REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Najlepsze filmy o miłości. Wybraliśmy 9 gorących produkcji

Co najbardziej może zmiękczyć serducha największych twardzieli i twardzielek? Oczywiście filmy o miłości. Te ciepłe, lekkie i przyjemne propozycje sprawdzą się w każdych okolicznościach. Warto jednak przygotować pudełko chusteczek, bo można się porządnie wzruszyć.

19.01.2023
6:33
najlepsze filmy o milosci
REKLAMA

Wbrew pozorom, filmy o miłości to nie tylko cringe’owe produkcje, które już od pierwszych minut atakują lokowaniem produktu. Jest to dosyć wymagający, a zarazem szeroki gatunek, w którym trzeba poszperać, aby znaleźć "to coś" i nie trafić na banalne romansidło, stworzone – jak większość mu podobnych – na jedno kopyto.

Filmów o miłości jest cała masa – od dramatów, przez komedie, po romanse osadzone w świątecznym klimacie. Wybrałam z tych wszystkich dziesięć, w których być może odnajdziecie swojego filmowego faworyta.

REKLAMA

Najlepsze filmy o miłości: "Czas na miłość" (2013)

Trzeba przyznać, że brytyjskie filmy o miłości mają w sobie coś ujmującego. Jednym z nich jest właśnie "Czas na miłość". Opowiada on o podróżach w czasie, które odbywa Tim (Domhnall Gleeson), aby zmienić to, co się wydarzyło oraz dzieje się obecnie w jego życiu. Swojej fantastycznej umiejętności używa, gdy poznaje uroczą Mary (Rachel McAdams). Tim zrobi wszystko, aby nowa relacja okazała się być tą jedyną i idealną. Nie wszystko jednak uda mu się doprowadzić do perfekcji i nie będzie to takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Zwiastun filmu "Czas na miłość"

Jeden dzień (2011)

Pozostając w temacie podróżowania w czasie, nie może zabraknąć filmu "Jedeń dzień", w którym główni bohaterowie, Emma (Anne Hathaway) i Dexter (Jim Sturgess), począwszy od lat osiemdziesiątych w noc ukończenia studiów, przez dwadzieścia lat spotykają się tego samego dnia. Jak rozwinie się relacja inteligentnej, niepoprawnej romantyczki i pewnego siebie, krnąbrnego uwodziciela? Co czeka ich tego jednego, lipcowego dnia?

Zwiastun filmu "Jeden dzień"

Terminal (2004)

Ostatnio o tym filmie zrobiło się głośno za sprawą śmierci irańskiego uchodźcy, którym zainspirował się Steven Spielberg, tworząc "Terminal". Mehran Karimi Nasseri zmarł na paryskim lotnisku Charles’a de Gaulle, gdzie spędził osiemnaście lat życia. Film natomiast opowiada o Viktorze Navorskim (Tom Hanks), który nie mogąc dostać się do ojczyzny z powodu tamtejszego zamachu stanu, zmuszony jest pozostać na nowojorskim terminalu, dopóki biurokratyczne przepisy nie pozwolą mu na powrót do kraju. W czasie pobytu na lotnisku, gdzie Viktor musi zbudować sobie życie na nowo, poznaje stewardessę Amelię (Catherine Zeta-Jones).

Zwiastun filmu "Terminal"

Holiday (2006)

Oglądając film "Holiday", jedną nogą można już wkroczyć w świąteczny klimat zaśnieżonej angielskiej prowincji, podczas gdy druga pozostaje na słonecznym zachodnim wybrzeżu USA. W tych właśnie miejscach rozgrywają się równolegle dwie historie: dziennikarki – Iris (Kate Winslet) oraz właścicielki agencji reklamowej – Amandy (Cameron Diaz). Kobiety przeżywające miłosne rozterki poznają się na stronie internetowej i postanawiają zamienić się domami. Nieoczekiwanie w nowych miejscach obie zawierają ciekawe znajomości i sprawy przybierają niespodziewany obrót.

Zwiastun filmu "Holiday"

Bridgete Jones (2001)

Kultowa już trylogia na podstawie powieści Helen Fielding podbiła serca na całym świecie, dlatego tytułowej bohaterki – ciepłej, wdzięcznej, ale przede wszystkim nieidealnej Bridgete Jones (Renee Zellweger) – raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Marzeniem Bridgete jest spotkanie swojego księcia z bajki, a na jej drodze pojawia się aż dwóch kandydatów – Daniel Cleaver (Hugh Grant) i Mark Darcy (Colin Firth). Wybór nie będzie prosty.

Platforma: Apple TV

Zwiastun filmu "Bridget Jones"

Miłość i inne używki (2010)

Jak to zwykle bywa, w komediach romantycznych zderzają się ze sobą dwa odmienne charaktery. W tym przypadku jest to nietuzinkowa, lekkoduszna romantyczka – Maggie (Anne Hathaway) oraz czarujący, atrakcyjny przedstawiciel farmaceutyczny – Jamie (Jake Gyllenhaal). Bohaterowie uzgadniają, że będą w związku, nie mając jednocześnie wobec siebie żadnych zobowiązań. Czy wstrząsająca informacja okaże się punktem zwrotnym ich relacji?

Platforma: Rakuten TV, CHILI, Apple TV

Zwiastun filmu "Miłość i inne używki"

Historia małżeńska (2019)

Wzruszający film pełen ciepła nie bez powodu był nominowany do Oscara w 2020. Opowiada historię małżeństwa: reżysera teatralnego – Charliego (Adam Driver) i aktorki – Nicole (Scarlett Johansson), które nie jest idealne. Dwie artystyczne dusze znają się w każdym calu. Interpretują bezbłędnie najdrobniejsze gesty, zachowania. Znają swoje upodobania. Oglądając ten film można skrycie pomyśleć – tak, to jest to, taka szczera, prosta miłość, którą można odnaleźć właśnie w tych gestach, w tych zachowaniach, w tej tak dogłębnej wiedzy na temat drugiej osoby. Mimo tego coś pęka. Dlaczego? I co wydarzy się dalej?

Platforma: Netflix

Zwiastun filmu "Historia małżeńska"

Notting Hill (1999)

Oczywiście dla fanów i fanek klasyki, oraz znakomitej Julii Roberts, nie mogło zabraknąć filmu "Notting Hill", którego akcja rozgrywa się w tytułowej dzielnicy zachodniego Londynu, gdzie znajduje się księgarnia prowadzona przez Williama Thackera (Hugh Grant). W sklepie pewnego dnia zjawia się popularna gwiazda filmowa – Anna Scott (Julia Roberts). To wyjątkowe spotkanie przerywa monotonne i uporządkowane życie mężczyzny, który zakochuje się w aktorce, i stawia pytanie, czy ten związek ma szansę zaistnieć?

Zwiastun filmu "Notting Hill"

Najlepsze filmy o miłości: "Dzień świstaka" (1993)

Wspomniane zostały podróże w czasie z nieco bardziej poważnym akcentem, natomiast film "Dzień świstaka", mimo że wpisuje się w tę konwencję, zdecydowanie do poważnych nie należy, i to nie tylko dlatego, że odtwórca głównej roli, Bill Murray, zasłynął jako komik – grany przez niego Phil Connors jest raczej pochmurnym i gburowatym pogodynkiem. Udaje się on do miasteczka Punxsutawney, aby zrelacjonować odbywające się co roku Święto Świstaka. W podróży towarzyszy mu producentka Rita (Andie MacDowell). Kiedy Phil budzi się następnego dnia, uzmysławia sobie, że znów przeżywa ten sam dzień. A na jednym się nie kończy.

REKLAMA

Platforma: Rakuten TV, Apple TV

Zwiastun filmu "Dzień świstaka"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA