REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Seriale

Twórcy serialu „Rick i Morty” przypadkiem zdradzili tajemnicę z finału 4. sezonu? Gra wideo pokazuje, która Beth jest prawdziwa

Serial „Rick i Morty” niedawno wrócił w prawdziwej glorii i chwale, którą zapewniły nowe odcinki 4. sezonu. Produkcja cieszy się dużą popularnością również na Netflix Polska. Okazało się jednak, że jedna z najważniejszych scen finałowego epizodu zawiera tajemnicę dotyczącą Beth Smith. Być może wyjaśnioną przez postać... z gry mobile.

15.06.2020
14:08
rick i morty 4 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące finałowego odcinka 4. sezonu „Ricka i Morty'ego”.

„Rick i Morty” to jedna z najważniejszych animacji ostatniej dekady. Fani produkcji ostatnio mają powody do zadowolenia, bo pięć odcinków 4. sezonu, które zostały opublikowane w Polsce na początku czerwca, okazały się olbrzymim sukcesem. Po kilkunastu słabszych epizodach przyszedł czas na swego rodzaju odrodzenie (więcej na ten temat przeczytasz w recenzji na Rozrywka.Blog), z czego można się tylko cieszyć.

Co ciekawe, jedną ze strategii przyjętych przez twórców „Ricka i Morty'ego” na koniec 4. serii było odrzucenie wszystkich spekulacji na temat epickiego finału i jakichkolwiek powrotów do przeszłych wątków. Mimo to zdecydowali się zaskoczyć widzów „Star Mort Rickturn of the Jerri” i doprowadzili do kolejnego spotkania rodziny Smithów z Federacją Galaktyczną, Tammy Gutermann i Człowiekiem-Ptakiem. A jednocześnie postanowili w pewnym sensie odpowiedzieć na pytanie, co zdecydowała się zrobić Beth Smith, gdy dostała możliwość opuszczenia rodziny i wyruszenia w galaktyczną podróż.

Dlaczego „w pewnym sensie”? Dan Harmon i Justin Roiland postanowili, że tak naprawdę nie ma znaczenia, która Beth jest prawdziwa.

Okazało się, że bohaterka zostawiła ostatecznie decyzję swojemu ojcu. Rick uznał więc, że ją sklonuje, a potem zamiesza w eksperymencie tak, żeby samemu nie wiedzieć, czy prawdziwa Beth została, czy może opuściła swoją rodzinę. Smithowie postanawiają ostatecznie przyjąć obie kobiety na łono rodziny, bo dla Morty'ego, Summer i Jerry'ego nie ma to żadnego znaczenia.

Paradoksalnie część fanów serialu zachowuje się jednak, jakby nie zrozumieli przesłania finałowego odcinka. Zamiast tego za wszelką cenę próbują dociec, która Beth to klon. Zaskakująca odpowiedź na to pytanie pojawiła się ze strony oficjalnej gry mobilnej zatytułowanej „Pocket Mortys”. Po każdym nowym odcinku pojawiają się tam postaci, które w nim zadebiutowały. Tym razem padło na podróżującą po kosmosie Beth.

REKLAMA

Bohaterka zostaje w „Pocket Mortys” wprost nazwana sklonowaną wersją. Ale na tej podstawie raczej nie należy tego jeszcze przesądzać. Może chodzić o błąd ludzki, brak zrozumienia ze strony autorów gry, a nawet specjalną zmyłkę wykreowaną przez scenarzystów. Bardziej konkretną odpowiedź być może poznamy za to w 5. sezonie, w którym obie Beth mają pełnić istotną rolę.

Serial „Rick i Morty” znajdziecie w całości na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA