REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Ma dopiero 26 lat i mnóstwo filmów w portfolio. Sydney Sweeney idzie jak burza

Sydney Sweeney błyskawicznie rozwija się w filmowym świecie. Wraz z początkiem marca w polskich kinach zagości produkcja z udziałem amerykańskiej aktorki, komedia romantyczna "Tylko nie ty", w której zagrała u boku Glena Powella. Obecnie Sydney jest jedną z najpopularniejszych aktorek swojego pokolenia. Co o niej wiemy?

18.02.2024
6:31
Sydney Sweeney filmy
REKLAMA

Dopiero co mogliśmy oglądać w kinach film z jej udziałem "Reality", w którym brawurowo wcieliła się w postać skazanej amerykańskiej sygnalistki, Reality Winner, a już niebawem pojawi się kolejny obraz z jej udziałem. Mowa o komedii romantycznej "Tylko nie ty". Produkcja z jej występem w reżyserii Willa Glucka zagości w polskich kinach już 1 marca. A to jedna z kilku produkcji, które zagoszczą na ekranach w najbliższym czasie.

REKLAMA

Więcej o znanych aktorkach czytaj w Spider's Web:

Sydney Sweeney to jedno z najgorętszych nazwisk w świecie filmu

Sydney Sweeney przyszła na świat 12 września 1997 r. w Spokane w stanie Waszyngton. Jej mama jest byłym adwokatem w sprawach karnych, a ojciec lekarzem. Syndey ma też brata, który nie jest związany z branżą show-biznesu. Aktorka wychowała się w północno-zachodnim Idaho, wzdłuż granicy z Waszyngtonem, w wiejskim domu nad jeziorem. Jej rodzina zamieszkiwała tam od kilku pokoleń. Jak mówiła Sydney w jednym z wywiadów, jej bliscy są religijnymi ludźmi.

Sydney chodziła do szkoły Saint George's School w Spokane. Jak tłumaczyła, uwielbiała sport, m.in. lekkoatletykę, ale też należała do drużyny piłki nożnej czy baseballu. Uprawiała też wakeboarding.

Aktorstwem zainteresowała się po przesłuchaniu do małej rólki w niezależnym filmie. Zdjęcia do produkcji odbywały się w jej mieście. By przekonać rodziców do tego, aby zaakceptowali jej drogę, jeśli chodzi o aktorstwo, przedstawiła im pięcioletni biznes plan. Udało się i aktorka zaczęła brać udział w przesłuchaniach w Seatlle i Portland w stanie Oregon. Później cała rodzina Sweeney przeniosła się do Los Angeles.

Tylko nie ty zwiastun

Karierę aktorską Sydney rozpoczęła od gościnnych występów w serialach telewizyjnych jak m.in. "Chirurdzy" oraz "Słodkie kłamstewka". Później zagrała Emaline Addario w serialu Netfliksa "Wszystko jest do bani", a następnie pojawiła się w hicie HBO "Ostre przedmioty". W 2018 r. Sydney zagrała w thrillerze "Tajemnice Silver Lake". Aktorkę można było też zobaczyć w 2. sezonie dystopijnego hitu serialowego HBO "Opowieść podręcznej", gdzie wcieliła się w postać Eden Spencer, posłusznej i pobożnej dziewczyny Gileadu. Kolejne role miały miejsce w takich filmach, jak m.in. w horrorze "Along Came the Devil", dramacie "Clementine" czy hicie Tarantino "Pewnego razu w Hollywood".

Ogromną popularność dały Sydney seriale "Euforia" oraz "Biały lotos".

Wielka popularność spadła na Sydney w 2018 r. po zagraniu w młodzieżowym hicie HBO "Euforia", w którym zagrała Cassie Howard, nastolatkę uchodzącą za rozwiązłą. Ta kreacja dała jej nominację do nagrody Primetime Emmy dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu dramatycznym w 2022 r. Sweeney nie poprzestaje na samym graniu w filmach. W 2020 r. postanowiła założyć firmę produkcyjną Fifty-Fifty Films, nie rezygnując oczywiście z aktorstwa. Sydney idzie jak burza w filmowym w świecie.

W 2021 r. sporym sukcesem okazała się jej rola w uznanym hicie HBO "Biały lotos" Mike White'a. W serialu zagrała zmanierowaną pannicę z zamożnej rodziny, Olivię. Za tę kreację została nominowana do nagrody Emmy Awards dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Warto dodać, że wszystkie osiągnięcia filmowe zapewniły jej miejsce na liście Time 100 Next na 2022 r.

REKLAMA

Ubiegły rok przyniósł Syndey mocną rolę w filmie "Reality", gdzie zagrała skazaną amerykańską sygnalistkę, Reality Winner. Zagraniczni krytycy pisali, że Sydney zagrała niezwykle przekonująco i przejmująco. W tym samym roku zagrała też w thrillerze kryminalnym "Americana", gdzie premiera odbyła się na festiwalu South by Southwest w 2023 r. Jedna z jej ostatnich ról to oczywiście kreacja w nadchodzącej komedii romantycznej "Tylko nie ty".

To jeszcze nie wszystko, bo w planach 26-letnia gwiazda ma kolejne role. Obecnie możemy ją już oglądać w nowym filmie o superbohaterach, "Madame Web". Aktorka pojawi się też w horrorze psychologicznym "Immaculate". Ma również zagrać u boku Julianne Moore w "Echo Valley". Trzeba przyznać, że Sweeney mimo młodego wieku ma bardzo imponujące portfolio.

W jej karierze nie brakuje rozbieranych scen, jak chociażby w serialu "Euforia". W jednym z wywiadów gwiazda przyznała, że potrafi stawiać granice reżyserom, którzy zbyt często chcą ją rozbierać w filmach. Tak było w przypadku "Euforii", gdzie Sydney wprost powiedziała reżyserowi, ze niektóre nagie sceny nie są konieczne. Prywatnie serce aktorki jest zajęte. Sydney zaręczona jest z biznesmenem Jonathanem Davino.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA