REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Wiemy, jakie gry nominowano do prestiżowych The Game Awards

Coroczna impreza The Game Awards to odpowiednik Oscarów w świecie gier wideo. To właśnie na niej poznajemy najlepsze produkcje minionego roku. Nie brakuje kontrowersji, jeśli chodzi o wybór nominowanych produkcji.

15.11.2017
13:59
The Game Awards 2017 nominacje
REKLAMA
REKLAMA

The Game Awards zostały stworzone przez legendarnego już w branży gier Geoffa Keighleya. Nagrody te uznawane są za najbardziej prestiżowe w branży, a twórcy nominowanych gier – i tych, które te nagrody w efekcie zdobyły – bardzo lubią chwalić się tym wyróżnieniem, często wręcz wznawiając nakład pudełkowych kopii ze stosownym oznaczeniem o wyróżnieniu.

Każdego roku gry są nominowane w wielu kategoriach, takich jak najlepszy shooter czy najlepsza gra mobilna. Nie brakuje też bardziej prestiżowych nagród, takich jak deweloper roku czy gra roku. Nominowane gry wybierane są przez jury konkursu. Nagrody również przyznaje jury, ale głosowanie fanów na poszczególne tytuły jest uwzględniane w jego wyborach.

Nominacje do The Game Awards 2017 bez niespodzianek. Choć nie wszystkim się podobają.

Rewelacyjny Horizon Zero Dawn całkiem zasłużenie wydaje się być faworytem konkursu. Jest nominowany do gry roku, najlepszy projekt gry, najlepsza fabuła, najlepszy kierunek artystyczny, a aktorka podkładająca głos głównej postaci została nominowana do najlepszej roli.

Pozostałe nominacje do gry roku to The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odysssey, Persona 5 i PlayerUnknown’s Battlegrounds. To właśnie ta ostatnia nominacja nie wszystkim się podoba, bowiem gra nadal nie doczekała się finalnej, produkcyjnej wersji. Niektórzy uważają więc, że nie powinna być brana pod uwagę.

Skarg jest więcej.

Niektórzy twórcy gier również nie są zadowoleni. Kurt Marngenau z Naughty Dog, współtwórca nominowanego do trzech nagród Uncharted: The Lost Legacy drwi z kategorii najbardziej oczekiwanej gry, która jego zdaniem nic nie znaczy. Biorąc pod uwagę fakt, że wśród nominowanych jest Red Dead Redemption II, o którym nie wiemy praktycznie nic, trudno mu się dziwić.

Wiele osób z branży wyraziło też zdumienie, czemu w żadnej kategorii nie znalazła się ponoć świetna Yakuza 0. W kategorii najlepsza gra e-sportowa nie ma ani jednej gry wydanej w bieżącym roku. Zwolennicy parytetów są też bardzo niezadowoleni, że wśród nominowanych do najlepszego e-sportowca roku nie znajduje się ani jedna kobieta.

To jednak wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Mimo wad i tak warto je śledzić.

REKLAMA

Warto też, w ramach zabawy, stworzyć w dziale komentarzy nasz mały plebiscyt. W jaką grę, wydaną w tym roku, grało wam się szczególnie dobrze i dlaczego? Zachęcam do dyskusji. Zwłaszcza, że nie musimy - tu w komentarzach - pozować na ekspertów i starać się o sprawiedliwy wybór.

Ja, na przykład, jako grę roku wskazałbym… Mass Effect: Andromeda. Tak, wiem, gra z mnóstwem błędów technicznych i questami pobocznymi na poziomie jakiegoś koreańskiego MMO sprzed kilku lat. Ale co poradzę, że klimatem, światem i swoją unikalnością gra porwała mnie na kilkadziesiąt długich godzin…? Nie bójcie się więc swoich nominacji. Im bardziej nietypowe (i dobrze uzasadnione!), tym ciekawsze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA