REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Piraci z Karaibów bez Jacka Sparrowa? Johnny Depp może nie wrócić na Czarną Perłę

Kiedy kilka dni temu informowaliśmy, że Disney przygotowuje się do wznowienia kultowej serii Piraci z Karaibów, zastanawialiśmy się, co to może oznaczać dla Johnny’ego Deppa. Odpowiedź przyszła szybciej, niż się tego spodziewaliśmy. Aktor najprawdopodobniej pożegna się ze swoją rolą.

26.10.2018
9:39
Piraci z Karaibów 6
REKLAMA
REKLAMA

Taką informację potwierdził Stuart Beattie, scenarzysta pierwszej części przygód Jacka Sparrowa. W rozmowie z Daily Mail, zapytany o prawdopodobne wykluczenie Deppa z udziału w szóstej części Piratów, odpowiedział:

Uważam, że miał świetną passę. Oczywiście, [Depp] uczynił tę postać swoją i jednocześnie stała się ona jego najbardziej znaną rolą jak do tej pory.

Po czym dodał:

Myślę, że Jack Sparrow będzie jego dziedzictwem. To jedyna postać, jaką zagrał pięć razy, za którą się przebiera, odwiedzając dzieci w szpitalach i za nią będzie właśnie zapamiętany.

Beattie, stwierdził, że Johnny Depp powinien być dumny z tego, co osiągnął, grając najsławniejszego pirata w popkulturze.

Szczególnie że to właśnie ta rola wywindowała aktora do poziomu mega gwiazdy Hollywood. Wcześniej środowisko postrzegało go bardziej jako niezależnego, odrobinę dziwnego aktora, który gra w równie zagadkowych produkcjach Tima Burtona. Jednak to dopiero rola w Piratach z Karaibów przyniosła Deppowi nieoczekiwaną nominację do Oscara.

Dziennikarz zapytał również Beattiego o opinię na temat ewentualnego zatrudnienia Rhetta Reese’a i Paula Wernicka do napisania scenariusza filmu Piraci z Karaibów 6. Scenarzysta pierwszej odsłony Piratów odniósł się z entuzjazmem do takiej możliwości:

Mam nadzieję, że wniosą do filmu dużo wywrotowej komedii. Prawie spadłem z fotela ze śmiechu na Deadpoolu, więc jestem wielkim fanem tej dwójki i mam nadzieję, że zrobią coś bardzo wyjątkowego.

REKLAMA

Jednocześnie Beattie zadeklarował, że jeśli zostanie poproszony przez Disneya o powrót na plan Piratów, to z wielką chęcią to uczyni. Chociaż, jak stwierdził po chwili, nie będzie zły, jeśli tak się nie zdarzy. Podkreślał także kilkakrotnie w rozmowie, że jest naprawdę dumny z tego, co udało się stworzyć mu i całej ekipie pracującej przy pierwszych częściach hitowej serii.

Film Piraci z Karaibów 6 nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA