REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na smartfony i tablety #17 – Titanfall, platformówka roku i gra turowa dla twardzieli

WINDOWS PHONE

19.05.2014
21:32
Premiery gier na smartfony i tablety #17 – Titanfall, platformówka roku i gra turowa dla twardzieli
REKLAMA

Titanfall Companion App

REKLAMA

Microsoft chce maksymalnie wykorzystać ekskluzywność gry Titanfall na swoich konsolach (oraz komputerach osobistych). Pomóc ma mu w tym Titanfall Companion App, dodatkowy program poszerzający możliwości gry. Za pomocą aplikacji poznacie historię uniwersum, statystyki ogromnych mechów, profile postaci, parametry rozmaitych broni i tym podobne. Do tego dochodzi podgląd własnego konta, historii rozgrywki oraz osiągnięć. Ot, klasyczna aplikacja pomocnicza z bardzo dobrym wykonaniem

Titanfall Companion App w sklepie Windows Phone, Google Play oraz iTunes App Store

Royal Revolt 2

W końcu jest. Oczekiwane przez wielu Royal Revolt 2 wylądowało w sklepie Windows Phone. W porównaniu do poprzedniej odsłony tytuł wygląda niesamowicie, zwłaszcza na większych ekranach. Niestety, na tle poprzedniczki Royal Revolt 2 zostało mocno zatopione w mikro-płatnościach, wyrażonych w postaci gemów. Doskonale rozumiem, że produkcja takiego kalibru musi na siebie zarobić, lecz skok na pieniądze gracza jest odczuwalnie wyższy niż w przypadku pierwszej części z serii.

Royal Revolt 2 w sklepie Windows Phone, Google Play oraz iTunes App Store

Ninja School

To zdecydowanie jeden z najciekawszych projektów na Windows Phone w ostatnim czasie. Co powiecie na platformowe MMO na ekranach Waszych Lumii? Właśnie tym jest Ninja School. Kopia stacjonarnej gry Maple Story zaskakuje ogromem, chociaż nie jest pozbawiona wielu wad. Wietnamskie korzenie produkcji dają się we znaki wieloma niedoszlifowanymi elementami. Nie zmienia to faktu, że Ninja School jest na ten moment najlepszym platformowym MMO jakie zobaczycie w sklepie Windows Phone, z akceptowalną oprawą wizualną oraz rozgrywką liczoną w dniach, o ile nie tygodniach.

Ninja School w sklepie Windows Phone

ANDROID

Monument Valley

Jedna z najlepszych gier logicznych na świecie w końcu trafiła do Google Play. Monument Valley jest produkcją cudowną, przepiękną, niezwykle wciągającą i kapitaną wizualnie. Zabawa złudzeniami optycznymi daje ogromną frajdę, natomiast wszystko spaja charakterystyczna, skromna, ale i elegacka oprawa wizualna. Jeżeli lubicie tego typu produkcje logiczne  - musicie dać Monument Valley szansę. Aplikacja naprawdę warta swojej ceny.

Monument Valley w sklepie Google Play oraz iTunes App Store

FlapThulhu

Jak przepowiedzieli w mrocznych księgach, On kiedyś powróci. Przedwieczny zaprowadzi na Ziemi horror i pożogę. To jednak nieprędko się stanie, ponieważ Cthulhu utknął aktualnie w jednej z wariacji popularnej gry Flappy Bird. Warto? Oczywiście, o ile lubujecie się w tego typu hipnotyzujących produkcjach. O ile zabawa z Flappy Bird to wstyd i blamaż, tak „tapanie” Cthulhu to już zupełnie inna para mrocznych kaloszy. No i ta retro grafika!

FlapThulhu w sklepie Google Play

Tiny Dice Dungeon

Ostatnio obrodziło grami RPG w stylu retro. Tiny Dice Dungeon jest tego kolejnym przykładem. Darmowa aplikacja jest czymś znacznie więcej, niż pierwotnie może się wydawać. Bogactwo trybów, możliwości i opcji otwiera się przed graczem z czasem, którego gra pochałnia olbrzymie ilości. Jeżeli nie odrzuca Was warstwa wizualna, lubicie tego typu perełki, a na serii Final Fantasy zjedliście zęby – koniecznie musicie dać tej produkcji szansę. Definitywne more than meets the eye.

Tiny Dice Dungeon w sklepie Google Play

iOS

Toy Rush

Zauważyliście, ż gry z gatunku tower defense swoją świetność mają już za sobą? Jest ich coraz mniej i chociażby z tego powodu warto dać szansę Toy Rush. Produkcja z gatunku freemium bawi się przyjęta konwencją, smoki i wieżyczki zamieniając na zabawki. Wszystko jest okraszone przyjemną dla oka, trójwymiarową grafiką. Szału zdecydowanie nie ma, ale wypróbować zawsze warto.

Toy Rush w sklepie iTunes App Store

Record of Agarest War

Produkcja z gatunku taktycznych RPG kierowana do najbardziej hardkorowych oraz bogatych graczy. Konwersja tytułu ze stacjonarnych platform kosztuje 15 dolarów i ściąga za sobą ponad 2 gigabajty danych. Mroczny, sugestywny scenariusz oraz wymagające walki to esencja tej produkcji, która dla wielu jest wręcz bezcennym reprezentantem najlepszych gier tego gatunku. Czekam na wersję dla Androida!

Record of Agarest War w sklepie iTunes App Store

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA