REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. Dzieje się

Co łączy Mennicę Gdańską oraz "Ricka i Morty'ego"? To oczywiste: pieniądze

Mennica Gdańska podjęła współpracę z Warner Bros. Discovery Global Consumer Products, która zaowocowała premierę kolekcjonerskiej, limitowanej monety z uwielbianego serialu: „Rick i Morty”. 

09.04.2024
16:13
rick morty moneta mennica gdańska warner bros 5 dol gdzie obejrzeć
REKLAMA

Mennica Gdańska zaprezentowała dziś swoją najnowszą monetę „Rick and Morty”, stworzoną specjalnie dla kolekcjonerów i fanów popularnej kreskówki dla dorosłych widzów. Limitowany numizmat, będący efektem współpracy z Warner Bros. Discovery, ukazuje właśnie dwóch tytułowych bohaterów.

REKLAMA

Mennica Gdańska: oto monety Rick i Morty. Co o nich wiemy?

Moneta wykonana jest ze srebra próby 999, a wyróżnia się - jak przekonują twórcy - wysoką jakością wykonania oraz numerowanym rantem. Poza tym w oczy rzucają się bardzo wysoki relief i rozmaite detale, odzwierciedlające charakterystykę animacji. Co więcej, niektóre elementy świecą w ciemności za sprawą druku UV i fluorescencji. Emitent to wyspa Niue, a nakład ograniczono do zaledwie 300 sztuk w skali całego świata, co czyni z „pieniążka” prawdziwy unikat.

Jego nominał to 5 dol, waga wynosi 62,2 g, a średnica - 45 mm. Cena monety to 1100 zł (obejmuje ona również akcesoria, czyli certyfikat i specjalne pudełko). 

Po raz kolejny łączymy siły z Mennicą Gdańską, by zaoferować widzom naszych produkcji coś wyjątkowego. Kolekcjonerska moneta z Rickiem i Mortym to doskonała okazja dla wiernych fanów produkcji, by nabyć unikatową pamiątkę związaną z ich ukochanym serialem. Nakład monety jest mocno ograniczony, co czyni ją niezwykle cennym i pożądanym przedmiotem kolekcjonerskim

- powiedziała Dorota Żurkowska z WBD w Polsce. 

Warto pamiętać, że Warner Bros. Consumer Products (czyli część Warner Bros. Discovery Global Brands and Experiences) oferuje obszerne portfolio marek rozrywkowych i franczyz z całego świata. Na oficjalnej stronie Mennicy Gdańskiej możecie zatem zamówić monety spod szyldów: „Harry Potter”, „Mortal Kombat”, „Matrix”, „Przyjaciele”, o „Wiedźminie” nie wspominając.

Rick i Morty

Rick i Morty: gdzie obejrzeć serial i o czym opowiada?

REKLAMA

Serial "Rick i Morty" jest obecnie dostępny w serwisach HBO Max i Player. W dużym skrócie: "Rick i Morty" to pełna wykręconego humoru opowieść o dysfunkcyjnej rodzinie, podróżującej przez kosmos i stawiającej czoła wszelkim możliwym wyzwaniom, zarówno naukowym, jak i emocjonalnym. Fabuła skupia się na przygodach ekscentrycznego naukowca Ricka Sancheza i jego mniej bystrego, ale pełnego entuzjazmu wnuka: Morty'ego Smitha. Rick jest geniuszem, który podróżuje między różnymi wymiarami i wszechświatami, odkrywając różnorodne zagadki kosmosu i prowadząc eksperymenty naukowe, często na granicy moralności.

Czytaj więcej o Ricku i Mortym w Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA