1. Rozrywka
  2. Książki

Jeśli nie czekasz na autobiografię Willa Smitha, to popełniasz błąd. Książka lada chwila ukaże się w Polsce

Patronat medialny: test

Od muzyka do uznanego aktora. Od gwiazdy, która ma wszystko, to człowieka, który pragnie uporządkować swoje życie. "Will" to napisana wraz Markiem Mansonem biografia Willa Smitha.

18.11.2021
13:06
will autobiografia

Na pewno kojarzycie Willa Smitha. Gość zagrał w dziesiątkach filmów, zgarnął sporo nominacji do najróżniejszych nagród, w tym do Oscarów. Ostatnio mogliście oglądać go w netfliksowym "Bright" czy aktorskim "Aladynie" od Disneya, a lada chwila, bo 3 grudnia, do kin wchodzi "King Richard: Zwycięska rodzina". W tym ostatnim filmie Smith wcieli się w ojca Venus i Sereny Williams, który miał ogromny wpływ na późniejszą karierę córek. Ostatnio świat obiegła wieść, że obraz będzie miał równoczesną premierę w kinach i w HBO Max, co oznacza mniejsze dochody dla aktorów. Dla niektórych z nich straty mogły być naprawdę poważne. Smith poczuł się odpowiedzialny za cały projekt i podzielił się własną gażą z poszkodowanymi kolegami i koleżankami z planu.

Zanim jednak trafił do telewizji, a potem do kina, był muzykiem, nagrywał rap, zdobył kilka statuetek Grammy. Można powiedzieć, że to telewizja wyciągnęła go z kłopotów – przez pewien czas był na skraju bankructwa, wtedy telewizja NBC zaprosiła go do zrealizowania serialu, który w Polsce ukazał się pod tytułem „Bajer z Bel-Air”. Potem już ruszyło.

"Will" to nie tylko opowieść o wielkiej karierze.

Choć jej znaczna cześć poświęcona jest metamorfozie, jaką Smith przeszedł od dzieciaka mieszkającego w Filadelfii przez muzyka do światowej sławy gwiazdy kina. To również opowieść o priorytetach. Gdy sława zaczęła być wszechogarniająca, zaczęła odbijać się również na jego rodzinie i choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie ma nic złego w rozpoznawalności, ta może wpłynąć na życia „cywilów” bardziej, niż by się tego chciało.

Will Smith swoją autobiografię napisał z pomocą Marka Mansona. Ten drugi jest autorem bestsellera „Subtelnie mówię F*ck!”, prowadzi również bardzo popularną stronę o rozwoju osobistym.  Opowieść, w którą zabierają nas obaj panowie, ma również pomóc samemu czytelnikowi radzić sobie, a nawet stać się panem własnych emocji. Smith będzie tu przykładem tego, jak można w trakcie swojego życia poznawać samego siebie i co dzięki temu poznaniu można osiągnąć – a także, od czego się uwolnić.

Historia Smitha pokazuje bowiem, że nawet zlęknione dziecko może przeobrazić się w gwiazdę, a ta jasno świecąca gwiazda może się pogubić. Kluczowe jednak jest to, aby umieć się odnaleźć.  

Premiera książki „Will” ukaże się 24 listopada nakładem wydawnictwa Insignis.

Patronat medialny: test
Najnowsze
Zobacz komentarze