REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Pamela Anderson, jakiej nie znacie. Portret gwiazdy lat 90. w dokumencie Netfliksa urzeka subtelnością, ale też wielką siłą

To, że Pamela Anderson jest wielką gwiazdą, nie ma żadnych wątpliwości. Jednak nie wszyscy wiedzą, że w dzieciństwie przeżyła trudne, wręcz traumatyczne momenty, jest wrażliwą romantyczną duszą, a przedostanie się na światło dzienne sekstaśmy z jej ówczesnym ukochanym Tommym Lee i tamta afera z lat 90. wciąż w niej siedzi. Dokument Netfliksa "Pamela. Historia miłosna" zaskoczy niejedną osobę, która miała o niej określone zdanie.

01.02.2023
18:49
Pamela Anderson
REKLAMA

Niektórzy myśląc o Pameli Anderson, mają na myśli pewne hasła: "Słoneczny patrol", rozbierane zdjęcia dla "Playboya" oraz "seksbomba z wielkim biustem". Dokument, który pojawił się 31 stycznia na Netfliksie z pewnością może niektórych zaskoczyć. Ryan White w filmie "Pamela. Historia miłosna" dał możliwość opowiedzenia swojego życia samej zainteresowanej, która w latach 90. była jedną z największych gwiazd Hollywood. Dla osób, które dorastały w latach 90. i na początku lat 2000. film jest swoistą układanką wyrywków historii, o których jedynie coś tam czytało się w prasie lub później, w internecie.

REKLAMA

Pamela Anderson przeżyła traumatyczne chwile w dzieciństwie.

Dokument "Pamela. Historia miłosna" zaczyna się sceną od włączenia przez aktorkę kasety z nagraniami z jej ówczesną miłością - gwiazdorem rocka Tommym Lee. Żebym tylko nie była tam naga- żartuje 55-letnia gwiazda. W dokumencie White'a poznajemy historię Pameli od początku. Anderson, w jasnej luźnej sukience i bez grama makijażu, choć wciąż wygląda atrakcyjnie, bardziej niż seksombę, przypomina dziewczynę z sąsiedztwa. Gwiazda "Słonecznego patrolu" po kolei opowiada o dorastaniu w Kanadzie, rodzicach, którzy tworzyli wybuchową parę. Ojciec Pameli miał problemy z alkoholem, ale też potrafił dopuścić się przemocy fizycznej w stosunku do swojej żony. Z kolei Pamela w dzieciństwie była molestowana przez swoją nianię, natomiast gdy miała 12 lat, została zgwałcona przez 25-letniego znajomego. Trauma ta odcisnęła piętno na psychice Pameli i sprawiła, że ciężko jej było później budować relacje z mężczyznami.

A tych miała naprawdę sporo. Wypatrzona na futbolowym meczu szybko trafiła do reklam, a następnie do "Playboya", stając się obiektem westchnień wielu mężczyzn i zazdrości kobiet. Co ciekawe, mimo traumatycznych przeżyć w dzieciństwie, pozowanie dla męskiego magazynu dało Pameli siłę i wyzwoliło ją. Lubiła pokazywać swoje ciało i pozować w seksownych, kusych wdziankach. Jednocześnie będąc już gwiazdą "Playboya" i "Słonecznego patrolu" irytowały ją liczne pytania o poprawianie biustu i tego, że jest wciąż postrzegana jako towar. Na pytania związane z ciałem reagowała czasem śmiechem, lecz często była to dobra mina do złej gry.

Tempo dokumentu o Anderson jest co prawda wolne, lecz z zaciekawieniem ogląda się jej kolejne wypowiedzi, przerywane czytaniem przez lektorkę, jej pamiętników. Pamela zapisywała w nich swoje codzienne życie oraz romantyczne historie. Sporo miejsca poświęcono jej związkowi ze skandalistą i gwiazdorem rocka - Tommym Lee, z którym doczekała się dorosłych dziś dwóch synów: Brandona i Dylana. Choć pobrali się zaledwie po czterech dniach znajomości, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Jak wiemy z medialnych doniesień, nie skończyła się dobrze.

Wraz ze związkiem tej dwójki pokazana została też dobrze afera z sekstaśmą pary, która została wykradziona z ich domu. Widać, że ta historia wciąż siedzi w aktorce i zjadła jej naprawdę sporo zdrowia. To właśnie przez gorące nagranie, o którym dowiedział się cały świat, Pamela niespecjalnie mogła liczyć na ciekawe propozycje z aktorskiego świata. Jak sama mówi w filmie, stała się karykaturą samej siebie, postrzeganej przez większość jako tylko i wyłącznie symbol seksu.

REKLAMA

Wiele twarzy Pameli Anderson. Gwiazda może wielu zaskoczyć

W dokumencie "Pamela. Historia miłosna" widzimy gwiazdę jako młodziutką, ponętną blondynkę, kochającą żonę, troskliwą mamę, walczącą o dobro swojej rodziny, kobietę, która nie ukrywa ilości kochanków, choć tak naprawdę pragnie wielkiej miłości, czy aktywistki, walczącej o prawa zwierząt. Nowa propozycja Netfliksa przypadnie do gustu fanom Anderson, ale też osobom, które miały o niej konkretne zdanie, ot jak blond seksbomba, to pewnie pusta lala. Gwarantuję wam, że tak nie jest. Pamela przedstawiona w filmie jest wrażliwą, romantyczną duszą, z dużym poczuciem humoru i apetytem na kolejne aktorskie propozycje. Podkreśla też, że jest kozacką babką, a mimo wielu nieudanych relacji i doświadczania przemocy, nie jest wcale ofiarą. Czy dalej szuka miłości i jak mimo upływu lat podchodzi do byłego męża i zarazem największej miłości Tommy'ego Lee? Tego wam nie zdradzę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA