REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na smartfony i tablety #19 – jRPG za ponad 80 złotych, Myszka Miki i podróbka Uncharted

W tym tygodniu mamy do czynienia ze sporą ilością konwersji. Obronną ręką wychodzi również system Windows Phone, któremu rozbudowanej gry platformowej mogą pozazdrościć wszyscy posiadacze Androida. Co niezwykłe, najbardziej mizernie prezentuje się w ostatnich siedmiu dniach ekskluzywna biblioteka nowych gier na system iOS. Zdaje się, że świat stanął na głowie. Przed wami najlepsze premiery gier na smartfony i tablety przypadające na początek czerwca:

02.06.2014
18:34
Premiery gier na smartfony i tablety 19 - czerwiec 2014
REKLAMA
REKLAMA

WINDOWS PHONE

Soccer Team Bus Battle-World Cup 2014

Po co komu gry piłkarskie z okazji zbliżającego się mundialu, kiedy można mieć symulator piłkarskiego autokaru! Z takiego założenia wyszli producenci Soccer Team Bus Battle-World Cup 2014, dodając swoje darmowe dzieło do puchnącej w oczach biblioteki sklepu Windows Phone.

O ile produkcja może pochwalić się akceptowalną, przyjemną dla oka grafiką i nie tak fatalnym sterowaniem, tak gwoździem do jej trumny są nachalne, pełnoekranowe reklamy. Te wyskakują zdecydowanie zbyt często, przy każdej nadarzającej się okazji.

Old School Racer 2

Też ubolewacie nad faktem, że francuski Ubisoft wciąż nie zdecydował się wydać świetnego Trials Frontier na urządzenia z systemem Windows Phone? Mam dla was coś naprawdę dobrego na pocieszenie humoru. Old School Racer 2 to solidnie wykonana produkcja z przepięknymi tłami 2D oraz naprawdę dopracowanym sterowaniem i interfejsem.

Żeby było jeszcze lepiej, gra jest w pełni darmowa oraz stawia przed graczem aż 40 wyzwań. Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami Lumii (bądź innego urządzenia z tym systemem), Old School Racer 2 jest dla was produkcją obowiązkową do pobrania i zainstalowania.

Castle of Illusion

Disney’owi nie można odmówić rozmachu. Podległe gigantowi studio upchnęło platformowe Castle of Illusion w objęcia systemu Windows Phone. Niezwykle rozbudowana i piękna graficznie produkcja to jednak słony wydatek, bez możliwości pobrania wersji demonstracyjnej. Co więcej, aplikacja zadziała jedynie posiadaczom Windows Phone 8.1 wyposażonym w przynajmniej 1 GB pamięci RAM.

Póki co moment pozostaję sceptyczny i czekam na pierwsze wiarygodne recenzje. Chociaż Castle of Illusion to na ten moment najbardziej rozbudowana gra platformowa w sklepie Windows Phone, wciąż nie wiem, czy ta jest warta tych 33 złotych i 49 groszy.

Castle of Illusion w sklepie Windows Phone oraz iTunes App Store

ANDROID

Dragon Quest VIII

Studio Square Enix jest mistrzem w dwóch mobilnych kategoriach. Po pierwsze, wydaje świetne reedycje swoich hitów sprzed lat na stacjonarne urządzenia. Po drugie, życzy sobie za te produkcje astronomicznych stawek pieniędzy, będąc jednym z najdroższych producentów w Google Play. Tym razem w Square przekroczyli kolejną barierę, za Dragon Quest VIII życząc sobie ponad 81 złotych!

Ogromne pieniądze, w zamian za które studio oferuje graczom konwersję gry z PlayStation 2 bez żadnych kompromisów, nie licząc nieco poszatkowanej ścieżki dźwiękowej oraz nowego sposobu sterowania. Chociaż uwielbiam gry jRPG, muszę zacisnąć zęby i powstrzymać się od zakupu. Nawet mimo tego, że mówimy o produkcji dojrzałej, pełnej, poważnej i wystarczającej na tygodnie, dla mnie to prostu zbyt duża suma.

Knock-Knock

Charakterystyczna, przygnębiająca i niezwykle wykręcona gra niezależna nie odniosła wielkiego sukcesu na stacjonarnych platformach. Z tego powodu jej twórcy przenieśli tytuł na smartfony i tablety, gdzie spisuje się doskonale, nie mając sobie równych.

Knock-Knock opowiada o cierpiącym na bezsenność protagoniście, którego senne mary męczą niemal każdej nocy, chowając się w zakamarkach jego olbrzymiego domu. Jeżeli uwielbiacie groteskowy styl Burtona, będziecie w niebie. Przeszkodą jest jedynie cena aplikacji, przez twórców wyceniona na ponad 11 złotych. Mając w pamięci doświadczenia ze stacjonarną edycją, zdecydowanie warto.

Unearthed: Trail Of Ibn Battuta

W tym tygodniu mamy prawdziwy wysyp konwersji gier ze stacjonarnych platform! Pamiętacie Unearthed: Trail Of Ibn Battuta? Gra miała być takim Uncharted wyprodukowanym na Bliskim Wschodzie. Po premierze zręcznościowa produkcja okazała się być przeraźliwym crapem, mentalnie wciąż pozostającym w XX-wiecznych standardach.

Teraz Unearthed: Trail Of Ibn Battuta powraca na mobilnych urządzeniach. Zapamiętać tytuł, omijać szerokim łukiem, zabić nim złoży jaja.

Unearthed: Trail Of Ibn Battuta w sklepie Google Play oraz iTunes App Store

iOS

Delivery Outlaw

Kolejna produkcja nawiązująca do kultowej Elastomanii? Tak, chociaż z lekkim powiewem świeżości. Delivery Outlaw to darmowa aplikacja, w której nie tylko trzeba przekroczyć linię mety w jednym kawałku, ale również uważać na cenny ładunek, który wieziemy. Za grę odpowiada Adult Swim, toteż chociaż aplikacja jest możliwa do pobrania za darmo, nie musicie obawiać się o jakość jej wykonania. Dobrze wykute rzemiosło.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA