REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Snowpiercer" skasowany po 4. sezonie. Podziękujcie za to nowemu właścicielowi HBO Max

To już pewne i nie do podważenia. Niezwykle popularny w Polsce serial science fiction pt. "Snowpiercer" dobiegnie końca wraz z 4. sezonem. Produkcja padła ofiarą zmian w Warner Bros. Discovery, do którego należy też HBO Max. Zaczynam myśleć, że David Zaslav okropnie nie lubi sci-fi, bo ciągle kasuje tytuły z tego gatunku.

18.06.2022
10:59
snowpiercer serial skasowany sezon 4 hbo max
REKLAMA

Fani science fiction nie mają w ostatnich tygodniach swojego czasu. Najpierw HBO Max skasowało kilka produkcji tego typu, a teraz najnowszą ofiarą restrukturyzacji w Warner Bros. Discovery padł serial "Snowpiercer". Wielu z was może się w tym miejscu zapytać, co HBO Max i Warner Bros. Discovery mają do tej sprawy, bo przecież to Netflix pokazywał nowe odcinki futurystycznej serii.

Rzecz w tym, że największy serwis VOD po prostu wykupił prawa do międzynarodowej dystrybucji "Snowpiercer", a za powstanie serialu ogólnie odpowiadała stacja TNT. Należąca właśnie do Warnera, który w kwietniu przeszedł fuzję z Discovery i otrzymał zupełnie nowe kierownictwo. Na czele połączonych spółek stanął David Zaslav, po czym od razu ruszył z nową strategią oszczędności. Po głowie otrzymali od niego właściwie wszyscy: od HBO Max, przez The CW, aż po TNT i TBS. Dwóm ostatnim kanałom odebrano nawet prawo do produkowania jakichkolwiek fabularnych seriali.

REKLAMA

Część fanów miała nadzieję, że "Snowpiercer" ucieknie spod topora. Niestety, 4. sezon będzie ostatnim.

Jak podaje portal Deadline, aktorzy z obsady serialu czekali na informację o ewentualnym ciągu dalszym. Nikt z TNT nie był jednak zainteresowany zarezerwowaniem ich czasu, dlatego zaczęli szukać i bukować inne projekty. Oznacza to, że 4. sezon wcale niekoniecznie musiał być ostatnim. Decyzja Zaslava najwyraźniej nie omijała jednak seriali będących już w produkcji, na co część fanów "Snowpiercer" gorąco liczyła.

REKLAMA

Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy postapokaliptycznego tytułu mogli zawczasu przygotować się na taki rozwój wypadków. Widzowie na pewno woleliby dostać prawdziwy i dobrze przemyślane zakończenie, a nie napisany na kolanie finał lub co gorsza cliffhanger, który nigdy nie doczeka się rozwiązania. W ostatnich latach "Snowpiercer" udowodnił, że jest naprawdę silną marką science fiction. Oryginalne komiksy doczekały się wznowień w Polsce, film Bong Joon-ho z łatwością znajdziemy na VOD, a serial notorycznie dostawał się do TOP 10 najpopularniejszych produkcji na Netfliksie.

4. sezon "Snowpiercer" znajduje się obecnie w produkcji i nie ma jeszcze nawet przybliżonej daty premiery.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA