REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Oferta dnia na Steam - Testament Sherlocka Holmesa

Po znacznym regresie na poletku gier przygodowych,  kolejną pozycją która „czyni wiosnę” w gatunku są perypetie mistrza dedukcji i detektywistycznego geniuszu.

19.02.2013
21:03
REKLAMA

Dzisiejsza promocja to aż 66% obniżka, kształtując finalnie cenę na 13,59 €.

REKLAMA

Przygody jednego z najskuteczniejszych duetów śledczych w historii, doczekały się zasłużonych adaptacji. Zarówno filmowe, jak i serialowe to zdecydowanie górna skala wszędobylskich rankingów, jednak dotychczasowe wirtualne wcielenia Holmesa znacząco nadszarpywały jego reputację. Dzieło studia Frogwares jest znaczącym krokiem naprzód, nie tyle umiejętnie wykorzystuje znaną markę, a realizuje klasyczne wyznaczniki gatunku.

Za tło historyczne i miejsce opowieści służy oczywiście wiktoriańska Anglia. Londyn roku pańskiego 1898,  mroczne ulice Whitechapel i automatyczne skojarzenia z Kubą Rozpruwaczem. Nowe przygody Sherlocka to nieoczekiwana zamiana miejsc, mając na uwadze fakt, że to tytułowy detektyw staje się zwierzyną w uknutej intrydze. Wymyślne zbrodnie i umiejętnie spreparowane dowody nieomylnie wskazują na głównego bohatera.

Mimo rodowodu point and click „Testament” pod względem rozgrywki oferuje sporo opcji wyboru, zarówno pod kątem perspektywy widoku, jak i samego sterowania. Wynika to zapewne z multiplatformowości tytułu (również na PS3 i X360), nie wyklucza to jednak braku możliwości z korzystania ze staroszkolnych metod kierowania postacią. Kanoniczne dla gatunku pozostają jednak zagadki i wymagania wobec gracza, gdzie kluczowymi są skrupulatność i cierpliwość.

REKLAMA

Testament Sherlocka Holmesa to istotny progres w kwestii wirtualnych adaptacji detektywa. Tym bardziej jest pozycją obowiązkową dla miłośników prozy Doyle’a i przygodówek (w nieco odświeżonym wydaniu).

Gra została wydana w polskiej (kinowej) wersji językowej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA