REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Fani domagają się 2. sezonu "1670". Czy Netflix ich posłucha?

"1670" szturmem zdobyło serca polskich użytkowników Netfliksa. Od premiery serialu minął już miesiąc i fani coraz głośniej domagają się od platformy zamówienia 2. sezonu. Czy serwis będzie chętny na realizację kontynuacji?

11.01.2024
17:00
1670 2 sezon netflix serial
REKLAMA

W czym tkwi istota sukcesu "1670"? Serial Netfliksa opowiada o szlachcicu Janie Pawle, który zamierza zostać najsłynniejszym Janem Pawłem w historii. Nie idzie mu to najlepiej, bo przecież mówimy w tym wypadku satyrze, która bezlitośnie punktuje przywary Polaków - w szczególności tzw. januszostwo. Owszem, akcja rozgrywa się w czasach Sarmacji, ale produkcja porusza całkowicie współczesne tematy, jak ekologia, czy tolerancja. Widzowie w naszym kraju pokochali tę przedziwną mieszankę, podaną w formie mockumentu a la "The Office".

"1670" bardzo długo nie chciało zejść z czołowych miejsc topki najpopularniejszych seriali dostępnych na Netfliksie w naszym kraju. Zrobiło jednak zawrotną karierę nie tylko na platformie, ale też w internecie. Wszystko przez jego memogenny charakter. To właśnie dzięki niemu wasze tablice w mediach społecznościowych zapewne zalewały śmieszne obrazki z cytatami pochodzącymi serialu. Być może na Facebooku natknęliście się też na wydarzenie "Żądam nagrania kolejnych sezonów serialu "1670"".

Więcej o polskich serialach na Netfliksie poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

1670 - czy Netflix zamówi 2. sezon polskiego serialu?

Nazwa mówi wszystko. Internauci domagają się po prostu kolejnych sezonów "1670". Chociaż swoje żądania uzasadniają w żartobliwym tonie, żarty się skończyły. W końcu facebookowe wydarzenie powstało zaraz po premierze pierwszych odcinków (13 grudnia 2023 r.), a do teraz "wezmę udział" kliknęło ponad 50 tys. osób.

REKLAMA
1670: 2. sezon - Netflix

Twórcy zapewniali już w wywiadach o gotowości do pracy nad 2. sezonem "1670". Wszystko jednak zależy od Netfliksa. Platforma do tej pory się nawet na ten temat nie zająknęła. Nie jest to jednak powód do niepokoju. Serwis ma swoje zasady, musi wszystko policzyć, sprawdzić, czy robienie kontynuacji mu się opłaca. Zazwyczaj trwa to trochę czasu.

Patrząc na entuzjazm z jakim "1670" zostało przyjęte w naszym kraju, może się więc wydawać, że zamówienie 2. sezonu to tylko kwestia czasu. Netflix ma jednak zasięg globalny. Co prawda rodzima produkcja nie tylko w Polsce trafiła do topek najpopularniejszych seriali na platformie, ale próżno go szukać w tygodniowych zestawieniach 10 najchętniej oglądanych seriali nieanglojęzycznych na świecie. Dlatego jego dalsze losy stoją pod wielkim znakiem zapytania. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalną decyzję serwisu.

Dotychczasowe odcinki "1670" obejrzysz na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA