REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kim jest Nikoś? Młody raper w zestawieniu Spotify pobił nawet Last Christmas

Młody polski raper Nikoś otwiera zestawienie Top 50 na platformie Spotify. Utwór Nikosia znalazł się na 1. miejscu z ilością 187 271 odtworzeń, przebijając takich artystów jak m.in. Wham! i ich słynne "Last Christmas" oraz Mariah Carey z równie świątecznym przebojem "All I Want for Christmas Is You". Kim jest 15-letni Nikoś?

14.12.2023
20:02
Raper Nikoś Spotify top 50
REKLAMA

Podbił Top 50 Spotify, choć wiele osób może go po prostu nie znać. Nic dziwnego, bo to jeszcze bardzo młody artysta. Nikoś, bo o nim mowa, znalazł się na 1. miejscu z utworem "Hipnoza". w zestawieniu Top 50, platformy Spotify. Kawałek doczekał się aż 187 271 odtworzeń, przeganiając m.in. Mariah Carey, grupę Wham! czy Young Leosię.

Więcej o rapie i hip-hopie przeczytasz w Spider's Web:

REKLAMA

15-letni Nikoś: kim jest?

Pisząc o sukcesie młodego rapera warto wspomnieć o wytwórni i projekcie SBM Starter, pozwalającej wyłonić młode talenty, ale też rozwinąć ich karierę w polskim rapie. W konkursie laureaci mogli wygrać kontakt z wytwórnią, ale też pieniądze - 50 tys. zł. Gotówkę udało się zdobyć właśnie Nikosiowi. 15-latek zdobył 600 tysięcy polubień pod swoim zgłoszeniem. Utwór tak bardzo spodobał się ludziom, iż nastolatek zaprezentował kawałekna YouTube oraz Spotify

Niewykluczone, że młodego rapera czeka wielka kariera. Choć jest jeszcze bardzo młody, pierwsze medialne informacje o Nikosiu pojawiły się w 2021 roku, kiedy to 13-letni wówczas młodzieniec z Lublina pojawił się na SBM Ffestival. Tam zarapował razem z Matą.

Nikoś "Hipnoza"

Nikoś zaczynał od występu z Matą. Michał Matczak dostrzegł jego transparent i zaprosił go na scenę.

W trakcie koncertu Mata dostrzegł w tłumie młodego fana z transparentem "Mata, mogę zaśpiewać z Wami"?, po czym Matczak zaprosił go na scenę. 13-letni wówczas raper świetnie poradził sobie na niej, rapując, tańcząc, ale też dziękując rodzicielce za to, że zabrała go na muzyczne wydarzenie. To właśnie ona zrobiła Nikodemowi niespodziankę, kupując bilety i zabierając syna na koncert Michała Matczaka.

Początkowo transparent nie był mile widziany wśród publiczności, gdyż zasłaniał innym koncertowiczom show Maty. Z pomocą innych uczestników wydarzenia Nikodem zbliżył się do sceny na tyle, by Mata mógł dostrzec baner.

REKLAMA

W wywiadzie dla Popkiller.pl Nikoś tłumaczył, że cała jego rodzina bardzo ucieszyła się spełnieniem muzycznego marzenia nastoletniego rapera. Mama przepłakała cały mój występ. Gdy byłem na scenie z Matą to było wspaniałe uczucie. To jest wspaniały człowiek, a jak ludzie krzyczeli moje imię to… nie da się tego opisać - opowiadał 13-letni wówczas Nikodem. Jak jednak widać na przykładzie wyników ze Spotify kariera młodzieńca dopiero się rozkręca, a wytwórnia SBM z pewnością mu w tym pomogła.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA