REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Najlepsze filmy akcji na Amazon Prime Video. Wybieramy tytuły, które was zmiażdżą

Wybuchy, strzelaniny, mordobicie - życie może być pełne adrenaliny, jeśli ma się subskrypcję Amazon Prime Video. W jej ramach otrzymujecie bowiem dostęp do obszernego katalogu filmów akcji. Które z nich są najlepsze?

03.12.2023
9:01
najlepsze filmy akcji amazon prime video co obejrzeć
REKLAMA

Na Amazon Prime Video twardziele i twardzielki stawiają czoła armiom wrogów tylko w jednym celu: aby dostarczyć wam rozrywki. Filmy akcji rządzą i dzielą na platformie, bo użytkownicy uwielbiają się przy nich relaksować. Świadczy o tym fakt, że na listę najpopularniejszych tytułów dostępnych w serwisie regularnie trafiają należące do gatunku nowości. Nie wszystkie oczywiście są dobre. Ale da się z nich wyszperać prawdziwe perełki.

Więcej o ofercie Amazon Prime Video poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Amazon Prime Video - najlepsze filmy akcji

Najlepsze filmy akcji na Amazon Prime Video potrafią widzów zmiażdżyć, zgnieść, przeżuć i wypluć. Roi się w nich od sensacyjnych atrakcji, bo twórcy stawiają na podniesienie nam poziomu adrenaliny. Siadając do seansu któregokolwiek z nich, szykujcie się więc na niezłą zadyszkę.

Przymierze

Przymierze - najlepsze filmy akcji - Amazon Prime Video

Tak, jak to już w kinie akcji bywa, zaczynamy od mocnego uderzenia. "Przymierze" jest najlepszym dowodem na to, że gatunek nie musi sprowadzać się do bezmyślnych nawalanek. Najnowszy film Guya Ritchie'ego porwie was przede wszystkim swoim dusznym klimatem. I grą Jake'a Gyllenhaala, który wciela się tu w sierżanta nawiązującego więź z lokalnym tłumaczem. W jaki sposób? No cóż, ich oddział wpada w Afganistanie w pułapkę i tylko oni wychodzą z niej żywi. Czeka ich długa podróż do bazy. A wszystko po to, aby skrytykować Stany Zjednoczone.

Więcej o "Przymierzu" poczytacie na Spider's Web: Jest groza, jest klimat. 5 powodów, aby obejrzeć nowy thriller akcji na Amazon Prime Video

Film obejrzycie na Amazon Prime Video.

Swego czasu zabijalibyście się o ten film w osiedlowych wypożyczalniach VHS. Zaktualizowana adaptacja prozy Toma Clancy'ego ma oldschoolowy klimat, ale podana jest ze współczesną przesadą. Komandos John Clark chcąc zemścić się za śmierć żony, trafia tu na większy spisek. Będzie więc musiał walczyć o życie i wyznawane przez siebie wartości. Wartka akcja idzie tu w parze z widowiskowością, więc chwyćcie się czegoś i dajcie się im porwać.

Film obejrzycie na Amazon Prime Video.

Dziewczyna z kastetami

Dziewczyna z kastetami - najlepsze filmy akcj - Amazon Prime Video

To jest dopiero kino! Nikt się tu w subtelności nie bawi. Koreańsi reżyser Hong-Seung Yoon nie bawi się w żadne subtelności. Główna bohaterka jest obiecującą młodą bokserką, która musi ratować siostrę. W tym celu zamienia rękawice na kastety i rzuca wyzwanie potężnej organizacji. Twórcy mają dzięki temu okazję, aby zachwycić nas oszałamiającą choreografią kolejnych walk. Po seansie sami poczujecie się poobijani.

Film obejrzycie na Amazon Prime Video.

Wojna o jutro

Główny bohater zostaje powołany do walki w wojnie przyszłości. Żeby uratować ludzkość, musi jednak zmierzyć się z przeszłością. Brzmi jak bełkotliwy opis blockbustera z Tomem Cruise'em? Cóż, swój nie mniejszy urok na ekranie roztacza jednak Chris Pratt. Mamy więc do czynienia z bardzo przyjemnym akcyjniakiem w klimatach science fiction.

Film obejrzycie na Amazon Prime Video.

Sentinelle

Takie nieprawdopodobne mieszanki to my lubimy. Główny bohater za dnia jest twardym policjantem, znanym ze swoich brutalnych metod. W wolnym czasie spełnia się jednak, jako... czarujący wokalista. Kopiąc tyłki przestępcom, nigdy nie wypada więc z rytmu.

Film obejrzycie na Amazon Prime Video.

Wystrzałowe wesele

Wystrzałowe wesele - najlepsze filmy akcji - Amazon Prime Video

Jak już pewnie zauważyliście, jesteśmy w lżejszych klimatach. Pora więc na imprezę. A kto ją lepiej poprowadzi niż Jennifer Lopez? W "Wystrzałowym weselu" wciela się w Darcy, której wesele na egzotycznej wyspie przerywa banda piratów. Wraz z panem młodym przyjdzie jej więc przepracować problemy w związku, jednocześnie rozprawiając się z przestępcami. Poprawiny nie będą potrzebne.

Film obejrzycie na Amazon Prime Video.

Die Hart

Ta komedia otwarcie nabija się z filmów akcji. Co więcej, Kevin Hart nabija się tu też ze swojego statusu etatowego pomocnika Dwayne'a Johnsona. Wychodzi z tego wybuchowa mieszanka humoru i sensacji. Nie wszystko w "Die Hart" co prawda gra jak należy (nawet John Travolta), ale na weekendowy odmóżdżający seans film nada się perfekcyjnie.

Film obejrzycie na Amazon Prime Video.

REKLAMA

Amazon Prime Video - najlepsze filmy akcji na licencji

 • John Wick 4
 • Bullet Train
 • Człowiek w ogniu
 • Jeden gniewny człowiek
 • Jeden strzał
 • Dredd
 • Uprowadzona
 • Mechanik: Prawo zemsty
 • Cyborg
 • Adrenalina
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA