REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone - wszystkie najważniejsze tytuły w jednym miejscu #4

Początek lutego to niezbyt udany okres dla mobilnych graczy. Oczywiście pojawiło się wiele nowych tytułów, lecz nie są to produkcje ani tak głośne, ani tak udane, jak w zeszłym tygodniu. Król jest tym razem tylko jeden i niestety na pewno nie jest nim Dungeon Keeper - profanacja zaserwowana przez nastawionych na zysk z mikro-transakcji ignorantów z Electronic Arts.

03.02.2014
20:15
Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone - 3 lutego 2014
REKLAMA
REKLAMA

WINDOWS PHONE

2020: My Country

My Country to flagowa strategia rosyjskich twórców z Game Insight. Produkcja z bajkową grafiką nie wyróżnia się zupełnie niczym od dziesiątek innych „budowlanych” kopii SimCity. Po raz kolejny mamy gwiazdki, poziomy doświadczenia, specjalną walutę oraz system, który zmusza do częstego powrotu do świata gry. 2020 jest przy tym bardzo solidnym reprezentantem swojego gatunku, któremu nie można wiele zarzucić. Chociaż tytuł początkowo wydaje się nieco skomplikowany, po pewnym czasie wszystko stanie się dla Was bajecznie proste, monotonne oraz przeraźliwie wciągające. Można dać szansę, o ile macie dużo wolnego czasu. W końcu mówimy o darmowej aplikacji.

Zobacz 2020: My Country w sklepie Windows Phone, Google Play oraz iTunes App Store

Roman Empire

Roman Empire, podobnie jak wcześniej 2020: My Country, jest kolejną konwersją na Windows Phone prosto z Windows 8.1. Chociaż z daleka tytuł budzi skojarzenia z kapitalną serią Total War, Roman Empire to bardzo prosta gra składająca się z kilku poziomów, polegająca na monotonnym, metodycznym zdobywaniu wiosek, nasyłając na nie przeważającą ilość własnych legionistów. To by było na tyle. Aplikacja jest darmowa, lecz plotki w szeregach mówią, że po pewnym czasie twórcy domagają się zapłaty za następne wyzwania. Nie potwierdzam, tak daleko wciąż jeszcze nie dotarłem.

roman empire windows phone

Zobacz Roman Empire w sklepie Windows Phone

Pixel Gun 3D

To dopiero gra! Chociaż Pixel Gun 3D wygląda jak kolejna kopia niesamowicie popularnego Minecrafta, płatny tytuł stawia na rozgrywkę wieloosobową. Oferując kilka trybów, Pixel Gun 3D oferuje intensywną akcję oraz nieustanną wymianę ognia. Tytuł jest idealny na szybką, rozluźniającą sesję, która trwa maksymalnie kilka minut. Dla samotników został przewidziany fabularny tryb dedykowany jednemu graczowi, natomiast całość spinają klamrą fantastycznie zaprojektowane lokacje. Pixel Gun 3D nie jest najgorętszym płatnym tytułem w Windows Store, ale jestem przekonany, że znajdzie swoich zwolenników. Mnie kupił.

Zobacz Pixel Gun 3D w sklepie Windows Phone oraz iTunes App Store

ANDROID

Flappy Bird

Flappy Bird to jedna z najbardziej prostych, skromnych i wciągających produkcji, jakie kiedykolwiek znalazły się w iTunes App Store. Dzisiaj Flappy Bird stało się możliwe do pobrania dla posiadaczy Androida oraz (już niebawem!) sprzętów z Windows Phone na pokładzie. Banalny tytuł wymaga na graczu, aby ten omijał rury, lecąc przed siebie. Minimalizm pełnym dziobem. Jeżeli jednak dacie temu tworowi szansę, to gwarantuję Wam, że nieprędko włożycie smartfona do kieszeni. Gra jest wręcz hipnotycznie wciągająca, więc pamiętajcie, aby nie dać się zwieść jej wizualnym pozorom.

Zobacz Flappy Bird w sklepie Google Play oraz iTunes App Store - premiera na Windows Phone biebawem

Minigore 2: Zombies

Jack Gore powrócił! Kontynuacja niesamowicie popularnego Minigore to kolejna konwersja tytułu, z jakim od dłuższego czasu mogą obcować posiadacze sprzętów z iOS na pokładzie. Niesamowicie intensywna, niesamowicie śliczna oraz niesamowicie kwadratowa sieczka w końcu zawitała do Google Play, pozwalając się zainstalować zupełnie za darmo. W zamian twórcy zarabiają na reklamach, które mogłyby być nieco mniej inwazyjne. To jednak nie przeszkadza, kiedy weźmie się pod uwagę miodność Minigore 2: Zombies. Zabijanie żywych trupów na ekranie smartfona już dawno nie było tak wciągające. Zdecydowany faworyt zestawienia tytułów na Androida, którego grzechem będzie nie pobrać.

Zobacz Minigore 2: Zombies w sklepie Google Play oraz iTunes App Store

Dungeon Keeper

Już jest. Niestety, zgodnie z moimi przewidywaniami, nowy Dungeon Keeper wydany przez EA nie posiada za grosz uroku wielkiego hitu z komputerów osobistych. Elektronicy zamienili wiekopomne dzieło na kolorową i ugrzecznioną produkcję, którą bez żadnych oporów możecie dać do zakosztowania najmłodszym odbiorcom. Chociaż tytuł jest darmowy, mikro-transakcje trawią go na wskroś. Jako zapalonemu graczowi, serce mi pęka, gdy muszę obcować z tym potworem. Peter Molyneux przewracałby się w grobie, gdyby nie to, że doskonale się trzyma i wciąż pracuje nad swoim najnowszym projektem - Godusem.

Zobacz Dungeon Keeper w sklepie Google Play oraz iTunes App Store

iOS

Rocket Robo

Rocket Robo to urocza, w pełni trójwymiarowa gra platformowa, która jest warta swojej ceny. Tytuł wciągnie zarówno młodszych graczy, jak również starszych wyjadaczy. Główną siłą omawianej produkcji jest jej przystępność, a także atrakcyjna forma oraz udany patent na rozgrywkę. Rocket Robo nie jest przy tym żadnym przełomem ani rewolucją. Biorąc jednak pod uwagę, że mówimy o tytule za mniej niż dolara, przy którym zajmiemy czymś dziecko, jak również sami z chęcią spędzimy kilka minut, będzie to bardzo dobrze zainwestowana drobna suma. Solidny przedstawiciel mobilnych gier platformowych.

Zobacz Rocket Robo w sklepie iTunes App Store oraz Google Play

Marvel Run Jump Smash!

Kto nie kocha superbohaterów oraz gier z gatunku endless run? Gotowy przepis na sukces nie do końca wykorzystali twórcy z Marvel Entertainment. Chociaż ich Run Jump Smash! pozwala na wcielenie się w kilku z idoli nie tylko dla najmłodszych, sama rozgrywka pozostawia wiele do zarzucenia. Tytuł jest niesamowicie niestabilny – czasami potrafi się zawiesić i nic już nie jest w stanie mu pomóc. Szkoda, ponieważ aplikacja jak ulał pasuje do szybkiej sesji w autobusie. Trzymam kciuki za natychmiastową aktualizację. Kiedy ta nadejdzie, drobne dzieło Marvela może okazać się nad wyraz udanym i satysfakcjonującym tytułem.

REKLAMA

Zobacz Marvel Run Jump Smash! w sklepie iTunes App Store oraz Google Play

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA