REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Zielona granica" lada chwila pojawi się online. Gdzie obejrzeć film Agnieszki Holland?

Film Agnieszki Holland jeszcze przed premierą wzbudził wiele kontrowersji i podzielił polskie społeczeństwo. Teraz "Zielona granica", która wywołała wśród Polaków gigantyczną dyskusję i protesty, ale również słowa uznania i wsparcia, lada chwila trafi do VOD.

04.12.2023
10:06
Zielona granica
REKLAMA

Jesienią 2023 roku w Polsce mówiło się tylko o tym filmie, choć "Zielona granica" paradoksalnie nie miała łatwej drogi na duże ekrany. Skupiająca się na kryzysie migracyjnym produkcja Agnieszki Holland była określana jako antypolski tytuł uderzający w Straż Graniczną, co wywołało na "Zieloną granicę" sporą nagonkę, szczególnie w środowiskach politycznych. Skutkowało to tym, że rząd, decyzją MSWiA postanowił wyświetlać w niektórych kinach specjalny spot, który miał obronić "krzywdzący dla instytucji polskiego państwa" obraz, a także licznymi protestami oraz zdjęciem produkcji z afisza kina w Otwocku. "Zielona granica" wywołała zatem sporo szumu, lecz teraz, po upływie niemal trzech miesięcy, będzie można na chłodno ocenić film Agnieszki Holland, który lada chwila wpadnie do VOD.

REKLAMA

"Zielona granica" Agnieszki Holland trafi do serwisu Canal+. Kiedy premiera w VOD?

Kiedy psycholożka Julia przeprowadza się na Podlasie, jest świadkiem dramatycznych wydarzeń, które rozgrywają się na granicy polsko-białoruskiej. Chcąc pomóc koczującym w lasach uchodźcom, kobieta postanawia przyłączyć się do grupy aktywistów, przedostającym się do strefy objętej stanem wyjątkowym. Tymczasem uciekająca przed wojną domową syryjska rodzina oraz towarzysząca jej nauczycielka z Afganistanu próbują przedostać się do granic Unii Europejskiej, nie zdając sobie sprawy, że są oni narzędziem politycznego oszustwa białoruskich władz. W Polsce ich drogi skrzyżują się z Julią i młodym strażnikiem granicznym Janem, a rozgrywające się wokół brutalne wydarzenia zmuszą wszystkich ich uczestników do odpowiedzenia sobie na pytanie, czym jest człowieczeństwo.

Zwiastun filmu "Zielona granica" (2023)

Za kamerą filmu stanęła Agnieszka Holland, a za scenariusz odpowiedzialni są Maciej Pisuk oraz Gabriela Łazarkiewicz-Sieczko. W czterokrotnie nagrodzonej podczas MFF w Wenecji produkcji wystąpili m.in. Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Maciej Stuhr, Behi Djanati Atai oraz Jalal Altawil. "Zielona granica" zadebiutuje na platformie Canal+ Premiery już 6 grudnia.

O "Zielonej granicy" przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA