REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Król powrócił po 18 latach. Planescape: Torment trafia na Androida i iOS

Planescape: Torment powrócił! Najpierw jako gra dostosowana do najnowszych stacjonarnych systemów operacyjnych. Teraz wzbogacona o mobilną wersję dla urządzeń z iOS oraz Androidem. Do tego tytuł przeszedł szereg ulepszeń, aby sprostać dzisiejszym standardom.

12.04.2017
13:28
Planescape: Torment w Rozszerzonej Edycji już na Androidzie oraz iOS
REKLAMA
REKLAMA

Nie mam zamiaru pisać po raz sześćdziesiąty siódmy o tym, że Planescape: Torment jest najlepsze pod słońcem, a od 1999 roku żaden inny deweloper nie stworzył równie niesamowitej produkcji cRPG. W ten tytuł po prostu trzeba zagrać. Teraz stało się to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Właśnie zadebiutowało Planescape: Torment: Enhanced Edition w wersji na Androida oraz iOS.

Planescape: Torment: Enhanced Edition to odświeżona wersja kultowej gry dostosowana do nowych, wiodących systemów.

Gra od kilkunastu dni jest dostępna w wersji na komputery z systemami Windows, Linux i MacOS. Teraz dochodzą do tego mobilne urządzenia napędzane Androidem oraz iOS-em. Zabrzmi to jak wyznanie masochisty, ale mam ochotę zaryzykować i kupić Tormenta w iTunes App Store. Jestem niezwykle ciekaw, jak gra będzie działać na dotykowym ekranie. Wspomnienia z KOTOR-em oraz X-COM uruchomionym na Samsungu Galaxy Note mam zadziwiająco przyjemne.

 class="wp-image-83403"

W zależności od preferowanego systemu oraz wersji gry, Planescape: Torment: Enhanced Edition różni się ceną. Zakup programu na stacjonarne komputery wyniesie was 20 dolarów, podczas gdy odważni śmiałkowie chętni do uruchomienia gry na mobilnych urządzeniach zapłacą połowę tej wartości. Z tej perspektywy świetnym zakupem wydaje się edycja dla iPada.

Korzystając z okazji, ostrzegam spóźnionych fanów, chcących kupić Planescape: Torment: Enhanced Edition w wersji na MacOS. Zamiast nabywać grę w App Store, lepiej zainwestować w edycję Steam. Dzięki temu za tę samą cenę zdobywamy program zgodny z aż trzema systemami - Linuksem, MacOS oraz Windowsem. Warto mieć to na uwadze.

Do Planescape: Torment: Enhanced Edition zaimplementowano szereg poprawek, które na pewno przypadną wam do gustu.

Przede wszystkim gra została dopasowana do rozdzielczości Full HD oraz 4K, zachowując przy tym minimalny poziom ostrości wymagany do komfortowej gry. Muzyka została zremasterowana, z kolei interfejs dostosowano do dzisiejszych standardów wysokiej rozdzielczości, a także obsługi za pomocą dotyku.

REKLAMA

Twórcy Planescape: Torment: Enhanced Edition podkreślają, że podczas produkcji ulepszonej wersji kultowej gry cały czas współpracowali z Chrisem Avellonem - głównym projektantem oryginalnego Tormenta. Na ile Avallone faktycznie czuwał, aby mobilna wersja gry zachowała niepowtarzalnego ducha oryginału, na ile to tylko marketingowy deal - przekonam się już niebawem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA