ciągle brakuje literki "n".
- W American Psycho postać, którą gra Christian Bale, morduje bardzo wielu ludzi, ale udaje mu się uniknąć odpowiedzialności. Kiedy przyznaje się do winy przed swoimi kolegami z pracy, biorą oni to wyznanie za dowcip.
- W książce Kod Leonarda da Vinci okazuje się, że Maria Magdalena była Świętym Graalem, bo nosiła w łonie dziecko Jezusa. Uciekła ona do Francji i dała początek dynastii Merowingów. A potomkinią Jezusa jest towarzyszka głównego bohatera, Sophie Neveu.
- W Adwokacie diabła okazuje się, że Milton/Diabeł jest tak naprawdę ojcem głównego bohatera. Kobieta, którą protagonista pożądał, to tak naprawdę jego siostra.
- Ava z filmu Ex Machina ostatecznie zabija swojego stwórcę i ucieka do świata rzeczywistego, przy okazji zostawia Caleba uwięzionego w domu.
- Amanda z filmu Gdzie jesteś Amando została porwana przez kapitana policji, Jacka Doyle'a. Bohater stoi przed dylematem, czy oddać dziecko prawowitej matce, która ma problem z używkami, czy zostawić ją w domu kapitana. Ostatecznie wybiera to pierwsze rozwiązanie.
- W Morderstwie doskonałym żona, która ma zostać zamordowana dowiaduje się, że jej mąż chciał ją zabić. Ostatecznie udaje się jej go pokonać. Niestety kilka scen wcześniej Steven Taylor morduje jej kochanka.
- W rodzinie Soprano wiele wskazuje na to, że Tony ginie w ostatnich sekundach. Nie jest to jednak pewne. Pewne jest jednak to, że wcześniej ginie m. in. Adriana, Christopher Moltisanti, Tony Blundetto. Nie, główny bohater nie wychodzi za doktor Melfi.
- Jedną z ikonicznych serii kryminalnych jest Millenium pióra Stiega Larssona. Jak to zwykle bywa w przypadku tego gatunku, radość z lektury można zepsuć w kilku słowach. Wystarczy powiedzieć osobie, która nie czytała pierwszego tomu o tytule Dziewczyna z tatuażem, że Mikael odnajduje Harriet w Australii, a jej brat Martin Vanger okazuje się potworem w ludzkiej skórze. Pod sam koniec zaś Wennerstrom zostaje odnaleziony martwy w pokoju hotelowym.
- Zakończenie filmu Blade Runner wyraźnie sugeruje, że Deckard też jest replikantem.
- Na koniec trzeciej części Ojca Chrzestnego Michael Corleone umiera na atak serca i przypomina sobie wszystkie kobiety, które stracił.
- W trakcie filmu Zakochany bez pamięci okazuje się, że podobną procedurę, jak główni bohaterowie, przeżyła Mary. Miała romans z szefem firmy, ale po odkryciu prawdy informuje klientów Lacuna, że wymazali swoje wspomnienia. Joel i Clem dostają kasety, które nagrali przed przejściem procedury i postanawiają spróbować jeszcze raz.
- W Serii Piła Lawrence Gordon przeżył wydarzenia z pierwszej części i to on odpowiadał za wszystkie chirurgiczne operacje na porwanych przez Jigsawa ludziach. Pod koniec ostatniej części okazuje się, że to Gordon stał się najwierniejszym uczniem Johna Kramera.
- W filmie Memento Teddy wcale nie był mordercą, którego próbował dopaść Leonard. Bohater cierpiący na nietypową amnezję oszukał samego siebie, by zemścić się na Teddy'm. Żona Leonarda w dodatku nie zginęła w ataku, tak jak początkowo podejrzewał.
- Incepcja. Cobb pod koniec zdradza, że jego żona wpadła w psychozę po spędzeniu 50 lat w limbo i popełniła samobójstwo w prawdziwym świecie. Mal wrobiła Cobba w swoje morderstwo, by podążył jej śladem. Wierzyła, że tylko wtedy oboje obudzą się w prawdziwym świecie.
- Pozostając w Skandynawii, nie sposób przejść obojętnie obok książek z serii Jo Nesbo. Najnowszy tom przygód Harry'ego Hole zatytułowany Pragnienie trzyma w napięciu do ostatniej minuty. Paskudnym spoilerem byłoby powiedzieć komuś, że za wampirzym mordercą stoi tak naprawdę naukowiec, którego Harry demaskuje, gdy ten ma otrzymać nagrodę za swoje badania naukowe.
- W szalonym Stranger Things Dzieciakom udaje się odnaleźć Willa, Jedenastka poświęca się, by uratować przyjaciół, a Barbs naprawdę nie żyje.
- Piąty sezon serialu o więźniarkach, Orange Is the New Black, kończy się zamknięciem placówki. Postrzelony na początku serialu strażnik umiera, a bunt doprowadził do tego, że bohaterki zostają rozdzielone i trafiają grupami do innych więzień.
- W House of Cards Frank Underwood dobrowolnie rezygnuje ze stanowiska prezydent i oddaje je Claire i zostaje wykiwany przez żonę, która nie ma zamiaru go ułaskawić i kończy ostatni sezon słowami "teraz moja kolej".
- W serialu Sherlock tytułowy bohater i Mycroft mają siostrę, która jest największą psychopatką w dziejach. To ona sterowała przez cały czas Morirarty'm. Sherlock o niej zapomniał, ale udało mu się przejrzeć jej plan. Zrozumiał, że nie było żadnego samolotu i ostatecznie uratował Watsona.
- W Dexterze Debra ginie pod koniec serialu z winy Dextera, który udaje się na dobrowolne wygnanie. Jego maska odpada całkowicie i zostaje zarośniętym drwalem. Jego synem opiekuje się samotnie Hannah.
- W Westworld okazuje się, że Bernard jest androidem kontrolowanym przez Forda, a William to tak naprawdę Mężczyzna w czerni. Obserwowana przez widza podróż Dolores odbywa się w kilku liniach czasowych, a jej końcem jest morderstwo Forda, który przyczynił się do wybuchu powstania robotów.
- The Walking Dead W serialu giną (m.in): Sophia, Shawn, Shane, Patricia, T-Dog, Lori, Oscar, Ben, Merle, Milton, Jody, Paul, Anrea, Karen, David, David, Hershel, The Governor, Lilly, Lizzie, Beth, Dawn, Tyreese, Noah, Pete, Carter, Erin, Holly, Nicholas, Deanna, Sam, Jessie, Ron, Owen, Ethan, Gabe, Denise, Abraham, Glenn, Olivia, Spencer, Benjamin, Richard, David, Sasha...
- David Haller z serialu Legion ma wiele problemów ze swoją psychiką, ale ich źródłem nie jest (wyłącznie) choroba lub mutacja. W jego ciele zadomowił się Shadow King.
- W Breaking Bad Walter White na samym końcu traci wszystko. Hank dowiaduje się, że jego szwagier jest baronem narkotykowym i ta wiedza doprowadza do jego śmierci.
- Mitologia Z Archiwum X była wielokrotnie przemielana przez scenarzystów w kolejnych sezonach i nawet wierni widzowie mogli się pogubić. W finale 9. serii Mulder i Scully po latach walki zwieszają broń. Koniec świata wydaje się nieunikniony, a konspiratorzy odnoszą zwycięstwo. Para agentów rozpoczyna nowe życie w ukryciu.
- W Suits Mike po latach pracy w kancelarii wreszcie trafia do więzienia i chce odpokutować za swoje winy. Jego sekret przedostaje się do publicznej wiadomości, ale ze względu na liczne machinacje udaje mu się zakończyć odsiadkę wcześniej... a także zostać prawdziwym prawnikiem i dołączyć legalnie do Pearson Specter Litt.
- Twin Peaks (2017) Dale Cooper był uwięziony w Czarnej Chacie przez 25 lat, a jego mroczny sobowtór opętany przez Boba przez ćwierć wieku prowadził w Ameryce działalność przestępczą. Audrey Horne przeżyła wybuch w banku, ale jej sen o wielkiej karierze się nie spełnił. W Twin Peaks panoszy się Richard Horne, aczkolwiek nadal nie wiadomo, czy to syn Audrey. Shelly i Booby mają córkę, ale się rozwiedli. FBI zaś wpada na trop mrocznego Coopera i okazuje się, że Diane nie tylko naprawdę istnieje, ale jest też w zmowie z sobowtórem Dale'a.
- Serial The Leftovers nigdy nie wyjaśnił przyczyny zniknięcia części populacji. Pozostawił widzów z otwartym zakończeniem, które każdy może interpretować na swój sposób.
- Największym przeciwnikiem Olivera Queena z serialu Arrow jest Prometeusz, czyli ukrywający się pod maską Adrian Chase. To syn jednego z przestępców zabitych przez Green Arrowa zaraz po jego powrocie do Star City.
- Największy przeciwnik Flasha z serialu, czyli Savitar, to on sam z przyszłości. Barry Allen pokonuje swoje alter-ego, ale zostaje uwięziony w ramach Speed Force.
- Firewatch. Gracz nigdy nie spotyka kobiety, z którą rozmawia przez krótkofalówkę, a w okolicy nie grasuje żaden psychopata. Główny bohater odkrywa jednak tragiczną historię młodego chłopca i trafia na jego zwłoki.
- Na końcu serii Quantum Break mogłoby się wydawać, że Jackowi udaje się naprawić czas i apokalipsa nie nadejdzie. Zakończenie można interpretować jednak inaczej - pierwsze obliczenia podające datę końca świata wcale nie były mylne, a działania gracza wyłącznie odroczyły apokalipsę... a tak naprawdę to od samego początku wszystko miało potoczyć się w taki sposób, bo człowiek nie jest w stanie zmienić przeszłości i przyszłości.
- Druga część gry Deus Ex o podtytule Invisible War łączy w mitologii serii wszystkie trzy zakończenia pierwszej części cyklu. JC Denton zespolił się z maszyną, ale coś poszło nie tak i nastąpił blackout. Illuminati nie zostali zaś wyeliminowani.
- W Serii gier Fallout Bunkry w Stanach Zjednoczonych powstały nie tylko po to, by chronić ludność. Na mieszkańcach przeprowadzano eksperymenty. Zepsuty Water Chip z pierwszej części gry wcale nie był dziełem przypadku.
- W Horizon Zero Dawn główna bohaterka jest klonem kobiety, która do samego końca próbowała powstrzymać apokalipsę. Głównym przeciwnikiem bohaterki jest zaś maszyna, której zadaniem było wyczyszczenie Ziemi ze wszystkich organicznych form życia, ale program Gaia w ostatniej chwili uratował planetę przed kataklizmem.
- W Mass Effect 3 Żniwiarze niemal osiągnęli triumf, ale Shepardowi udaje się ich w końcu pokonać, ale w wyniku tego jego statek wraz z załogą rozbija się na nieznanej planecie.
- Avatar to ostatnie z dzieł Camerona. Jego fabuła jest relatywnie prosta, to jednak nie oznacza, że film nie potrafi zaskoczyć widza. Chociażby tym, że najbardziej niechętny głównej postaci dziedzic tronu klanu Omaticaya – Tsu’Tey – stanie się jej najbliższym przyjacielem i obrońcą w trzecim akcie filmu.
- Interstellar to jedno z najwspanialszych dzieł science-fiction ostatnich czasów. Mamy jednak dla was złe wieści. Całe założenie filmu opiera się na dwuetapowym planie ocalenia ludzkości. Podczas gdy Cooper i jego załoga szukają dla Ziemian nowego domu, profesor Brand pozostaje na Ziemi, by rozwiązać równanie opisujące metody na manipulację grawitacją, co pozwoli na ewakuacje Ziemian. Cooper nie wie, że Brand od samego początku zadawał sobie sprawę że owo równanie nie jest możliwe do rozwiązania, a cała misja Coopera nie ma na celu ratowania Ziemian, a wyłącznie zasiedlenie nowego świata.
- Trylogia Matrix to historia walki ludzkości ze zniewalającymi ją maszynami. Widzowie, którzy Matriksa jeszcze nie widzieli, będą z wypiekami na twarzy kibicować Neo i jego ekipie. Nikt z widzów nie spodziewał się takiego geniuszu i wyrachowania maszyn: wszystkie wysiłki Neo i jego kompanii zostały przez nie z góry przewidziane i wyliczone. Sam Neo i koncepcja „Wybrańca” to raptem efekt uboczny opisującego Matrix równania, a jego walka to tylko kolejne narzędzie kontroli ze strony maszyn. „Wybraniec” pojawia się w systemie Matrixa cyklicznie, a Neo jest nieświadomym, ciągle powracającym, świadomie wprowadzonym przez maszyny elementem wirtualnego świata.
- W The 100 fabuła przedstawia się następująco: na Ziemi nie ostał się żaden żywy człowiek, a orbitalna Arka to wszystko, co pozostało z ludzkości. Mamy dobre (lub złe) wieści: to nieprawda. O czym się główni bohaterowie relatywnie szybko dowiadują. Istnienia prymitywnych plemion można było się jednak domyślić. Tyle że… kto powiedział, że dzikusy to jedyni przedstawiciele homo sapiens na naszej planecie? Rozbitkowie z Arki zmierzą się nawet z broniącą swojego terytorium sztuczną inteligencją. Czyżbym popsuł wam pierwsze trzy sezony?
- W sadze Gwiezdne wojny okazuje się, że: Palpatine to Lord Sithów. Jego uczniem zostaje upadły Jedi imieniem Anakin Skywalker, który przyjmując tytuł Dartha Vadera, staje się twardą pięścią Imperium. Po dwóch dekadach od upadku Republiki i Zakonu Jedi buntownicy wykradają plany stacji bojowej Imperium. Wszyscy członkowie oddziału Rouge One giną, ale dzięki ich poświęceniu młody farmer, który okazuje się synem Vadera, niszczy Gwiazdę Śmierci. Rebelianci triumfują, a Anakin Skywalker w ostatnich chwilach życia zwraca się przeciwko Imperatorowi. Pojawiło się jednak nowe zagrożenie w postaci Najwyższego Porządku, do którego przyłączył się syn Lei i Hana. Ben Solo, który chce być nazywany Kylo Ren, zabija swojego ojca. W Ostatnim Jedi ginie Luke Skywalker i Snoke. Liderem Pierwszego Porządku zostaje Kylo Ren.
- W filmie Iron Man w scenie po napisach końcowych pojawia się Nick Furry, który proponuje Starkowi założenie Avengers. W scenie po napisach w Iron Man 2 pojawił się młot Thora
- W filmie Thor tytułowy bohater traci sposób na podróż na Ziemię, gdy zniszczony zostaje most łączący Midgard z Asgardem.
- Pod koniec pierwszego solowego filmu Kapitan Ameryka zostaje zamrożony. Odnaleziono go dopiero po 70. latach.
- Phil Coulson ginie w Avengers z ręki Lokiego.
- Mandaryn w filmie Iron Man 3 i okazuje się podstawionym aktorem.
- Loki nie zginął w Thor: The Dark World i przybrał formę Odyna. W ten sposób oszukał wszystkich.
- W filmie Avengers okazuje się, że Baron Wolfgang von Strucker odpowiedzialny jest za stworzenie Quicksilvera i Scarlett Witch.
- W Strażnikach Galaktyki Peter Quill używa Kamienia Nieskończoności by pokonać Ronana, a potem dowiaduje się, że nie jest w pełni człowiekiem.
- W drugiej części Avengers okazuje się, że Ultron to dzieło Tony'ego Starka, a nie Hanka Pyma jak w komiksach, a pod koniec ginie Quicksilver.
- W filmie Ant-Man Hank Pym ostatecznie daje kostium Wasp swojej córce.
- Steve Rogers po wydarzeniach w Capitain America: Civil War stał się persona non grata, a za śmierć rodziców Tony'ego Starka odpowiada Winter Soldier.
- Ancient One umiera w trakcie filmu Doktor Strange, a Baron Mordo schodzi na złą drogę.
- Yondu, czyli przybrany ojciec Petera Quilla, ginie w Strażnikach Galaktyki 2, a jego prawdziwy ojciec okazuje się żywą planetą.
- W Spider-Man: Homecoming Ciocia May odkrywa, że Peter Parker jest Spider-Manem.
- W Człowieku ze stali Superman łamie swoją zasadę i zabija generała Zoda.
- W Batman v. Superman ten ostatni ginie podczas walki z Doomsdayem.
- Członkowie Suicide Squad (z filmu pod tym samym tytułem) przez pół swojego filmu nie wiedzą, że ich celem jest Amanda Waller.
- Steve Trevor bohatersko ginie pod koniec Wonder Woman, a Ares wcale nie ukrywał się po stronie Niemców, tylko wśród Brytyjczyków.
- W serii książek Mroczna Wieża Rewolwerowiec Roland w końcu osiąga swój tytułowy cel. Wdrapuje się po kolejnych piętrach wieży, z których każde przedstawia sceny z jego życia. Na samej górze znajduje się zaś pustynia Mohaine, przez którą Roland ścigał wcześniej Człowieka w czerni.
- W Lalce Prusa okazuje się, że Wokulski przejrzał na oczy i wycofał się z próby zdobycia Izabeli. Niestety prawdopodobnym wydaje się, że nieszczęścia miłość i świadomość bycia wykorzystywanym doprowadziły go do samobójstwa. Co zrobiła Izabela? Wstąpiła do klasztoru.
- W filmie Szósty zmysł główny bohater, Dr Crowe, jest psychoterapeutą, który pomaga Cole’owi Searowi. Chłopiec na każdym kroku widzi zmarłych i może z nimi rozmawiać. Pod koniec filmu Crowe zdaje sobie sprawę, że on też nie żyje - zastrzelił go jeden z pacjentów. Przez cały film bohater nie zauważał, że inni traktują go jak powietrze, a opamiętanie przyszło dopiero na sam koniec, kiedy bohater godzi się z losem.
- W filmie Wróg Adam i Anthony to ta sama osoba. Jeden z nich to główny bohater z przeszłości, z którym jego teraźniejsza wersja walczy przez cały film. Pająki to tylko symbole tej walki i pojawiają się zawsze z towarzystwie kobiet.
- W produkcji Arrival dziwne wizje Louise okazują się wynikać z nauki języka obcych. Przekazy, które generują za pomocą wystrzeliwania płynów z macek, nie mają końca ani początku, co zobrazowane jest w nowej umiejętności Louise – widzeniu przeszłości i przyszłości. Pozyskane dzięki temu informacje pomagają jej w odkryciu, że Abbott and Costello są przyjaźnie nastawieni i przybyli na Ziemię, aby nauczyć nas swojego języka. Dzięki temu ludzkość będzie w stanie pomóc im za 3 tysiące lat.
- W Igrzyskach Śmierci Katnis i Pete są ostatnimi osobami na placu boju o zwycięstwo w Igrzyskach Śmierci. Dziewczyna wpada na pomysł oszukania systemu. Chce aby oboje zjedli trujące jagody, co sprawi, że nie będzie zwycięzcy. W ostatniej chwili interweniuje organizator igrzysk z decyzją, że tym razem zatriumfowała para. Pierwsza część sagi to dopiero początek zmagań Katnis z reżimem.
- W serialu Trzynaście powodów jedną z głównych przyczyn samobójstwa bohaterki jest to, że Bryce ją zgwałcił. Pod koniec dowiadujemy się również, że Alex też próbował odebrać sobie życie.
- Z zakończenia Więźnia Labiryntu dowiadujemy się, że świat miała trawić katastrofalna Pożoga, a jedynym remedium na to dzieci i młodzież. Studiując ich mózg i zachowanie naukowcy mają znaleźć odpowiedz na problemy ludzkości zepchniętej do defensywy. Labirynt, który obserwujemy przez cały film jest więc tylko przykrywką do większego zadania
- W serialu Lost okazuje się, że właz w samym środku dżungli prowadzi do tajemnego bunkra, w którym co niecałe 2 godziny trzeba wciskać pewną kombinację klawiszy. Kto mieszkał w chatce, do której Ben zaprowadził Locke’a? To Czarny Dym – główny zły występujący w każdym z sezonów pod różnymi postaciami. Skąd na Wyspie wzięły się niedźwiedzie polarne? Służyły do eksperymentów z elektromagnetyzmem. A czym jest sama Wyspa? To nie czyściec, a bohaterowie wcale nie umarli w momencie uderzenia samolotu o ziemię. Wyspa jest miejscem, gdzie trafiają, aby zreflektować swój sposób patrzenia na życie i połączyć się z innymi, bliskimi osobami. Dopiero wówczas mogą ją opuścić.
- W serialu Gra o tron giną prawie wszyscy lubiani bohaterowie. Ned Stark - zdekapitowany, Rob Stark - zadźgany na własnym weselu, Stannis - zabity przez Brienne, Olena - otruta. Ci mniej lubiani też nie mają łatwego życia. Umarł Jofferey, Ramsay Bolton, Viserys, Wielki Wróbel i inni. Warto dodać, że Brann został Trójoką Wroną, a Jon Snow nie jest synem Neda Starka. Ten ostatni jest prawowitym następcą tronu Westeros z linii Targaryenów.
- Na koniec serialu Ranczo wszyscy wychodzą na prostą. Lucy wraca do Kusego, Czerpach wiąże się z Lodzią , Stacho z Michałową, Pietrek staje gwiazdą i przykładnym ojcem, Hadziukowie i Solejukowie rodzinne firmy, a połowa bohaterów pracuje w sejmie.
REKLAMA
Rozrywka.Blog
06.01.2018 10.00
Kopiuj link
Najnowsze
Aktualizacja:
Aktualizacja:
Aktualizacja:
Aktualizacja:
Aktualizacja:
Aktualizacja:
Aktualizacja:
Aktualizacja:
Aktualizacja:
Aktualizacja:
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA