REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone – wszystkie najważniejsze tytuły w jednym miejscu #9

Przed Wami najciekawsze premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone, zebrane 24 marca 2014 roku:

24.03.2014
19:30
Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone – wszystkie najważniejsze tytuły w jednym miejscu #9
REKLAMA
REKLAMA

WINDOWS PHONE

Machinarium

Niesamowita gra przygodowa niespodziewanie wylądowała w sklepie Windows Phone. Chociaż Machinarium jest tytułem płatnym, to jednak wartym każdej wydanej złotówki. Tak rozbudowanych, pięknych i wciągających tytułów ze świecą szukać na tej platformie. Machinarium to dzieło z najwyższej możliwej ligi, w które posiadacze Androida oraz iOS grają już od dłuższego czasu. Wielka aplikacja przez wielkie A, która musi się znaleźć w pamięci smartfona KAŻDEGO miłośnika gier przygodowych.

Never Future

Never Future to nowa gra cRPG, utrzymana w post-apokaliptycznych klimatach Fallouta. Zachowana w miłym dla oka dwu-wymiarze, jest stosunkowo rozbudowana oraz pieczołowicie wykonana. To niestety wszystko dobrego, co mogę napisać o tym tytule. Nie to, że Never Future jest aplikacją słabą, to na pewno nie. Wręcz przeciwnie. Chodzi o to, że mówimy o produkcji do bólu nijakiej, jakich wiele na platformach cyfrowej dystrybucji. Czterech liter zdecydowanie nie urywa, chociaż patrząc na pustki w sklepie Windows Phone, nie można tego tytułu zignorować.

Zobacz Never Future w sklepie Windows Phone

Zombie Tsunami

Kapitalna aplikacja! Darmowy endless runner może wydawać się kolejną kopią najlepszych przedstawicieli gatunku, ale tak nie jest. Zombie Tsunami posiada niesamowicie sympatyczną warstwę wizualną, która jest miła dla oka, dawkę świetnego humoru oraz udany patent na rozgrywkę. Biegnąc przed siebie gracz pożera kolejnych bezbronnych cywili i powiększa armię zombie. Nie zabrakło specjalnych, niezwykle zabawnych zdolności specjalnych oraz fantastycznych animacji. W ruchu Zombie Tsunami wygląda naprawdę rewelacyjnie. Jeżeli lubicie tego typu produkcje, darmowa aplikacja z sympatycznymi żywymi trupami jest dla Was koniecznym must have.

ANDROID

QuizUp

W Google Play możemy znaleźć ogromną ilość aplikacji-quizów. Problem leży w tym, że większość proponowanych nam tytułów to godne pożałowania namiastki gier, niejednokrotnie żądające zdumiewających wręcz uprawnień. QuizUp jest inny. Ta darmowa gra nie tylko posiada ogromną bibliotekę pytań, ale również surową, lecz atrakcyjną szatę wizualną oraz możliwość rywalizowania z przyjaciółmi na jednym telefonie. Dla wielu barierą może być język angielski, ale hej – nie spodziewam się, aby w najbliższym czasie ktoś był w stanie przetłumaczyć tak pokaźną ilość pytań z niesamowicie zróżnicowanych kategorii. Świetny zabójca czasu, nawet w gronie znajomych.

Mount & Blade: Warband

„-Ale szefie, Mount & Blade na Androidzie? Czemu to robimy? To szaleństwo! – Bo możemy.” – mam wrażenie, że właśnie tak przebiegały kluczowe rozmowy podczas tworzenia Warband dla systemu operacyjnego Google. Połączenie strategii oraz gry akcji  gatunkowo współgra z tym systemem operacyjnym jak pięść z nosem. Dlatego wydawca póki co przygotował jedynie wersję dla nVidia Shield wyposażonej w fizyczny kontroler. Wiecie jednak, jak to jest z grami dla tego handhelda. Wcześniej czy później zawsze lądują także na smartfonach i tabletach z Androidem.

Zobacz Mount & Blade: Warband w sklepie Google Play

Metal Gear Solid: Ground Zeroes

Spokojnie, spokojnie! To nie żadna mobilna edycja gry, lecz tak zwany „companion app” towarzyszący graczowi podczas ogrywania tytułu Hideo Kojimy na stacjonarnej konsoli. Wydana przez Konami aplikacja naprawdę sprawdza się na tym polu. Za jej pomocą możemy mieć stały podgląd na mapę taktyczną, wzywać wsparcie helikopterów za pomocą błyskawicznego dotyku, przeglądać odnalezione pliki oraz słuchać muzyki zawartej w grze. Zbędny bajer, rozciągający rozgrywkę na dodatkowy, mniejszy ekran? Tylko spróbuj powiedzieć to w twarz miłośnikowi produktów Nintendo!

Zobacz Metal Gear Solid: Ground Zeroes w sklepie Google Play oraz iTunes App Store

iOS

The Collectables

Kojarzycie Cryteka? Twórców odpowiedzialnych za niezwykle popularną serię Crysis? Jeżeli tego nie wiecie, firma wydaje również tytuły mobilne. Cholernie dobre tytuły mobilne, trzeba dodać. The Collectables jest tego najlepszym przykładem. Dawno już nie grałem w tak intensywną, odpowiednio zbalansowaną grę akcji, która cieszyła za sprawą wciągającej rozgrywki. Ta jest w dużym stopniu oparta na kartach ze specjalnymi umiejętnościami oraz taktycznym planowaniem. No i ta warstwa wizualna! Zdecydowanie must have dla każdego posiadacza sprzętu z iOS. Zwłaszcza, że mówimy o produkcji w pełni darmowej.

Zobacz The Collectables w sklepie iTunes App Store

Star Horizon

Jak obiecywali, tak też zrobili. Tabasco wypuściło właśnie mobilną wersję swego Star Horizon. Gra nie jest niestety  symulatorem statku kosmicznego, a produkcją na niewidzialnych szynach. Normalnie napisałbym, że to ogromna wada i krok wstecz. Tak się jednak składa, że Star Horizon jest przy tym aplikacją niezwykle grywalną i bardzo atrakcyjną wizualnie. Nie mówimy co prawda o hicie z najwyższej półki, ale jeżeli uwielbiacie produkcje akcji umieszczone w kosmosie, na pewno nie poczujecie się oszukani, wydając te 4 dolary. Tytuł wciąga jak diabli i jest przy tym niezwykle widowiskowy.

Zobacz Star Horizon w sklepie iTunes App Store

REKLAMA

 Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA