REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Wciel się w zabójcę potworów. Starter do „papierowej” gry RPG w świecie wiedźmina dostępny jest za darmo

„Wiedźmin” to nie tylko gry komputerowe, książki i nadchodzący serial od Netfliksa. To również gra fabularna, która niedługo pojawi się w Polsce. Każdy, kto chce powalczyć z potworami, może pobrać starter i spróbować swoich sił za darmo.

29.01.2019
17:21
the witcher rpg
REKLAMA
REKLAMA

Na „Wiedźmina” od Netfliksa jeszcze trochę poczekamy i chociaż regularnie dostajemy nowe wieści z planu, przecieki i plotki, to domyślam się, że fani chcieliby ten głód oczekiwania czymś zaspokoić. Na zwolenników gier komputerowych czeka świeżo wydana „Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści”. Jest jednak sposób, aby do wiedźmińskiego świata zajrzeć jeszcze raz, a nawet zostać w nim na dłużej.

Gra fabularna „The Witcher RPG” zostanie wydana przez Copernicus Corporation.

Gry fabularne, czasem zwane grami wyobraźni, polegają na wcielaniu się w wymyślone postacie, wchodzeniu w interakcje ze światem pod czujnym okiem Mistrza Gry, który odpowiada za prowadzenie całej zabawy. Zazwyczaj nie ma tu plansz, a do zabawy potrzebne są ołówki, karty postaci, kostki i zbiór zasad.

Copernicus Corporation, przygotowując polską edycję gry „The Witcher RPG”, opublikował właśnie starter, który zawiera podstawowe zasady, wprowadzenie do wiedźmińskiego świata, tworzenie bohaterów, a nawet gotowy scenariusz, który pozwoli wam zagrać swoją pierwszą sesję. W trakcie rozgrywki możecie wcielić się w wiedźmina, barda, czarodzieja, kapłana, kupca i innych.

REKLAMA

Chociaż ani przez chwilę nie miałem wątpliwości, że „The Witcher RPG” zostanie przetłumaczony na język polski, to jednak mam poczucie, że na rynku polskich gier fabularnych dzieje się dużo dobrego. Ostatnio pisaliśmy o ogromnym sukcesie finansowania społecznościowego gry fabularnej „Zew Cthulhu”, który był nie tylko bardzo istotny dla fanów tego, jak się do tej pory wydawało, niszowego hobby, ale podniósł poprzeczkę w polskim crowdfundingu.

Starter do gry fabularnej „The Witcher RPG” możecie pobrać tutaj. Pełny podręcznik powinien pojawić się jeszcze w tym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA