REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD
  5. Netflix

Obejrzeliście już "Reniferka" Netfliksa i chcecie więcej? Oto podobne tematycznie produkcje

Sukces najnowszego miniserialu Netfliksa jest niezaprzeczalny. „Reniferek” podbił serca fanów przede wszystkim bardzo intrygującą oraz przerażającą historią, opartą zresztą na prawdziwych wydarzeniach. Temat stalkingu nie został jednak poruszony na platformie po raz pierwszy. W ofercie dostępne są także inne tytuły, które rozbudzają w widzach poczucie niepokoju, ale też swego rodzaju zainteresowanie. Zebraliśmy 5 produkcji dotyczących stalkingu, dostępnych w serwisie Netflix.

23.04.2024
19:19
Filmy i seriale podobne do Reniferek, Netflix
REKLAMA

Widzowie z pewnością nie mogą narzekać na brak tytułów o podobnym motywie. Trzeba przyznać, że Netflix ma po pod tym względem całkiem sporo do zaoferowania. Mowa tutaj nie tylko o produkcjach opartych na faktach, ale również tytułach zainspirowanych w większym stopniu fikcją literacką. Nie są to oczywiście propozycje krwawe, mordercze czy zwyczajnie brutalne. Stalking jest nieco inną formą przemocy. Oprawca wywiera bardzo negatywny wpływ głównie na psychikę ofiary. Sprawia, że ta cały czas spodziewa się zagrożenia, czuje się osaczona, przytłoczona oraz niestety bezradna. Cudzy oddech, który cały czas jest odczuwalny na własnych plecach, potrafi być przerażający. Nawet w nieco humorystycznym otoczeniu, jak pokazał to miniserial „Reniferek”. Sam stalking jest więc przerażający, ale też intryguje wiele osób, o czym świadczy niezaprzeczalny sukces jednej z najnowszych produkcji Netfliksa. Jeżeli jeszcze nie macie dość i chcielibyście zapoznać się z innymi historiami, to jest to zestawienie specjalnie dla was.

Spis treści:

REKLAMA

Produkcje podobne do serialu Reniferek - Kochanka, stalkerka, zabójczyni (2024)

Zacznijmy od filmu w reżyserii Sama Hobkinsona. „Kochanka, stalkerka, zabójczyni” to tytuł, który ujrzał światło dzienne stosunkowo niedawno, bo w lutym bieżącego roku. Jest to dokument opowiadający o mechaniku imieniem Dave (Chris Maher). Mężczyzna ponownie próbuje swoich sił w miłości po zakończeniu dość długiego związku. W tym celu założył konto na popularnym portalu randkowym. Nie mija dużo czasu, a już nawiązuje całkiem interesującą relację z dwiema kobietami - Liz i Cari. Obie są samotnymi matkami. Dave jest oczarowany ich osobowościami. Nowe znajome pomogły mu, można powiedzieć, wrócić do świata żywych. Mechanik widzi zatem szansę na niezobowiązujący romans, który z pewnością będzie przełamaniem codziennej rutyny oddanego ojca oraz pracownika. Sytuacja okazuje się być nieco mniej oczywista, niż mogłoby się z początku wydawać. Bohaterowie zaczynają tworzyć miłosny trójkąt. Ich relacje przeradzają się w realne niebezpieczeństwo. Dave i jego bliscy stają w sytuacji zagrożenia. Dochodzi do nękania, internetowych oszustw, a nawet morderstwa. Produkcja „Kochanka, stalkerka, zabójczyni” jest przepełniona wywiadami przeprowadzonymi z osobami zaangażowanymi w całą sprawę i nie chodzi w tym miejscu jedynie o śledczych. Znajdują się w niej również liczne rekonstrukcje zdarzeń, które obrazują ciężkie cztery lata życia Dave’a. Tytuł ten jest oczywiście oparty na faktach.

Zwiastun filmu Kochanka, stalkerka, zabójczyni, dostępnego na platformie Netflix

Film „Kochanka, stalkerka, zabójczyni” można obejrzeć na platformie Netflix.

„Wyznania stalkerów” (2022)

„Wyznania stalkerów” to serial dokumentalny, w którym to zarówno skazani już prześladowcy, jak i ich ofiary opisują swoje własne historie. Jest to zbiór opowieści o nękaniu, przemocy oraz innych zbrodniach. Produkcja jest bliźniaczo podobna do innej propozycji platformy Netflix. Chodzi w tym miejscu o tytuł „Wyznania morderców” z 2018 roku. W tym przypadku jednak twórcy skupili się na nieco innej tematyce, a mianowicie – na stalkingu. Serial jest wstrząsający, przerażający, ale też przepełniony faktami. Przeprowadzane w nim wywiady mogą wywołać u widzów skrajne emocje. Jednocześnie ciekawość oraz uczucie strachu. Po wysłuchaniu niektórych, swego rodzaju, spowiedzi, aż włos jeży się na głowie, a przez całe ciało przechodzą nieprzyjemne ciarki. Jest to tytuł zdecydowanie przeznaczony dla oczu najodważniejszych odbiorców.

Zwiastun serialu Wyznania stalkerów, dostępnego na platformie Netflix

Serial „Wyznania stalkerów” można obejrzeć na platformie Netflix.

„Obserwator” (2022)

„Obserwator” to miniserial, którego twórcami są Ian Brennan oraz Ryan Murphy. Jest to kolejna produkcja oparta na prawdziwych zdarzeniach. Opowiada historię małżeństwa - Deana (Bobby Cannavale) i Nory (Naomi Watts) Brannocków. Para właśnie weszła w posiadanie wymarzonego domu, usytuowanego na czarujących przedmieściach Westfield w stanie New Jersey. Włożyli w to całe swoje oszczędności, więc podjętej decyzji nie da się tak łatwo cofnąć. Okazuje się, że ich nowa okolica wcale nie jest tak przyjemna, jak mogło się początkowo wydawać. Każda osoba z sąsiedztwa jest na swój sposób… dziwna. Syn staruszki z domu obok zakrada się na posesję małżeństwa i regularnie chowa się w windzie gastronomicznej. Są też jednostki bardzo wścibskie, które, mówiąc delikatnie, nie rozumieją pojęcia „teren prywatny”. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze tajemnicza postać tytułowego obserwatora. Wkłada on im do skrzynki pocztowej listy. Na początku nie są one szkodliwe, jednak z czasem stają się niepokojące i doprowadzają rodzinę na skraj szaleństwa. Historia przedstawiona w miniserialu jest oparta na prawdziwych zdarzeniach, związanych z owianym złą sławą Watcher House w New Jersey.

Zwiastun miniserialu Obserwator, dostępnego na platformie Netflix

Miniserial „Obserwator” można obejrzeć na platformie Netflix.

„Czy mogę ci wyznać tajemnicę” (2024)

„Czy mogę ci wyznać tajemnicę” to kolejny miniserial oparty na prawdziwych przeżyciach nękanych kobiet. Tytuł ten opowiada o sprawie seryjnego stalkera internetowego. Matthew Hardy jest w Wielkiej Brytanii postacią bardzo znaną. Głównie dlatego, że to właśnie jemu wymierzono ostatecznie najsurowszą karę za tego typu przestępstwa. Twórcy produkcji skupili się przede wszystkim na perspektywach licznych ofiar. Nie zabrakło również miejsca na dość dokładny opis policyjnego śledztwa oraz problemów z nim związanych. Internet to przecież idealna przestrzeń do uskuteczniania niekończącej się ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości. Wszystko zaczęło się raczej niewinnie – od jednej wiadomości. Szybko okazuje się, że była ona początkiem nękania, strachu oraz paranoi. Kobiety, które to spotkało, robiły wiele, aby zakończyć ten koszmar. Same próbowały dojść do prawdy i odkryć tożsamość stalkera. Ich upór sprawił, że sytuacją zainteresował się równie zaangażowany policjant. Od tej chwili robiono wszystko, aby odnaleźć winnego.

Zwiastun miniserialu Czy mogę ci wyznać tajemnicę, dostępnego na platformie Netflix

Miniserial „Czy mogę ci wyznać tajemnicę” można obejrzeć na platformie Netflix.

Produkcje podobne do serialu Reniferek  - Ty (2018)

Przyszedł w końcu czas na odejście od faktów i skupienie się na propozycji bardziej fabularyzowanej. Mowa w tym miejscu o głośnym serialu „Ty”. Jego twórcami są Sera Gamble oraz Greg Berlanti. Tytuł ten doczekał się aż 4 sezonów. Opowiada o pewnym błyskotliwym, czarującym wręcz menadżerze księgarni. Joe (Penn Badgley) pewnego dnia poznaje aspirującą autorkę powieści – Beck (Elizabeth Lail). Nie zwraca się jednak do niej, przynajmniej na początku, osobiście. Za pomocą mediów społecznościowych zdobywa wiedzę na temat kobiety. Chce zaimponować jej od razu, poruszać tematy, które szczególnie ją interesują. To wymaga czasu, zaangażowania, ale też wiąże się z niezdrową fascynacją. Pierwotne zauroczenie szybko przeradza się w obsesję. Joe jest zdeterminowany, by osiągnąć to, czego pragnie. Jest w stanie posunąć się do wszystkiego, aby tylko zlikwidować wszelkie przeszkody stojące na drodze do zdobycia serca Beck. Jest to opowieść przerażająca, ale też na swój dziwny sposób hipnotyzująca. Swego czasu skradła serca wielu widzów. Serial oparty został na motywach z bestsellerowej powieści autorstwa Caroline Kepnes.

Zwiastun serialu Ty, dostępnego na platformie Netflix

Serial „Ty” można obejrzeć na platformie Netflix.

REKLAMA

Więcej o serialach dostępnych na platformie Netflix, czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA