REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Polska szlachta na celowniku Netfliksa. Jest zwiastun i data premiery serialu "1670"

W sieci zadebiutował zwiastun najnowszego polskiego serialu Netfliksa - "1670". Pełna absurdu i czarnego humoru produkcja skupiać się będzie na sarmackim życiu w czasach pańszczyzny. Kiedy pojawi się na platformie?

05.10.2023
15:17
Polska szlachta na celowniku Netfliksa. Jest zwiastun i data premiery serialu "1670"
REKLAMA

Netflix zapowiedział kolejny polski serial, który niebawem dołączy do innych rodzimych produkcji, takich jak "Znachor", "Infamia", "Freestyle" czy "Pan Samochodzik i templariusze". Do biblioteki serwisu zawita bowiem satyryczne "1670" w reżyserii Macieja Buchwalda i Kordiana Kądzieli, które przedstawiać będzie przerysowany portret polskiej szlachty. Nie zabraknie w nim gwiazdorskiej obsady, bo w rolach głównych występują Bartłomiej Topa, Katarzyna Herman, Martyna Byczkowska, Michał Balicki i Michał Sikorski.

REKLAMA

Na łamach Spider's Web pisaliśmy także o innych polskich serialach:

Kiedy premiera serialu "1670" w serwisie Netflix?

Akcja serialu rozgrywa się w tytułowym 1670 roku. Głównym bohaterem jest Jan, głowa szlacheckiej rodziny, a jednocześnie dumny właściciel tej mniejszej połowy wsi Adamczycha. Największych marzeniem szlachcica jest zapisanie się na kartach historii; jego życie to wszak pasmo samych sukcesów - wszystko, co posiada, odziedziczył całkiem sam, a resztę osiągnął ciężką pracą swoich chłopów. Ambitne plany Jana zostają jednak zakłócone przez nieznośną codzienność - trzeba przecież zawetować pomysł podniesienia podatków i zmotywować swoich chłopów do pracy, a na dodatek przekonać córkę do wyjścia za mąż za syna magnata. Jakby tego było mało, akurat w tym czasie Rzeczpospolita szlachecka chyli się ku upadkowi.

REKLAMA

Serial "1670" zadebiutuje na platformie Netflix w grudniu 2023 roku.

Netflix: zwiastun serialu "1670"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA