REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Pan i pani Smith wracają na ekrany. Kiedy premiera serialu Donalda Glovera?

"Pan i pani Smith" zmierzają do VOD i nie chodzi tu wcale o filmowy hit "Mr. & Mrs. Smith" z Angeliną Jolie i Bradem Pittem w rolach głównych. Kolejna wersja akcyjniaka o parze płatnych zabójców ma zostać nie tyle odświeżona, co przedstawiona z zupełnie innej, głębszej perspektywy w odniesieniu do współczesnych związków. Nowa historia zostanie opowiedziana przez nowych bohaterów.

17.11.2023
12:05
Pan i pani Smith wracają na ekrany. Kiedy premiera serialu Donalda Glovera?
REKLAMA

"Mr. & Mrs. Smith" to kultowa produkcja w reżyserii Douga Limana z 2005 roku, której głównymi bohaterami są John i Jane Smith. Wydawać by się mogło, że to całkiem zwyczajnie małżeństwo z całkiem sporym stażem wiedzie spokojne życie przepełnione rutyną w uroczym domu na przedmieściach. Ale nic bardziej mylnego - za sielankową zasłoną idealnej pary kryją się piekielnie profesjonalni płatni zabójcy, którzy w dodatku pracują dla konkurencyjnych organizacji i, jak się okazuje, niczego o sobie nie wiedzą.

REKLAMA

Do tej pory chyba nikt nie wyobrażał sobie, że pamiętne role Brada Pitta i Angeliny Jolie mogłaby przejąć inna para aktorów. Na ten pomysł wpadł jednak Donald Glover. Artysta, widząc w produkcji pewne mankamenty, postanowił stworzyć reinterpretację hitu z początku lat 2000., która w dużej mierze miałaby brać pod uwagę realia, w jakich funkcjonują współczesne związki.

"Pan i pani Smith" to nowy serial Donalda Glovera. W roli głównej wystąpi sam artysta

Donald Glover, aktor znany z takich produkcji jak "Community", "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" czy "Atlanta", dopiero niedawno postanowił nadrobić seans kultowego filmu z Bradem Pittem i Angeliną Jolie. "To po prostu świetny film na randkę. Chłopcy kontra dziewczyny. Czego więcej oczekujesz?" - powiedział brat Glovera, którego nie do końca przekonała przedstawiona w produkcji historia. Brakowało mu w niej czegoś głębszego. I właśnie wtedy zaczął myśleć o nakręceniu serialu, który zostałby nieco uwspółcześniony pod względem relacji romantycznych i związków małżeńskich:

Dlaczego ludzie już się pobierają? Połowa małżeństw kończy się rozwodem - jaki jest zatem ich cel? Zróbmy serial o związkach, ale skupiając się bardziej na tym, czym naprawdę jest małżeństwo, na zaufaniu, pracy zespołowej, samotności i tym podobnych. Chciałem, by to było coś, co przemówi do ludzi, którzy żyją w czasach nadmiaru, a i tak czują się samotni. Film o tym nie był

- skomentował Glover.

Aktor dodał, że jest świadom tego, że ludzie mogą być zszokowani odświeżoną wersją "Mr. & Mrs. Smith", a opinie z pewnością będą różne. Wyznał, że ma nadzieję, że ludzie znienawidzą nową odsłonę produkcji, choć liczy na to, że będą również tacy, którzy ją pokochają. Dla Glovera ważniejsze są bowiem silne reakcje widzów, a nie pytania, dlaczego postanowił stworzyć reinterpretację hitu z Bradem Pittem i Angeliną Jolie.

Premiera serialu "Pan i pani Smith" została opóźniona przez strajki w Hollywood

Serial "Pan i pani Smith" zadebiutuje na platformie Prime Video. Kiedy premiera?

Donald Glover, współtwórca serialu, zagra zatem w Johna Smitha. A kto wcieli się w jego ukochaną? Początkowo miała być to Phoebe Waller-Bridge, jednak ostatecznie na ekranie w roli Jane Smith pojawi się Maya Erskine. Showrunnerką produkcji jest jednocześnie jego współtwórczyni i producentka wykonawcza - Francesca Sloane. W obsadzie obok Donalda Glovera i Mayi Erskine znaleźli się także Michaela Coel, John Turturro, Paul Dano, Wagner Moura oraz Parker Posey.

Serial "Pan i pani Smith" pojawi się na platformie Prime Video 2 lutego 2024 roku.

REKLAMA

O innych produkcjach Prime Video piszemy także w innych artykułach na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA