REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Netflix usunie gwiazdę "Wednesday". W 2. sezonie zabraknie jednego z głównych aktorów

Sprawa Percy'ego Hynesa White'a, który w serialu "Wednesday" odgrywał rolę Xaviera Thorpe'a, doczekała się finału. Pod koniec stycznia tego roku aktor został oskarżony o serię napaści na tle seksualnym i w związku Hynes White najprawdopodobniej nie pojawi się w najnowszym sezonie hitowego serialu z Jenną Ortegą w roli głównej.

06.09.2023
15:11
Netflix usunie gwiazdę "Wednesday". W 2. sezonie zabraknie jednego z głównych aktorów
REKLAMA

Percy Hynes White, 21-letni aktor, któremu popularność przyniosła jedna z głównych ról w serialu Netfliksa - "Wednesday" - został oskarżony o molestowanie seksualne. Seria zarzutów wobec odtwórcy roli Xaviera napłynęła w styczniu bieżącego roku, a pojawiła się ona w mediach społecznościowych. Jedna z dziewcząt wspomniała, że Percy wraz z grupą przyjaciół organizował imprezy w piwnicy, aby tam zaprosić kobiety, które byłyby później na tyle pijane, by móc z nimi współżyć. Dodała, że aktor wykorzystał jej przyjaciółkę, która miała wówczas 13 lub 14 lat, ponadto okazało się, że autorka wpisu także była rzekomą ofiarą Percy'ego. Wobec 21-letniego aktora pojawiły się również zarzuty o wysyłanie nagich zdjęć wbrew woli dziewcząt, a nawet oskarżenia o gwałt. Już wtedy fani apelowali o to, by Netflix usunął aktora z hitowego serialu Tima Burtona i wygląda na to, że w końcu zostały podjęte kroki, by pożegnać się z Hynesem Whitem na dobre.

REKLAMA
Oskarżenia wobec Percy'ego Hynesa White'a

Percy Hynes White nie zagra już w serialu "Wednesday". Netflix prawdopodobnie usunie go z obsady

Choć nie jest to informacja oficjalnie potwierdzona przez serwis Netflix, zagraniczne media, powołując się na anonimowe źródło i informatora z bliskiego otoczenia aktora, podają informację że Percy Hynes White nie zagra Xaviera Thorpe'a w 2. sezonie serialu "Wednesday". Spekulacje na temat zwolnienia Hynesa White'a potwierdza fakt, że w najnowszym sezonie produkcji w reżyserii Tima Burtona mają niemal całkowicie zostać porzucone wątki miłosne, w tym Wednesday i Xaviera, co potwierdziła Jenna Ortega.

Percy Hynes White z kolei utrzymuje, że jest niewinny, a seria oskarżeń przeciwko niemu to "kampania dezinformacyjna":

REKLAMA

Na początku tego roku ktoś, kogo nigdy nie spotkałem, rozpoczął kampanię dezinformacyjną na mój temat w sieci. W związku z tym z moja rodzina została szantażowana, a moi przyjaciele otrzymali groźby śmierci. (...) Moja przyjaciółka Jane została fałszywie przedstawiona jako ofiara, a jej próby wyjaśnienia sprawy zostały zignorowane. (...) Plotki są nieprawdziwe. (...) To bardzo niepokojące widzieć, jak ta dezinformacja zdenerwowała ludzi. Jestem naprawdę wdzięczny wszystkim, którzy stali przy mnie i pomogli podzielić się faktami. Nękanie mojej rodziny, przyjaciół i współpracowników musi się skończyć

- napisał na w mediach społecznościowych.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA