REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone – wszystkie najważniejsze tytuły w jednym miejscu #12

WINDOWS PHONE

14.04.2014
19:27
Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone - 14 kwietnia 2014
REKLAMA

Real Steel World Robot Boxing

REKLAMA

Gra Real Steel ma wielu zwolenników wśród posiadaczy smartofnów i tabletów. Biorąc pod uwagę, że mówimy o aplikacji na licencji filmu, jest to niemałe osiągnięcie. Niestety, pomimo obecności tego tytułu w sklepie Windows Phone, posiadaczom mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu nie jest dane sobie pograć. Chociaż grę można pobrać z platformy cyfrowej dystrybucji, tak jej uruchomienie oraz poprawne funkcjonowanie graniczy z cudem. Jeżeli zamierzacie zrobić więcej miejsca w Waszych Lumiach, aby zainstalować tę produkcję – wstrzymajcie się. Na ten moment Real Steel World Robot Boxing jest całkowicie zabugowaną, niefunkcjonalną pozycją.

Witch Potion

W pełni darmowa gra logiczna, która nie odstrasza swoją warstwą wizualną. Celem tej aplikacji jest łączenie ze sobą kwadratowych bloków, tworząc w ten sposób tytułowe mikstury. Kolejne puzzle sprawiają coraz większe wyzwanie, natomiast 120 zadań do rozwiązania oraz osiem grywalnych kreatur sprawi, że nie odinstalujecie tej aplikacji w przeciągu godziny od pobrania. Witch Potion nie wyróżnia z tłumu absolutnie nic. To po prostu stosunkowo solidne oraz darmowe rzemiosło. Takich gier jest w sklepie Windows Phone na pęczki, lecz Witch Potion to przedstawiciel gatunku, który absolutnie nie musi mieć żadnych kompleksów.

ANDROID

Family Guy The Quest for Stuff

Zgadza się. Peter Griffin atakuje smartfony i tablety. Nic w tym dziwnego, w końcu nie chce być gorszy od Homera Simpsona. Będąc przy naturalnym rywalu, Family Guy The Quest for Stuff jest bliźniaczo podobny do The Simpsons: Tapped Out. Twórcy zdecydowali się na dalsze eksploatowanie wątku walki Petera z kurczakiem, na skutek której miasto Quahog zostaje zdewastowane. Teraz w kwestii gracza należy odbudowa aglomeracji, wypełniając kolejne zadania. Można się pośmiać, chociaż magia ekranu gdzieś uleciała. Family Guy The Quest for Stuff niszczą również mikrotransakcje zawarte w tym tytule. Zdecydowanie dla fanów serialu.

Impossible Road

Jesteście miłośnikami intensywnych wyścigów pokroju SpeedEx? W takim razie Impossible Road jest tytułem idealnym dla Was. Tym razem rolą gracza jest kurczowe trzymanie się wąskiej trasy, pędząc między kolejnymi bramkami kontrolnymi. Zręczni posiadacze smartfonów i tabletów nauczą się korzystać z ryzykownych skrótów, lecz nim do tego dojdzie, będziecie przeklinać na czym świat stoi. Impossible Road jest śliczne, intensywne, wciągające oraz niezwykle wymagające. Chociaż aplikacja należy do płatnych, nie żałuję ani jednego grosza. Świetna, hipnotyzująca pozycja.

Aerena - Clash of Champions

Debiutująca na systemie Google turowa gra strategiczna przywędrowała tutaj prosto ze Steam. W dalszym okresie czasu planowana jest również premiera w iTunes App Store. Aerena - Clash of Champions to nastawiona na rywalizację pomiędzy graczami piaskownica dla naturalnych strategów. Zmagania między stronami zobrazowane są w formie atrakcyjnych, trójwymiarowych plansz i postaci. Bezpłatna gra posiada mikrotranskacje, dzięki którym gracze będą w stanie skompletować swój ulubiony zestaw postaci. Nie mogło również zabraknąć specjalnych umiejętności oraz „dopalaczy”, które potrafią całkowicie zmienić przebieg bitwy. UWAGA – ta darmowa gra dostępna jest tylko i wyłącznie dla posiadaczy tabletów z Androidem.

iOS

Trials Frontier

W końcu jest! Długo oczekiwana, niezwykle zręcznościowa gra Ubisoftu wylądowała w iTunes App Store. Frontier jest kolejną odsłoną cenionej serii Trails, w ramach której zadaniem gracza jest pokonywanie kolejnych przeszkód na motorze. Rozwój oraz zakup maszyn, do tego rosnący poziom trudności i bardzo atrakcyjna oprawa wizualna – to wszystko składa się na aplikację, której grzechem jest nie zainstalować. Zwłaszcza, że mówmy o tytule darmowym, który chce zarabiać na mikrotransakcjach. Na ten moment jestem oczarowany. Do gustu przypadła mi zwłaszcza znacznie bardziej komiksowa i bajkowa grafika, jeśli porównać ją do poprzednich odsłon serii. Nowe szaty Trialsów jak ulał pasują do profilu smartfonów i tabletów. Gdyby nie „szklany sufit” zachęcający do płacenia prawdziwymi pieniędzmi, bez wątpienia mówilibyśmy o najlepszej odsłonie serii.

The Wolf Among Us – The Crooked Mile

Kolejny odcinek przygód Wielkiego, Złego Wilka właśnie wylądował. Z ręką na sercu przyznaję, że wciąż nie miałem jeszcze okazji, aby zapoznać się z trzecim epizodem. Biorąc jednak pod uwagę poziom poprzednich dwóch odcinków – na pewno będzie niesamowicie. Specjaliści od narracji z Telltale Games podbili serią The Wolf Among Us moje serce, wykopując z niego The Walking Dead. Jeżeli szukacie dobrej gry przygodowej, naprawdę trudno o lepszą pozycję. Pierwsza lepsza chwila oddechu i A Crooked Mile pochłonę w trybie ekspresowym.

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA