REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Ej gen Z, chcecie wiedzieć, czemu starsze pokolenie jest takie dziwne? SkyShowtime dodał filmy o nas

Ci ludzie zawodowo robili sobie krzywdę. Myśmy ich wyczyny oglądali z fascynacją, wielu z nas nawet próbowało je naśladować. Jak z takimi wzorami mieliśmy wyrosnąć na normalnych? Nie było szans. Jeśli należycie do młodszego pokolenia, możecie się o tym przekonać z filmów, które właśnie trafiły na SkyShowtime.

01.05.2024
7:36
jackass skyshowtime co obejrzeć premiery
REKLAMA

Ostrzeżenie z czaszką wyraźnie informuje, że wszystkie przedstawione w serialu bądź filmach wyczyny zostały wykonane przez profesjonalistów lub pod nadzorem profesjonalistów. "MTV i producenci nalegają, aby nikt nie próbował ich odtworzyć". NALEGAJĄ! Dlaczego? W "Jackass" Johnny Knoxville i jego ekipa pozwalali bić się czym popadnie po każdej części ciała, rzucali się na przejeżdżające samochody, spadali z dużych wysokości, jadali... ech, fuuuuj! Kto dorastanie spędził, oglądając program na MTV, ten już dobrze wie, co robili. A fanów tego show było przecież niemało.

Na początku lat 00. pokolenie obecnych trzydziestoparolatków tłumnie włączało MTV, aby zobaczyć, co tym razem bohaterowie "Jackassa" dla nas przygotowali. To byli nasi bohaterowie, a ich destrukcyjne zachowania stały się wzorem do naśladowania. Głupota nie boli, więc chcieliśmy być jak Johnny Knoxville i cała reszta jego ekipy. Połamane kości i siniaki na całym ciele to niska cena za zaimponowanie kolegom, prawda? No, może trochę przesadzam. Nie było aż tak źle. Zachowywaliśmy jakieś resztki zdrowego rozsądku, ale z pewnością nie za dużo.

REKLAMA

SkyShowtime - co obejrzeć w majówkowy weekend?

"Jackass" nie gościł wcale tak długo na antenie MTV. Serial tylko się jednak skończył, a chłopaki zaczęli robić filmy pełnometrażowe. I jest ich już całkiem sporo. Dwa lata temu w kinach pojawiła się oficjalnie 4. część serii "Jackass Forever". I chociaż latka minęły, Johnny Knoxville mocno się postarzał, wciąż potrafi nieźle zaszaleć. Podobnie zresztą jak reszta dobrze nam znanej ekipy i jej nowi członkowie. Steve-O robi ul ze swojego krocza, sęp zjada mięso z ciała Wee Mana, a Dave England nieświadomie wypija świńskie nasienie. Jest boleśnie i obrzydliwie, ale przede wszystkim: cholernie zabawnie.

"Jackassa" obejrzycie, klikając w ten link.

"Jackass Forever" akurat na SkyShowtime nie obejrzycie (film znajdziecie na Netfliksie), ale na platformę wpadło właśnie sześć innych odsłon franczyzy (w tym połówki serii głównej i połówka - nazwijmy to tak - spin-offu "Bezwstydny dziadek"). Zasady obowiązują w nich jednak te same: chłopaki (dziewczyny zresztą też) mają się wygłupiać, nie bacząc na swoje życie i zdrowie. Nie bójcie się jednak. Jak czytamy we wspomnianym ostrzeżeniu, to przecież profesjonaliści. Wiedzą, jak się krzywdzić. Dlatego, nawet jeśli na to nie wygląda i dostają mocno w same jaja, dobrze się przy tym bawią. Oni mają to potrzebne w takich sytuacjach poczucie bezpieczeństwa. Z produkcji bije tym samym jakieś ciepło, bo chociaż bohaterowie wkręcają się nawzajem w kolejne absurdalne sytuacje, wbrew pozorom dbają też o siebie.

Johnny Knoxville daje się zmieść potężnej fali, Bam Margera budzi swoich rodziców fajerwerkami, Steve-O tnie się papierem, chłopaki utykają w limuzynie pełnej pszczół i przybijają piątkę wielkiej sztucznej łapie - całym swoim ciałem. Serio! Śmiechu jest co niemiara. Można opisywać kolejne wyczyny ekipy "Jackassa", ale żadne słowa nie są w stanie oddać całego ich szaleństwa. Upokorzenie i ból - oto główne składniki tego filmowego koktajlu.

Więcej o SkyShowtime poczytasz na Spider's Web:

Drogie zetki, jeśli po maratonie "Jackassów" wciąż nie będziecie w stanie zrozumieć dlaczego millenialsi są jacy są, na SkyShowtime możecie też zapoznać się z innymi bohaterami naszego dzieciństwa, ery MTV. Beavis i Butt-Head ostatnio nawet powrócili - najpierw w filmie "Beavis and Butt-Head Do the Universe", a później w kontynuacji swojego serialu. Pozostali w nich nastolatkami, których ulubionym zajęciem, prócz pakowania się w kłopoty, jest komentowanie popkultury - już nie tylko teledysków, ale również filmików z YouTube. Nie zmądrzeli.

Niestety, nowych przygód Beavisa i Butt-Heada na SkyShowtime nie znajdziecie. Możecie tam za to obejrzeć pierwszy pełnometrażowy film z ich udziałem. Ostrożnie jednak: podczas seansu "Beavis i Butt-Head zaliczają Amerykę" młodsi widzowie pewnie poczują się urażeni. A to tylko jeden z wielu powodów, dlaczego ta produkcja wciąż jest taka śmieszna.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA