REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na Androida, iOS i Windows Phone - The Banner Saga, Hellraid i Pokemony!

To kolejny tak obfity w świetne mobilne produkcje okres. Niestety, w tym tygodniu za niesamowite tytuły trzeba całkiem słono zapłacić, ale uwierzcie – każda z tych propozycji jest naprawdę warta swojej ceny. Przed wami najciekawsze premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone początku października:

06.10.2014
19:12
Premiery gier na Androida, iOS i Windows Phone – The Banner Saga, Hellraid i Pokemony!
REKLAMA
REKLAMA

WINDOWS PHONE

Jedna z najlepszych logicznych gier platformowych wylądowała właśnie w sklepie Windows Phone. Stary wynalazca oraz jego towarzysz ślimak posiadają wyjątkową umiejętność manipulowania czasem. Nie mówimy jednak o kilku sekundach, minutach czy godzinach, ale całych latach, a nawet setkach lat. Efekt tego, jak dana lokacja zmienia się na przestrzeni wieków jest niesamowity, odróżniając Chronology na tle całej reszty podobnych produkcji. Naprawdę warto zainstalować. Zwłaszcza, że pierwszy epizod jest darmowy. Resztę odcinków możecie z kolei kupić wewnątrz aplikacji, o ile ta przypadnie wam do gustu.

Bow Mana chyba nie musze Wam przedstawiać. Jedna z najpopularniejszych aplikacji pamiętających erę „wczesnego Androida” pojawiła się w sklepie Windows Phone. Jak łatwo się domyślić, zadaniem gracza jest tutaj odpowiednie mierzenie z łuku, celnie posyłając strzałę za strzałą prosto do celu. Z tym nie powinno być problemu, po wielu odsłonach Angry Birds, jakie mamy już za sobą. Aplikacja wspiera urządzenia z 512 megabajtami pamięci RAM oraz jest darmowa, zarabiając na reklamach. Ogromną zaletą tego tytułu jest również tryb wieloosobowy. Naprawdę można. Kwintesencja mobilnego grania.

bow man hd

ANDROID

Nim stworzone rękoma polskich producentów Hellraid trafi na cyfrowe oraz sklepowe półki, koniecznie trzeba zapoznać się z mobilną wersją tytułu. Oczywiście nie mówimy o konwersji w skali 1 do 1, ale wariacji zewnętrznego studia w świecie tworzonym przez rodzimych programistów. Hellraid: The Escape jest przepiękną, logiczną grą przygodową, która jest naprawdę warta swojej ceny. Bardzo pozytywne zaskoczenie, bardzo klimatyczny tytuł i bardzo satysfakcjonująca rozgrywka. Jestem naprawdę ukontentowany. Bardzo dobrze spożytkowane 10 polskich zielonych.

W Entiwned grałem na konsoli PlayStation 4. Dzisiaj zręcznościowa produkcja debiutuje również na urządzeniach mobilnych. Oczywiście w nieco odchudzonej, ale również znacznie tańszej wersji. Aplikacja polega na jednoczesnym sterowaniu dwoma kolorowymi istotami, które muszą omijać kolejne przeszkody na swojej drodze. Sterowanie zostało odpowiednio dopasowane do dotykowego ekranu, natomiast nieco uproszczona warstwa wizualna wciąż zachwyca mnogością barw i kolorów. Jeżeli lubicie wszelakie runnery, na pewno będziecie zadowoleni.

iOS

W końcu jest! Pokemon Company wydało reedycję swojej komputerowej gry karcianej, na razie jedynie w iTunes App Store. Co więcej, karcianka jest bezpłatna. To ważny dzień i ważna data dla całego przemysłu mobilnego – Nintendo powoli i w bardzo kontrolowanej, ograniczonej formie, ale jednak otwiera się na inne, nie będące bezpośrednią konkurencją platformy. Sama gra jest naprawdę przyjemna, lecz niestety natrafiłem na częste problemy ze zrywanym połączeniem podczas rozgrywek online. Mimo wszystko – warto pobrać.

Pamiętam, jak rozpływałem się nad grą na łamach Spider’s Web. Turowa produkcja RPG z przepięknymi tłami 2D oraz niesamowitą warstwą dźwiękową dotarła na platformy mobilne. Póki co posiadacze urządzeń z Windows Phone oraz Androidem na pokładzie mogą jedynie zgrzytać zębami z zazdrości. Świetna produkcja jest już do kupienia w iTunes App Store za (ałć!) 10 dolarów. Można poczekać na jakąś promocję, ale wcześniej czy później zagrać po prostu trzeba. Niesamowity tytuł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA