REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Czy Canal+ uratuje Viaplay? Na stole pojawił się miliard złotych

Oto kolejny już zwrot akcji w opowieści o Viaplay. Canal+ i PPF może dokapitalizować spółkę kwotą przekraczającą miliard zł, czym uratuje ją od bankructwa. Jeśli do tego nie dojdzie, może rozpocząć się postępowanie upadłościowe.

13.12.2023
11:09
viaplay długi canal+
REKLAMA

Kłopoty finansowe Grupy Viaplay trwają już od wielu miesięcy. Od czerwca firma zdążyła już obniżyć krótkoterminowe perspektywy na ten rok i wycofała się z celów operacyjnych i finansowych, które obejmowały horyzont do 2025 roku. Dotychczasowy prezes zdążył zrezygnować ze swojego stanowiska, a akcje spółki drastycznie spadły.

Ratunkiem dla Viaplay miało być zapowiadane w lipcu skupienie się na rynkach skandynawskich. Wiązało się to z planowanym wyjściem z Polski i krajów bałtyckich do lata 2025. To smutna wiadomość dla rodzimych fanów rozgrywek sportowych (KSW, F1, Premier League), dla których platforma jest w naszym kraju domem. Być może jednak jej los się jeszcze odmieni.

Więcej o Viaplay poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Viaplay - Canal+ i PPF uratują platformę?

Zgodnie z informacjami podanymi przez Wirtualne Media, Canal+ i PPF za ponad 2 mld koron szwedzkich (ok. mld zł) chciałyby wykupić ponad 29 proc. akcji Grupy Viaplay. Środki miałyby posłużyć do spłacenia sporej części zobowiązań finansowych firmy.

REKLAMA
Viaplay

Decyzja o dokapitalizowaniu Grupy Viaplay ma zostać zatwierdzona 10 stycznia 2024 roku. Płatność nastąpi natomiast do 9 lutego. Jeśli jednak do zawarcia umowy nie dojdzie, firmie grozi postępowanie upadłościowe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA