REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Wiedźmin RPG jeszcze tego lata. Znamy datę premiery gry fabularnej

W oczekiwaniu na serial Netfliksa fani Geralta z Rivii będą mogli zagrać w grę RPG. I nie chodzi tu o wersję wideo, a o papierową The Witcher: The Role-Playing Game. 

05.07.2018
9:42
Wiedźmin gra RPG
REKLAMA
REKLAMA

Śmiało można uznać, że Wiedźmin to jeden z najważniejszych towarów eksportowych polskiej popkultury. Książki autorstwa Andrzeja Sapkowskiego przetłumaczono na kilkanaście języków. Na ich podstawie Netflix szykuje autorski serial. Ponadto seria gier okazała się międzynarodowym hitem. Jednak potencjał tematu nie został jeszcze wyczerpany.

W przygotowaniu jest także papierowa gra RPG.

Oficjalny tytuł to The Witcher: The Role-Playing Game. Projektem zajmuje się wydawnictwo R. Talsorian Games, odpowiedzialne m.in. za Cyberpunk 2020. O powstaniu gry mówiło się od kilku lat, jednak dopiero teraz rozpoczęto drukowanie podręczników. Oficjalna premiera odbędzie się 2 sierpnia podczas GenConu, czyli największego w Stanach Zjednoczonych konwentu dotyczącego gier planszowych i fabularnych.

Na blogu wydawnictwa możemy przeczytać, że The Witcher początkowo ukaże się w ograniczonym nakładzie, a pierwsze egzemplarze będzie można kupować właśnie na GenConie. Dodatkowo w trakcie wydarzenia, lub niedługo po nim, internauci będą mogli kupić wersję podręcznika w formacie PDF. Ta wersja dostępna będzie w sklepie DriveThruRPG.com.

Wiedźmin gra RPG class="wp-image-179116"

Jak podaje portal Gry-online.pl, grę oparto nie tylko na książkach, ale także na uniwersum stworzonym przez CD Projekt RED. Podczas rozgrywki będzie więc szansa natknąć się na wszystkie postaci, stwory czy czary znane najbardziej zagorzałym fanom Geralta. Do wyboru będą cztery rasy: ludzie, elfy, krasnoludy i wiedźmini. Gracz będzie mógł także wybrać jedną z dziewięciu klas postaci, wśród których znajdują się: bard, mag, kupiec, rzemieślnik, kapłan, lekarz, wiedźmin, najemnik i przestępca. Każda z nich posiada indywidualne drzewko rozwoju.

REKLAMA

Niestety, Wiedźmin RPG w polskiej wersji językowej będzie dostępny nieco później.

Wydawaniem w Polsce zajmie się Copernicus Corporation. Według zapowiedzi kierownictwa wydawcy przetłumaczona wersja gry ukaże się w ciągu roku od premiery oryginalnego The Witcher. Mam nadzieję, że już następnej zimy będzie można umilić sobie czas wcielaniem się w Geralta, Jaskra czy Yennefer bez konieczności korzystania z anglojęzycznego PDF-a.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA