REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Szogun": czy będzie 2. sezon? Kontynuacja mogłaby powstać pod jednym warunkiem

Choć ostatni odcinek serialu "Szogun" zadebiutował na platformie Disney+ zaledwie kilka dni temu, wielu widzów z pewnością ucieszyłaby informacja o 2. sezonie produkcji. Mimo że tytuł zadebiutował jako serial limitowany, wypowiedzi twórców sugerują, że nie powiedzieli oni jeszcze ostatniego słowa.

25.04.2024
16:20
szogun 2 sezon czy bedzie
REKLAMA

"Szogun" to z pewnością jedna z tych produkcji, które zajmą wysokie miejsce w podsumowaniach TOP seriali 2024 r. Tytuł to adaptacja powieści Jamesa Clavella, a jego akcja rozgrywa się w 1600 r., kiedy Japonia stoi u progu wojny domowej. Bohaterem "Szoguna" jest lord Yoshii Toranaga (Hiroyuki Sanada), który walczy o życie przeciwko wrogom z Rady Regentów. Tymczasem w pobliskiej wiosce rybackiej zostaje odnaleziony tajemniczy europejski okręt i okazuje się, że angielski pilot John Blackthorne (Cosmo Jarvis) ma do zaoferowania sekrety mogące pomóc zarówno Toranadze, jak i jemu samemu. Historia Toranagi i Blackthorne'a splata się ponadto z losami ich tłumaczki, Tody Mariko (Anna Sawai), ostatniej przedstawicielki upadłego rodu i tajemniczej chrześcijańskiej arystokratki.

REKLAMA

"Szogun": czy będzie 2. sezon? Twórcy komentują

Justin Marks i Rachel Kondo w wywiadzie dla The Hollywood Reporter rozwiali nieco wątpliwości na temat 10-odcinkowego cyklu, który pierwotnie miał być serialem limitowanym. Można powiedzieć, że w pewnym sensie "Szogun" dobiegł końca - zaadaptowana została bowiem cała powieść Jamesa Clavella i wszystkie wątki zostały zamknięte (o finale "Szoguna" pisaliśmy więcej na łamach Spider's Web). Na początku sezonu Hiroyuki Sanada, odtwórca głównej roli i producent serialu, stwierdził jednak, że "nikt nie wie, co będzie dalej", bo "wszystko zależy od reakcji publiczności".

Zwiastun serialu "Szogun"

A reakcja publiczności jest jednoznaczna - widzowie są poruszeni i głodni kolejnych odsłon. Pytanie o 2. sezon wydawało się zatem nieuniknione. Twórcy wypowiedzieli się na temat potencjalnej kontynuacji i wygląda na to, że fani "Szoguna" mogą mieć powody do radości:

Nie wiem [czy 2. sezon powstanie]. Powtarzam, że to tak, jakbyśmy chcieli, aby wszyscy zgadzali się, jeśli chodzi o książkę. Miejmy nadzieję, że obecnie zarówno widzowie, jak i czytelnicy również są zgodni, jeśli chodzi o opowieść i jej rozwiązanie. Myślę, że gdybyśmy mogli znaleźć jakąś historię, bylibyśmy na nią otwarci. Ale wydaje mi się, że nikt nie chce robić czegoś zbyt wcześnie i bez przygotowania. Chodzi również o ludzi - pytanie, czy chcą tego więcej?

- stwierdził.

Oznacza to, że skoro "Szogun" spotkał się z tak ogromnym entuzjazmem widzów, którzy zdecydowanie chcą więcej, kontynuacja nie została do końca przekreślona. Marks, zapytany o chęć adaptacji innych tomów z serii "Asian Saga" autorstwa Jamesa Clavella odpowiedział, że czyta obecnie "Tai-Pan", która jest wspaniałą książką. Czy będzie to pretekst do stworzenia serialu antologii? Czas pokaże.

Serial "Szogun" jest dostępny w serwisie Disney+.

REKLAMA

O serialu "Szogun" przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA