REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jason Statham: najlepsze filmy. Wybieramy TOP 10 produkcji

Jason Statham to ikona kina sensacyjnego. Choć aktor marzył o karierze piłkarza, ostatecznie przypadek sprawił, że zagrzał miejsce w branży filmowej. Dziś trudno sobie wyobrazić, że w takich produkcjach jak "Transporter", "Szybcy i wściekli" czy "Porachunki" mógłby go zastąpić ktoś inny. Na szczęście aktor, którego ostatnio można było oglądać w filmie "Pszczelarz" Davida Ayera, nie zamierza zwalniać tempa. W których produkcjach można zobaczyć go w akcji? Wybieramy TOP 10 filmów z Jasonem Stathamem.

01.04.2024
13:26
jason statham top 10 filmow
REKLAMA

Grał Deckarda Shawa w "Szybkich i wściekłych" i Jonas Taylora w "The Meg", a w serii "Transporter" wcielił się w Franka Martina. To jedne z najbardziej pamiętnych ról Jasona Stathama, który współpracował z takimi reżyserami jak Guy Ritchie, James Wan czy David Leitch. Aktor ma jednak na swoim koncie więcej udanych produkcji - wybraliśmy te najlepsze. Oto TOP 10 filmów z Jasonem Stathamem.

REKLAMA

Spis treści:

Najlepsze filmy z Jasonem Stathamem: 10. Angielska robota (2008)

Film "Angielska robota" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która ujawniła kulisy morderstwa, korupcji i skandalu seksualnego oraz ich związku z angielską rodziną królewską. Orgia z księżniczką, sadomasochistyczne praktyki szefa rządu i kompromitujące zdjęcia - wszystkie te udokumentowane sceny są zamknięte w skrytce depozytowej w jednym z londyńskim banków przy Baker Street, dopóki we wrześniu 1971 r. nie dochodzi do brawurowego napadu na bank. Ginie kilka milionów funtów i cenna biżuteria, lecz później, mimo iż kradzież stulecia trafia na pierwsze strony gazet, zapada absolutna cisza, a sprawcy nigdy nie zostali odnalezieni. Jason Statham wciela się w filmie w Terry'ego Leathera.

Film "Angielska robota" jest dostępny w serwisach: Canal+ (abonament), Apple TV+ (wypożyczenie - 14,99 zł), Player (abonament), Play Now (abonament).

Zwiastun filmu "Angielska robota"

9. Transporter 2 (2005)

W trylogii "Transporter" napisanej przez Luca Bessona Jason Statham wciela się w Franka Martina, agenta służb specjalnych. W sequelu produkcji Martin przenosi się z francuskiej Riwiery do Miami na Florydzie, gdzie zostaje poproszony przez przyjaciela, by został kierowcą bogatej rodziny Billingsów. Kiedy okazuje się, że 6-letni Jack Billings zostaje porwany, Frank postanawia odzyskać chłopca i pokrzyżować plany jego porywaczy, którzy planują uwolnić śmiercionośnego wirusa.

Film "Transporter 2" jest dostępny w serwisach: Apple TV+ (wypożyczenie - 9,99 zł), MEGOGO (wypożyczenie - 8,99 zł), Netflix (abonament), Rakuten (wypożyczenie - 9,99 zł).

Zwiastun filmu "Transporter 2"

8. Niezniszczalni (2010)

"Niezniszczalni" to film w reżyserii Sylvestra Stallone'a, gdzie Jason Statham wciela się w Lee Christmasa, jednego z grupy weteranów, którym przewodzi Barney Ross (Sylvester Stallone). Kiedy drużyna najemników otrzymuje zadanie obalenia despotycznego dyktatora, generała Garzy (David Zayas), jej członkowie wyruszają do Ameryki Południowej na samobójczą misję, by powstrzymać zagrażającego innym krajom mężczyznę.

Film "Niezniszczalni" jest dostępny w serwisach: Premiery Canal+ (wypożyczenie - 9,99 zł), Prime Video (abonament), Player (wypożyczenie - 5 zł), MEGOGO (abonament), Cineman (abonament, wypożyczenie - 9,90 zł), Rakuten (wypożyczenie - 2,99 zł), TVP VOD (abonament), Play Now (wypożyczenie - 10 zł).

Zwiastun filmu "Niezniszczalni"

7. Agentka (2015)

Szalona komedia akcji "Agentka" z Melissą McCarthy w roli głównej. Aktorka wcieliła się w produkcji w Susan Cooper, skromną i niedocenianą analityczkę CIA, która musi odejść od wygodnego biurka i wkroczyć do akcji, kiedy działający w ukryciu agenci zostają zdekonspirowani. Zadaniem Cooper jest rozpracowanie szajki handlarzy bronią, by zapobiec światowemu kryzysowi. Choć nalityczka nie ma zbytnio doświadczenia w tego typu sprawach, to nadrabia brawurą i swoimi nieszablonowymi metodami działania. W rolach głównych wystąpili także Jason Statham jako Rick Ford oraz Jude Law jako Bradley Fine.

Film "Agentka" jest dostępny w serwisach: Disney+ (abonament), Apple TV+ (wypożyczenie - 9,99 zł), MEGOGO (wypożyczenie - 8,99 zł), Rakuten (wypożyczenie - 9,99 zł).

Zwiastun filmu "Agentka"

6. Porachunki (1998)

Uhonorowany nagrodą BAFTA film Guya Ritchiego "Porachunki" to komedia kryminalna, która skupia się na Eddym (Nick Moran). Mężczyzna jest karcianym mistrzem i nie istnieje dla niego układ, którego nie byłby w stanie wyczytać z twarzy przeciwnika. Jego pewność siebie w tym temacie sprawia, że postanawia wziąć udział w rozgrywce, której stawką są ogromne pieniądze u gangstera Harry'ego "Hatcheta" Londsdale'a (P.H. Moriarty). Eddy traci jednak swoje oszczędności i zadłuża się na kolejne pół miliona funtów, które musi zwrócić w ciągu tygodnia. W odzyskaniu pięniędzy pomagają mu trzej kumple - Tom (Jason Flemyng), Soap (Dexter Fletcher) oraz Bacon, w którego wcielił się Jason Statham.

Film "Porachunki" jest dostępny w serwisach: Prime Video (wypożyczenie - 9,99 zł), Rakuten (wypożyczenie - 9,99 zł).

Zwiastun filmu "Porachunki"

5. Włoska robota (2003)

W filmie "Włoska robota" Jason Statham wciela się w "Przystojnego" Roba, brawurowego kierowcę i członka grupy ekskluzywnych złodziei, którym przewodzi John (Donald Sutherland). Rob, wraz z Charliem (Mark Wahlberg), Stevem (Edward Norton), Lylem (Seth Green) oraz Left Earem (Mos Def), kradnie z weneckiego pałacu sejf z wartymi 34 miliony dolarów sztabami złota. Podczas świętowania udanej akcji Steve ulatnia się z łupem, jednak po roku poszukiwań pozostali członkowie grupy namierzają mężczyznę i wraz z córką Johna, Stellą (Charlize Theron), postanawiają odzyskać skradzione złoto.

Film "Włoska robota" jest dostępny w serwisach: Prime Video (wypożyczenie - 9,99 zł), Apple TV+ (wypożyczenie - 9,99 zł), MEGOGO (wypożyczenie - 7,99 zł), SkyShowtime (abonament do 31 marca), Rakuten (wypożyczenie - 9,99 zł), CHILI (wypożyczenie - 9,90 zł).

Zwiastun filmu "Włoska robota"

4. Szybcy i wściekli 6 (2013)

W serii "Szybcy i wściekli" Jason Statham wciela się w Deckarda Shawa. Fabuła 6. części opowiada o agencie Hobbsie (Dwayne Johnson), który wpada na trop organizacji wyszkolonych kierowców-zabójców działających na terenie dwunastu krajów. Dowiaduje się wówczas, że z pomocą Letty (Michelle Rodriguez) prowadzi ich Owen Shaw (Luke Evans). Tymczasem Dominic Toretto (Vin Diesel) wraz ze swoją załogą prowadzi luksusowe życie za granicą USA. Kiedy jednak na miejscu pojawia się Hobbs, a wraz z nim szansa na powrót do domu, przymusowa emigracja Doma nie będzie trwała długo.

Film "Szybcy i wściekli 6" jest dostępny w serwisach: Premiery Canal+ (wypożyczenie - 9,99 zł), Prime Video (abonament), Apple TV+ (wypożyczenie - 9,99 zł), Netflix (abonament), SkyShowtime (abonament), Rakuten (wypożyczenie - 9,99 zł), TVSmart (wypożyczenie - 7 zł).

Zwiastun filmu "Szybcy i wściekli 6"

3. Szybcy i wściekli 7 (2015)

Akcja filmu "Szybcy i wściekli 7" rozpoczyna się rok po ułaskawieniu Doma (Vin Diesiel) i Briana (Paul Walker). Mężczyźni, którzy wrócili do Stanów, starają się być prawowitymi obywatelami, z czym niezbyt dobrze sobie radząc. Kiedy bohaterowie próbują wrócić do codzienności, ich na pozór spokojne życie przerywa pojawienie się brytyjskiego zabójcy, który z zimną krwią realizuje swój bezlitosny plan, chcąc wyrównać rachunki.

Film "Szybcy i wściekli 7" jest dostępny w serwisach: Premiery Canal+ (wypożyczenie - 9,99 zł), Prime Video (abonament), Apple TV+ (wypożyczenie - 9,99 zł), Netflix (abonament), SkyShowtime (abonament), Rakuten (wypożyczenie - 9,99 zł), TVSmart (wypożyczenie - 7 zł).

Zwiastun filmu "Szybcy i wściekli 7"

2. Transporter (2002)

W filmie "Transporter" Jason Statham wcielił się w główną rolę byłego komandosa Franka Martina, który zajmuje się przewożeniem dowolne ładunki we wskazane miejsce bez zbędnych pytań. Jego najnowszy ładunek wprowadza nie lada zamęt w jego ustanowione wcześniej zasady - jest nim piękna kobieta, która została porwana przez międzynarodowy gang bezwzględnych handlarzy niewolników. Kiedy Frank wplątuje się w śmiertelnie groźną intrygę, przekona się, że zasady istnieją po to, aby je łamać.

Film "Transporter" jest dostępny w serwisach: Disney+ (abonament), Apple TV+ (wypożyczenie - 9,99 zł), MEGOGO (wypożyczenie - 8,99 zł), Rakuten (wypożyczenie - 9,99 zł).

Zwiastun filmu "Transporter"

Najlepsze filmy z Jasonem Stathamem: 1. Przekręt (2000)

"Przekręt" w reżyserii Guya Ritchiego to produkcja złożona z kilku gangsterskich opowieści, które łączy kradzież drogocennego diamentu przez Franky'ego Cztery Palce (Benicio Del Toro). W jednej z nich Jason Statham wcielił się w zajmującego się nielegalnym boksem Turkisha, który wraz z Tommym (Stephen Graham) ubija interes z gangsterem Cegłówką (Alan Ford), by ich zawodnik przegrał następną walkę. Boski George (Adam Fogerty) zostaje jednak znokautowany przez Mickeya (Brad Pitt), próbując kupić przyczepę w cygańskim obozowisku. By uniknąć gniewu Cegłówki, Turkish postanawia wystawić Cygana do walki.

Film "Przekręt" jest dostępny w serwisach: Premiery Canal+ (wypożyczenie - 9,99 zł), Prime Video (wypożyczenie - 9,99 zł), Apple TV+ (wypożyczenie - 9,99 zł), HBO Max (abonament), Polsat Box Go (wypożyczenie - 7 zł), Rakuten (wypożyczenie - 9,99 zł).

Zwiastun filmu "Przekręt"

Zdjęcie główne: Markus Wissmann/Shutterstock.com.

REKLAMA

O Jasonie Stathamie przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA