REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Stalkerka z "Reniferka" sama stała się ofiarą prześladowania. To efekt serialu Netfliksa

"Reniferek" jest numerem jeden na Netfliksie. Nie że w Polsce, chociaż też. Cały świat oszalał na punkcie produkcji. Tytuł jest aktualnie najpopularniejszym serialem anglojęzycznym. Powstał w oparciu o fakty i, jak się okazuje, widzowie mają na jego punkcie obsesję. Postanowili odkryć prawdziwą tożsamość czarnego charakteru.

29.04.2024
9:16
reniferek netflix martha prawdziwa historia
REKLAMA

Richard Gadd oparł "Reniferka" na podstawie monodramu, który wystawia już od paru lat. Zapewnia, że zawiera on prawdę jeśli chodzi o emocje z jakimi zmaga się ofiara stalkingu i jej najbliżsi. Jak ujawnił, swego czasu nękała go bo bowiem natrętna fanka. Starsza kobieta wysłała mu całe mnóstwo maili, tweetów, listów i wiadomości głosowych. W serialu nazywa się Martha. Grająca ją Jessica Gunning stworzyła przerażającą i niezapomnianą kreację.

Serial opowiada o młodym komiku Donnym Dunnie, którego uprzejmy gest wobec bezbronnej kobiety staje się początkiem niezdrowej obsesji. Może ona zrujnować życie ich obojga. Zgodnie z oficjalnym opisem produkcji "Reniferek" opowiada o wypaczonej relacji i jak wpływa ona na człowieka, gdy musi stawić jednocześnie czoła głęboko skrywanej traumie. Jest mrocznie, ale też zabawnie. Chociaż produkcja bez większych fajerwerków weszła na Netfliksa, szybko stała się hitem. W dodatku zmieniła się w przyczynek dokładnie do tego, przed czym ostrzega.

REKLAMA

Reniferek - użytkownicy Netfliksa na tropie Marthy

Użytkownicy Netfliksa uparli się, że odnajdą rzeczywiste odpowiedniki bohaterów serialu. Szczególnie Marthy. Zidentyfikowali kobietę, która o opowiedziała o tym portalowi Daily Mail. Jak twierdzi, Richard Gadd wykorzystał produkcję, aby uprzykrzyć jej życie. Jest przekonana, że komik "dręczy starszą kobietę dla pieniędzy i sławy. Używa "Reniferka", aby mnie teraz prześladować. Ja jestem ofiarą. Napisał o mnie cały serial".

Reniferek - Netflix

Portal nie ujawnia tożsamości kobiety, która zaprzecza, żeby kiedykolwiek miała Richarda Gadda prześladować. Nigdy też nie posiadała tytułowego reniferka. Twierdzi, że twórca serialu ma Syndrom Głównego Bohatera:

Zawsze myśli, że jest w centrum uwagi. Nie piszę o nim seriali, ani nie promuję ich w mediach, prawda? Jeśli chciałby odpowiednio ukryć moją tożsamość to by to zrobił. Gadd powinien zostawić mnie w spokoju.

Więcej na temat "Reniferka" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

"Reniferek" zadebiutował na platformie Netflix 11 kwietnia i z miejsca stał się hitem. Po pierwszym tygodniu wyświetlania (a właściwie paru dniach) wdrapał się na czwarte miejsce na globalnej liście najpopularniejszych seriali anglojęzycznych dostępnych na platformie. Aktualnie zajmuje pozycję pierwszą. Na liczniku ma niecałe 16 mln pełnych wyświetleń.

Serial "Reniferek" obejrzycie na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA