REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Sprawdzamy, jak prawnicy w garniturach radzą sobie bez Meghan Markle. Suits wraca z 8. sezonem

W garniturach wróciło właśnie z 8. sezonem w okrojonym składzie. Obsadę opuściła dwójka aktorów, która była w serialu od samego początku. Sprawdzamy, czy ich brak faktycznie jest odczuwalny, czy też może Suits jednak radzi sobie bez nich.

19.07.2018
20:23
suits 8 sezon w garniturach recenzja bez meghan markle
REKLAMA
REKLAMA

Rozpoczęła się właśnie emisja 8. sezonu serialu o nowojorskich prawnikach. Jest to seria wyjątkowa dla W garniturach. Pierwszy raz od debiutu zmieniła się czołówka. Zmiana była konieczna, bo dwójka bohaterów opuściła na stałe serial. Mike i Rachel, będący serialową parą, zrezygnowali z pracy w kancelarii Specter Litt, bo aktorka wcielająca się w Rachel została księżniczką. Serio.

Suits bez Meghan Markle nie jest oczywiście zaskoczeniem. Aktorka zdradziła, że żegna się z rolą Rachel Zane, na długo przed emisją zakończenia poprzedniej serii. Scenarzyści mieli czas, by wymyślić sposób, by zarówno ona, jak i Mike Ross, w którego wcielał się przez Patrick J. Adams, zniknęli bez uciekania się do uśmiercania tych postaci.

Suits radzi sobie bez nich nad wyraz dobrze.

Nie mieliśmy nawet przeskoku czasowego, a serial rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie skończyła się 7. seria - na weselu. Rachel i Mike, który był w dodatku jednym z dwójki głównych bohaterów, udali się w pogoni za swoimi marzeniami, ale pozostali pracownicy Specter Litt muszą radzić sobie z dramatycznymi wydarzeniami z poprzedniego sezonu.

suits 8 sezon w garniturach recenzja bez meghan markle class="wp-image-184276"

Niewiele w końcu brakowało, by kancelaria została unicestwiona. Harveyowi, Louisowi i Donnie udało się uratować firmę, ale ceną było połączenie sił z… ojcem Rachel. Od razu było wiadomo, że doprowadzi to do brutalnych rozgrywek o władzę. W jednym budynku zderzą się ze sobą bardzo silne osobowości, a każdy z graczy ma swoje własne cele do zrealizowania.

Zane Specter Litt czy Specter Zane Litt?

Nie zdradzę, w jaki sposób bohaterowie rozwiążą problem z nazwaniem firmy powstałej w wyniku połączenia ich przedsiębiorstw. Dość jednak powiedzieć, że Harvey i Robert zaczynają się ze sobą bawić w kotka i myszkę już od samego początku. Które nazwisko będzie pierwsze, jest tylko jednym z punktów zapalnych, które trzeba będzie ugasić.

suits 8 sezon w garniturach recenzja bez meghan markle class="wp-image-184279"

Znając temperament obu panów, spodziewałem się jednak, że zaczną je zamiast tego podlewać benzyną. I nie rozczarowałem się. Znają się, nawet na swój sposób lubią, ale obaj wiedzą, że chociaż stoją po tej samej stronie barykady, to na jej szczycie może stanąć tylko jeden z nich. Pytanie, który z nich wygra i czy ten drugi się z tym pogodzi, pozostaje otwarte.

Walka o rolę samca alfa to nie jedyny motyw w nowym sezonie W garniturach.

Wróciło wielu znanych bohaterów, którzy dostali swoje własne wątki. Donna spełnia się w roli COO, a Louis, co mnie nieco zaskoczyło, nie uczestniczy bezpośrednio w walce o władzę. Zamiast tego robi swoje i razem z Katriną, która dołączyła do głównej obsady, musi rozwiązać problem zwolnienia części pracowników, których mają teraz za dużo.

suits 8 sezon w garniturach recenzja bez meghan markle class="wp-image-184273"

Istotnym graczem będzie teraz wprowadzony kilka lat temu Alex. Harvey obiecał mu awans, ale nie wiadomo, czy będzie mógł zrealizować obietnicę. Prowadzi to do konfliktu protegowanego Spectera z zupełnie nową postacią. Jest nią zadziorna Samantha Wheeler grana przez Katherine Heigl: prawa ręka Roberta Zane’a, która też ostrzy sobie zęby na nazwisko na ścianie.

Suits w tym roku nieco mniej przypomina Modę na sukces.

Poprzedni sezon plasował się już niebezpiecznie blisko opery mydlanej, ale nie miałem z tym w sumie problemu. Po seansie pilota 8. serii pokusiłbym się jednak o stwierdzenie, że pozbycie się płaczliwego Mike’a i zadurzonej w nim, ale ambitnej i osiągającej kolejne sukcesy Rachel, ewoluowało z konieczności w świetną decyzję. Suits wraca do korzeni.

suits 8 sezon w garniturach recenzja bez meghan markle class="wp-image-184282"

Chociaż kilkukrotnie bohaterowie wspominają parę, która opuściła firmę i zarazem serial, to ich nieobecność nie dominuje w 8. sezonie Suits. Dzieje się na tyle dużo, że widzowie nie mają czasu myśleć o tym, że Mike'a i Rachel zabrakło. Wszystko za sprawą pozostałych członków obsady W garniturach, którzy zostali świetnie rozpisani i których ewolucję przez lata obserwowaliśmy.

REKLAMA

Jestem przekonany, że Harvey, Louis, Donna i Robert wraz z Katriną, Aleksem i Samanthą bez problemu pociągną serial dalej.

Jesteśmy bliżej oczywiście niż dalej definitywnego zakończenia, ale widzę potencjał na jeszcze kilka serii. A choć Meghan Markle raczej na plan już nie wróci, to nie zdziwię się, jeśli Patrick J. Adams jeszcze jakiś gościnny występ zaliczy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA