REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najdłuższy serial HBO właśnie został skasowany. A szkoda, bo jest cudowny

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. W tym wypadku jednak nie skończyło się szybko. Serial „Pohamuj entuzjazm” jest najdłużej aktualnie emitowaną produkcją od HBO. Niestety, wiemy już, że zostaje skasowany.

15.12.2023
11:52
pohamuj entuzjazm hbo max koniec
REKLAMA

„Pohamuj entuzjazm” („Curb Your Enthusiasm”) to jeden z najdłuższych seriali, jakie kiedykolwiek emitowało HBO. Produkcja po wielu przygodach doczekała się 12 sezonów, z których ostatni pojawi się na początku przyszłego roku.

Plotki o tym, że serial powoli dobiega końca krążą już od jakiegoś czasu. Larry’emu Davidowi, czyli współtwórcy serialu i zarazem główny bohaterowi serii, kończył się w tym roku kontrakt z HBO. Z różnych źródeł docierały informacje, że twórca nie ma już ochoty pracować na kolejnymi sezonami. Warto tu zauważyć, iż David pisał scenariusze do znakomitej większości epizodów.

REKLAMA

Więcej o HBO Max poczytasz na Spider's Web:

Pohamuj entuzjazm skasowany. To koniec

Sam Larry David potwierdził, że to już koniec i że 12. Sezon będzie ostatnim, jaki nakręci.

Zbliża się koniec "„Pohamuj entuzjazm” ", co da mi wreszcie pozwoli mi zrzucić  personę "Larry'ego Davida" i stać się człowiekiem, jakim Bóg chciał, abym był — rozważnym, upartym, troskliwym i życzliwym, takim, jakim byłem, zanim zszedłem na manowce wcielając się w tę złośliwą postać

– mówi Larry David
REKLAMA

Przypomnijmy, że Larry David w serialu „Pohamuj entuzjazm” wciela się w… Larry’ego Davida, personą w pewnym stopniu wzorowaną na nim samym, choć z całą pewnością znacznie bardziej złośliwą, pechową i nie do końca szczęśliwą. Produkcja HBO pełna jest cynicznego, niezręcznego humoru, a sam fikcyjny David jest ekstremalnym egoistą, co jest zwykle punktem wyjścia do fabuły kolejnych odcinków.

Serial emitowany był w latach 2000-2011 i wrócił po kilkuletniej przerwie z kolejnymi 4. sezonami.

Wszystkie sezony „Pohamuj entuzjazm” dostępne są w HBO Max.

Pohamuj entuzjazm - zwiastun
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA