REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

Manga niepopularna w Polsce? Bzdura. Rodzime wydawnictwo szokuje liczbami

Studio JG to polskie wydawnictwo, które specjalizuje się w wydawaniu komiksów japońskich i mangowej twórczości polskich rysowników. Choć wydawać się może, że to niszowy obszar, wcale tak nie jest. Studio JG podzieliło się za pośrednictwem mediów społecznościowych danymi, z których wynika, że sprzedaż japońskich komiksów ma się w naszym kraju bardzo dobrze.

10.01.2024
16:11
Wydawnictwo manga sprzedaż
REKLAMA

Choć temat sprzedaży japońskich komiksów może wydawać się dość mocno niszowy, dla określonej grupy docelowej, nie do końca tak jest. Studio JG to polskie wydawnictwo, specjalizujące się w wydawaniu komiksów japońskich, ale też mangowej twórczości polskich rysowników. 27 lipca 2009 r. studio stworzyło oficjalny sklep internetowy Yatta.pl specjalizujący się w sprzedaży mang, japońskich słodyczy, ale zachodnich komiksów. Yatta.pl to obecnie największy w Polsce dystrybutor komiksów japońskich, posiadających stacjonarne sklepy w całej Polsce.

REKLAMA

Więcej o książkach przeczytasz na łamach Spider's Web:

Polskie wydawnictwo specjalizujące się w japońskich komiksach podzieliło się danymi za 2023 r.

Studio JG podzieliło się niedawno w mediach społecznościowych danymi sprzedaży za 2023 r. Przytoczył je na swoim profilu portalu X Jakub Tepper, jeden ze współwłaścicieli restauracji inspirowanej Japonią w Poznaniu.

Polskie wydawnictwo mangowe, podzieliło się na swoim FB paroma danymi za 2023 i najciekawsze: tylko oni wydali w minionym roku 250 tomików (!!!) Najbardziej hitowy pierwszym tom Hanako sprzedał się w Polsce w ponad 100 000 egzemplarzy (!!!!) Nawet tylko te liczby każą trochę inaczej spojrzeć na rynek wydawniczy w kraju, który ewidentnie jest sporo większy niż wielu mogłoby się spodziewać i jest na nim zapewne jeszcze sporo miejsca. Hanako to głośny komiks, ale żaden tam kultowy klasyk, a mimo to... Ciekawe jak wyglądają wyniki innych wydawnictw, choćby JPFu mającego chyba najwięcej bangerów w swoim portfolio. Masywne gratulacje dla wydawców

czytamy wpis Teppera.
REKLAMA

Studio JG prężnie się rozwija

Warto dodać, że oprócz komiksów w wydawnictwie wydawany był też miesięcznik "Otaku" oraz w założeniu mający się ukazywać kwartalnie "Otaku Max Manga" oraz publikacje okazyjne: albumy, artbooki i roczniki. Od sierpnia 2019 r. wydawnictwo oferuje zakup swoich publikacji w formie cyfrowej za pośrednictwem aplikacji YattaReader dostępnej na systemach Adroid i IOS oraz w serwisie reader.yatta.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA