REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Komiksy

Serial „Rick i Morty” istnieje też w uniwersum komiksów Marvela

Popularność serialu „Rick i Morty” dawno przekroczyła granice zwykle ograniczające animację dla dorosłych. W ostatnim czasie dostaliśmy dwa kolejne dowody na popkulturową dominację produkcji. Najpierw dostała na łamy komiksu Marvela, a potem rozpoczęła szaloną kampanię reklamową chipsów Pringles.

29.01.2020
12:05
rick i morty marvel
REKLAMA
REKLAMA

Współczesna popkultura to pod wieloma względami całkowity misz-masz, w którym wszystkie najważniejsze produkcje wzajemnie na siebie oddziałują. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że tak głośny i wpływowy serial jak „Rick i Morty” doczekał się licznych nawiązań i odwołań w innych dziełach najróżniejszego typu. Wystarczy przypomnieć teledysk stworzony pod piosenkę duetu Run the Jewels, serię komiksów, popularnonaukową książkę tłumaczącą zagadnienia z serialu oraz album „Rick i Morty. Porąbana sztuka”.

Twórcy „Ricka i Morty'ego” wbrew pozorom nie stronią także od tworzenia reklam, choć zawsze przetworzonym przez wyjątkową estetykę serialu. Ostatnio przekonała się o tym firma Pringles, dla której Adult Swim stworzył serię krótkich wideo dotyczących łączenia smaków trzech różnych chipsów, żeby stworzyć coś zupełnie nowego.

W najnowszym wideo dom Smithów zostaje zaanektowany przez Pringles, a Morty'ego zastępuje zgraja robotów.

Nie wszystkie popkulturowe przetworzenia popularnej animacji wynikają jednak z inicjatywy jej twórców. Czasem to inni artyści postanawiają dać dowód na swoje uwielbienie dla „Ricka i Morty'ego”. Wydaje się, że właśnie taki cel przyświecał scenarzyście Gerry'emu Dugganowi i artyście Russellowi Dautermanowi, którzy postanowili przenieść serial do świata swojego komiksu „Marauders”. Tytułowa grupa składa się z popularnych X-Menów takich jak Storm i Kitty Pryde, ale paradoksalnie to nie któryś z pozytywnych bohaterów okazał się wielkim fanem animacji Adult Swim.

REKLAMA

Pod koniec wspomnianego numeru okazuje się, że Darren Cross znany też jako Yellowjacket (antagonista, którego widzowie Marvel Cinematic Universe kojarzą z filmu „Ant-Man”) przedostał się po zmniejszeniu do ciała mutanta Pyro i od tego czasu obserwuje jego poczynania ze środka. W pewnym momencie donosi swoim mocodawcom, że posiadający moc panowania nad ogniem przeciwnik grupy X-Men zrobił sobie kilka drinków Long Island Ice Tea i zasiadł do oglądania odcinków „Ricka i Morty'ego”. Jak widać nawet superzłoczyńcy potrzebują rozrywki na wysokim poziomie.

Nowe odcinki 4. sezonu serialu „Rick i Morty” trafią do widzów jeszcze w 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA