REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Ten film przetarga was emocjonalnie. Jest tylko dla dorosłych

Chociaż reżyser i dystrybutor nie do końca zgadzali się z tą decyzją, w Stanach Zjednoczonych "Przejścia" zostały opatrzone kategorią NC-17. Dlaczego MPA uznało film za tylko dla dorosłych? Już teraz możecie się o tym przekonać na VOD.

02.03.2024
18:12
przejscia co obejrzeć vod
REKLAMA

Filmy z NC-17 często się nie pojawiają. Akurat ta kategoria wiekowa zarezerwowana jest dla bezpośrednich treści seksualnych lub przemocy/gore. "Przejścia" uznano w Stanach Zjednoczonych za film tylko dla dorosłych z tego pierwszego powodu. Po ogłoszeniu decyzji MPA reżyser Ira Sachs stwierdził, że nie zmieni scen zbliżeń między bohaterami, bo produkcja opowiada o wpływie seksualnych doświadczeń na życie człowieka. Według niego jakakolwiek ingerencja w intymne sceny zmieniłaby wydźwięk całej opowieści.

W filmie pojawiają się sceny zbliżeń z w pełni nagimi bohaterami. Jedna z nich trwa nawet ponad dwie minuty. "Przejścia" na pewną są więc produkcją gorącą, ale nie spodziewajcie się opowieści o ostrym rżnięciu w pornograficznym stylu. To nie jest filmopodobne "365 dni", tylko pełnoprawny melodramat podszyty sporą dawką erotyki.

Więcej o wartych obejrzenia filmach poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Przejścia - co obejrzeć w weekend?

"Przejścia" to opowieść o trójkącie miłosnym. Śledzimy tu losy Tomasa, który na imprezie po zakończeniu swojego filmu poznaje skromną nauczycielkę Agathę. Dla kobiety postanawia zakończyć swój dotychczasowy, trwający już 15 lat związek z Martinem. Jak jednak wiadomo, trawa zawsze jest bardziej zielona po drugiej stronie płotu, dlatego głównego bohatera ciągle do byłego partnera ciągnie.

REKLAMA
Przejścia - co obejrzeć?

Sachs każe nam podążać za człowiekiem, którego nie da się lubić. Tomas zachowuje się bowiem jak duże dziecko - przerośnięty, rozwydrzony bachor. Jest egocentryczny i podejmuje nieracjonalne decyzje. Wcielający się w niego Franz Rogowski obdarza go jednak takim urokiem, że wcale to nie przeszkadza. Aktor gra swojego bohatera tak, żebyśmy mogli pokochać go nienawidzić, a czasami nawet z czystym sumieniem się z niego pośmiać. Chociaż oczywiście błyszczy na ekranie, show i tak kradnie znana z "Życia Adeli" Adele Exarchopoulos. Jej Agatha to rozdarta emocjonalnie kobieta. Ofiara wzbudzająca sympatię i współczucie.

"Przejścia" to film dla tych, którzy cenią sobie klimat. Narracja jest co prawda nieśpieszna, a od pewnego momentu przewidywalna, ale reżyser cały czas pozwala nam tu rozsmakowywać się atmosferą swojej opowieści. To produkcja bardzo wysmakowana wizualnie. Kamera Josee Deshaiesa lubi przyglądać się bohaterom, jakby studiowała ich emocje, próbując ująć to, co najbardziej efemeryczne. Ta opowieść zbudowana jest bowiem z ulotnych chwil i towarzyszącej im aurze.

"Przejścia" obejrzycie na Nowe Horyzonty VOD, Rakuten TV, Premiery CANAL+, Player i MojeeKino.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA