REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Zwiastun najbardziej znienawidzonego serialu HBO Max wpadł do sieci. No cóż, lepiej nie będzie

"Velma" to zdecydowanie najbardziej znienawidzony i najniżej oceniany przez widzów i krytykę serial HBO Max. A jednak hate-watching zrobił swoje: produkcja okazała się na tyle popularna, że Max zamówił 2. sezon. Do sieci wpadł zwiastun, a premiera już lada dzień.

16.04.2024
12:09
velma sezon 2 zwiastun trailer kiedy premiera hbo max scooby doo
REKLAMA

„Velma” to niezwykły twór, któremu udało się zirytować właściwie wszystkich. Na IMDb tytuł otrzymał historyczne miano najgorzej ocenianej kreskówki, również w innych serwisach recenzenci i widzowie nie zostawiali na nim suchej nitki. Oczywiście, w rzeczywistości wcale nie jest to najsłabszy serial animowany w historii, ale za sprawą swojego - hm, powiedzmy - trudnego charakteru, staje się niemal nieoglądalny. Cała ta gruba, nieudolnie poklejona warstwa pseudo-ideologiczna, która pewne pierwotnie zdrowe i sensowne założenia przeistacza (a raczej: przeinacza) w formę nie tyle karykaturalną, co absurdalną i szkodliwą, frustruje i odstrasza.

Poniżana i mieszana z błotem Velma walczy ze światem dokładnie tym samym orężem, przed którym musi się bronić - uprzedzeniami i niechęcią. A przecież nie tędy droga. Jej postępowanie jest oparte na powielaniu stereotypów, wulgarnych docinkach i dickshamingu, którego natężenie osiągnęło tu rekordowy poziom. W ten sposób bohaterka staje się częścią problemu, z którym próbuje wojować. To wszystko jest krępujące, męczące i zwyczajnie nudne - humor najniższych lotów, nieudana satyra, edgy-dialogi, które nie zaimponują nawet nastolatkom w kryzysie dojrzewania, a w tle nieciekawa fabuła. Ducha „Scooby Doo” nie uświadczono.

A jednak cała ta hipokryzja nie posłała serialu na cmentarz skasowanych produkcji - przeciwnie, całe to nienawistne oglądanie sprawiło, że „Velma” cieszyła się wysoką oglądalnością, a teraz doczekamy się 2. sezonu.

REKLAMA

Velma: sezon 2. Zwiastun serialu HBO Max

Velma 2

Czytaj więcej o premierach w popularnych serwisach na Spider's Web:

REKLAMA

W nadchodzącym sezonie Velma stawi czoła wyzwaniom detektywistycznym i rosnącej sławie, podczas gdy w Crystal Cove wyjdzie na jaw nowa, straszna tajemnica. Tymczasem jej przyjaciele, Daphne, Norville i Fred, borykają się z własnymi problemami osobistymi oraz groźbą aresztowania.

Velma, 2. sezon - premiera 25 kwietnia w HBO Max.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA