REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Media

Rozsądek: studźmy konflikty. „Super Express”: macie tu telefony do teatrów Krystyny Jandy

Jeśli tak ma wyglądać misja prasy drukowanej, nawet tej tabloidowej, to ja chyba podziękuję i zostanę przy internetach. W samym środku zamieszania związanego z zaszczepieniem przeciwko COVID-19 wybranej grupki artystów, „Super Express” publikuje numery telefonów do Och-Teatru i Teatru Polonia zarządzanych przez Krystynę Jandę.

07.01.2021
12:03
Krystyna Janda
REKLAMA
REKLAMA

Skutek? Telefony z pogróżkami od obywateli. Odbierający telefony pracownicy Och Teatru mogą usłyszeć m.in. groźby podpalenia teatru, życzenia śmierci czy porady, by nie czuli się bezpiecznie podczas chodzenia po ulicy. Tak nierozważnego, nakierowanego na eskalację konfliktów i niepokojów społecznych działania jakiegokolwiek medium już dawno nie widziałem.

super express telefon do krystyny jandy class="wp-image-480832"
Źródło: Super Express/Press.pl

Mam tylko nadzieję, że nie doprowadzi to do żadnej tragedii. Tym niemniej, wydaje mi się, że prasa tabloidowa też ma, przynajmniej chcę tak myśleć, jakiś kodeks, granice moralne i rozsądek oraz jakąś podstawową empatię do tego, by wiedzieć, że są pewne działania, które mogą wyrządzić realne szkody.

Cała ta akcja ze szczepieniami niektórych artystów poza kolejką jest oczywiście jakąś przedziwną farsą i policzkiem w twarz całej reszty społeczeństwa. To PR-owy koszmar dla tych ludzi, którzy zgodzili się wziąć udział w tych szczepieniach i już sam fakt, że mówimy o tym publicznie zaboli te osoby dość znacznie.

Po niemal roku wyrzeczeń, stresów i niekiedy ludzkich dramatów związanych z koronawirusem tego typu sytuacje są niczym dolewanie nie tyle oliwy, ale benzyny do ognia.

Ale to, co robi „Super Express” to już odrębna liga. Kuriozalny hejt pana Jakimowicza to przy tym Smerfne Hity.

Jak odpowiada na to sam „SE”?

To był nasz ironiczny komentarz do całej sprawy. Podaliśmy ogólnodostępne numery, nie trzeba w dzisiejszych czasach kupować "Super Expressu", żeby znaleźć numer do teatru. Oczywiście nie popieramy hejtu, ale jeżeli on w tej sytuacji nastąpił, to raczej nie ze względu na naszą publikację, a na całą sprawę. Trzeba zachować proporcje i wiedzieć, co z czego wynika – powiedział redaktor naczelny Grzegorz Zasępa w rozmowie z „Pressem”.

REKLAMA

Jeśli to jest ironia, to w takim razie wydarzenia na Kapitolu w USA to radosny happening? Racja, telefony do teatrów są ogólnodostępne. Ale wrzucanie ich ludziom prosto w oczy jest podsycaniem hejtu.

*Zdjęcie główne: YouTube/Plejada

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA