REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Fantastyczny polski serial wyląduje na Netfliksie. Wcześniej mogliście go zobaczyć tylko u konkurencji

Netflix na potęgę wykupuje licencje od konkurencji - już 20 września do oferty serwisu trafi kolejny polski serial od Canal+. Subskrybenci streamingowego giganta będą mogli obejrzeć fantastycznie obsadzonych "Nielegalnych".

11.09.2023
16:32
nielegalni serial netflix canal plus severski streaming
REKLAMA

Na początku sierpnia informowaliśmy, że Netflix będzie pokazywał seriale od Canal+. Nie był to news wielce zaskakujący - w końcu platforma już od pewnego czasu pokazuje produkcje konkurencji (przełomowa umowa z Warnerem, czyli HBO Max - nie wspominając o TVP). Okazuje się jednak, że gigant nie zamierza ograniczać liczby zakupionych licencji; właściwie każdego tygodnia dowiadujemy się o kolejnych tytułach, które zostaną wcielone do biblioteki najpopularniejszego serwisu. I tak na Netfliksie pojawiły się już serie „Żmijowisko” czy „Misja Afganistan” - w obu przypadkach zakup okazał się strzałem w dziesiątke, bowiem polskie tytuły błyskawicznie wylądowały na wysokich pozycjach na liście TOP 10 najchętniej oglądanych seriali w ofercie. 

REKLAMA

Netflix pokaże Nielegalnych od Canal+

Teraz przyszła pora na inny oryginalny, stworzony dla stacji Canal+ tytuł. Chodzi o „Nielegalnych” z 2018 roku, z Grzegorzem Damięckim i Agnieszką Grochowską w rolach głównych. Produkcję oparto na podstawie dwóch powieści Vincenta V. Severskiego: „Nielegalnych” i „Niewiernych”, wydanych kolejno w 2011 i 2012 roku.

Nielegalni

Konrad Wolski, szef wydziału Q, elitarnej komórki polskiego wywiadu, przejmując w Stambule białoruskiego handlarza bronią, dowiaduje się o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Broń, która zostanie użyta w zamachu, ma pochodzić z sowieckiego arsenału ukrytego na Białorusi. Konrad natychmiast uruchamia Travisa, polskiego szpiega zakonspirowanego w mińskim KGB, by zdobył informacje wywiadowcze, które udaremnią plan terrorystów. Sprawę komplikuje fakt, że Travis został właśnie zdekonspirowany przez jednego z białoruskich oficerów KGB. Poddany finansowemu szantażowi nie utrzyma się długo na swojej pozycji – z misją jego natychmiastowej ewakuacji rusza do Mińska Sara, oficer polskiej Agencji Wywiadu. Równocześnie w Warszawie emerytowany generał białoruskich służb szantażuje Premiera Rządu RP. Oficerowie Agencji Wywiadu muszą za wszelką cenę przejąć archiwalne materiały obciążające szefa polskiego rządu. Wszystkie drogi prowadzą więc do Mińska. Rozpoczyna się mordercza gra z czasem

- czytamy w oficjalnym opisie fabuły.

Więcej o streamingu przeczytacie tutaj:

REKLAMA

„Nielegalni” spotkali się z ciepłym przyjęciem widzów i mediów - nazywano go polskim serialem szpiegowskim na światowym poziomie. W wyreżyserowanym przez Jana P. Matuszyńskiego i Leszka Dawida serialu chwalono świetną historię i złożonych, świetnie napisanych bohaterów. Kino sensacyjne miesza się tu z dramatem - mamy zatem akcję, mamy też psychologię i stawianie ciekawych, trudnych pytań. Można bezpiecznie założyć, że i tym razem Netfliksowi opłaci się zakup.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA