REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone – wszystkie najważniejsze tytuły w jednym miejscu #8

Przed Wami najciekawsze premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone:

10.03.2014
18:12
Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone #8
REKLAMA
REKLAMA

WINDOWS PHONE

Spartan Runner

W sklepie Windows Phone mają coraz większy bałagan. Dawniej zaletą tej platformy dystrybucji był nieskazitelny porządek. Zdaje się, że tamte czasy minęły bezpowrotnie, czego koronnym przykładem jest Spartan Runner. Aplikacja z gatunku endles run czerpie garściami z niezwykle popularnej serii Halo, nie wyłączając z tego samego głównego bohatera. Czy to legalne? Twórca zasłania się zakładką Game Content Usage Rules na oficjalnej witrynie Microsoftu. Czy to etyczne i akceptowalne? Zdecydowanie nie. Co do samej gry – ta jest w pełni darmowa, więc każdy z posiadaczy Windowsa Phone może sam przetestować, jak dzisiaj kantuje się na markach i licencjach.

spartan runner

Zobacz Spartan Runner w sklepie Windows Phone

Race The Stig

Dla odmiany coś wykorzystującego licencję niezwykle popularnego brytyjskiego programu w pełni akceptowalny sposób. Race The Stig to druga nowość w sklepie Windows Phone z gatunku „endless run”. Jak wskazuje sam tytuł, posiadacz smarfona w końcu ma szansę rywalizować z samym Stigiem, kultową postacią z kapitalnego programu Top Gear. Gra nie tylko zapoznaje posiadacza aplikacji z najbardziej charakterystycznymi pojazdami, ale również miejscami i torami, jakie znalazły się w telewizyjnym show. Przyjemna, w pełni trójwymiarowa grafika oraz obietnica bieżącego dodawania nowej zawartości od twórców – czego chcieć więcej? Produkcja jest w pełni darmowa.

Throne Together

Narzekacie na brak gier wspierających ekosystem Xbox Live? Microsoft wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom, publikując darmową grę logiczną Throne Together. Niestety, tym razem „za darmo” byłoby określeniem znacznie nad wyrost. Tytuł jest niezwykle grywalny oraz bardzo przyjazny dla oka. Niestety, zarówno mikro-transakcje, jak również propozycje połączenia gry z kontem Facebook są zbyt nachalne. Zwłaszcza, że integracja z portalem Zuckerberga na ten moment zwyczajnie nie działa. Szkoda, ponieważ bez tych zbędnych rewelacji Throne Together byłoby naprawdę udaną produkcją.

throne together

Zobacz Throne Together w sklepie Windows Phone

ANDROID

Rochard

Rochard był jednym z ekskluzywnych tytułów dla Nvidii Shield. Dzisiaj produkcja debiutuje w Google Play, lecz to wciąż aplikacja dla wybrańców. W tę produkcję zagrają tylko i wyłącznie posiadacze urządzeń z Tegrą 4 na pokładzie. Żeby tego było mało, produkcja wspiera jedynie fizyczne kontrolery. Recenzowana przeze mnie konsola Mad Catz M.O.J.O. w końcu mogłaby znaleźć praktyczne użycie. Na domiar złego, za Rochard trzeba zapłacić naprawdę słono – prawie 20 PLN. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tytuł należy do tych naprawdę udanych, co mogę potwierdzić testując go na Steamie. Trójwymiarowa gra platformowa w której rolą gracza jest manipulacja grawitacją to najwyższa możliwa półka, zastawiona samymi słoikami z miodem. Mistrzowskie wykonanie w zastraszającej cenie.

Frontline Commando 2

Frontline Commando 2 to najprawdopodobniej największy projekt popularnego Glu Mobile na tę połowę 2014 roku. Darmowa strzelanina posiada zarówno tryb dla jednego gracza, jak również rozbudowany multiplayer. Aplikacja jest przy tym niezwykle atrakcyjna wizualnie oraz widowiskowa. Co charakterystyczne, twórcy pozwalają graczowi na poruszanie się jedynie od osłony do osłony, koncentrując się na umiejętności odpowiedniego celowania i zdejmowania wrogów. W Glu dodali również nieobecny w pierwszej odsłonie system zarządzania drużyną, jej taktyką oraz wyposażeniem. Niestety, jak w większości produkcji tego studia, późniejsze poziomy są nie do przejścia bez zapłacenia prawdziwymi pieniędzy. Do tego czasu możecie jednak wycisnąć z Frontline Commando 2 naprawdę wiele dobrego. Zdecydowanie polecam.

Zobacz Frontline Commando 2 w sklepie Google Play oraz iTunes App Store

Smash Hit

Niezwykle wciągająca aplikacja, która ma szansę na zostanie hitem z prawdziwego zdarzenia. Smash Hit do egzotyczna mieszanina strzelaniny oraz gry logicznej. Rolą gracza jest rozbijanie przeszkód, które pojawiają się tuż przed nim, za pomocą miotanych kul. Brzmi prosto, to prawda. Smash Hit jest przy tym niezwykle wciągające, natomiast oprawa wizualna zasługuje na peany. Chociaż prosta, jest niezwykle urocza oraz klimatyczna. Uwielbiam tego typu produkcje, dlatego uważam, że Smash Hit jest naprawdę warty tych 7 PLN. Aplikacja co prawda widnieje jako darmowa, lecz bez zapłaty realnymi pieniędzy Wasz stan gry nie będzie zapisywany. Bardzo nieładne zagranie, jak na tak ładną grę.

Zobacz Smash Hit w sklepie Google Play oraz iTunes App Store

iOS

The Walking Dead Season 2 Episode 2: A House Divided

W tym tygodniu swoją premierę miał drugi odcinek drugiego sezonu The Walking Dead. Chociaż wciąż nie miałem jeszcze okazji zagrać w kolejny epizod, mistrzowie narracji z Telltale Games nieco rozczarowali mnie pilotem drugiego sezonu, z Clementine w roli głównej. To niesamowite, ale po raz pierwszy nie mam ochoty sięgnąć po The Walking Dead w momencie premiery nowego odcinka. Wiele w tym winy samych producentów. Ich nowe IP The Wolf Among Us jest tak kapitalne, że już jakiś czas temu przestałem wyczekiwać na kolejne odsłony komiksowych, interaktywnych żywych trupów. Tak czy inaczej, seria The Walking Dead na iOS to jedna z najlepszych gier przygodowych, jakie kiedykolwiek ukazały się na platformy Apple.

Zobacz The Walking Dead Season 2 Episode 2: A House Divided w sklepie iTunes App Store

Knock-Knock

Knock-Knock to gra, która pierwotnie wylądowała na komputerach osobistych. W tę oryginalną, charakterystyczną, niezależną produkcję grałem już jakiś czas temu, z myślą napisania recenzji. Niestety, gra nie była w stanie wciągnąć mnie nawet na chwilę, pomimo kapitalnych, na swój sposób przepięknych kreacji tajemniczych maszkar. Dzisiaj Knock-Knock atakuje platformy mobilne. Mając w pamięci oryginalny model rozgrywki, muszę przyznać, że właśnie tutaj znacznie lepiej pasuje ten twór. Mimo wszystko, 5 dolarów za kota w worku to wciąż troszkę za dużo, pomimo niezwykle zapadającego w pamięć klimatu.

Zobacz Knock-Knock w sklepie iTunes App Store

Wave Wave

Super Hexagon przypadł Wam do gustu? W takim razie na pewno pokochacie równie oryginalne, równie wykręcone, równie wciągające, równie hipnotyzujące oraz równie wymagające Wave Wave. Gra to prawdziwy narkotyk, jednocześnie wspaniałe doświadczenia wizualne. Gracz musi tutaj omijać kolejne zagrożenia, wykonując dzikie slalomy. Ci, którzy grali w Super Hexagon wiedzą, jak wciągająca może być taka rozgrywka. Wspaniałe doświadczenie, które na pewno zostanie w pamięci mojego smartfona na długo. Chociaż to drugi odcinek drugiego sezonu The Walking Dead jest w tym tygodniu najjaśniejszą gwiazdą, to właśnie Wave Wave jest moim prywatnym faworytem. Nawet pomimo trzech dolarów, których żądają twórcy za ten fantastyczny produkt.

Zobacz Wave Wave w sklepie iTunes App Store

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA