REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

"Idol" zagrożony. Pojawił się apel o zakończenie kontrowersyjnego serialu HBO

The Parents Television and Media Council wystosowała do HBO apel z prośbą o zakończenie "Idola" i zaprzestanie promowania serialu. Rada, zajmująca się propagowaniem treści odpowiednich dla dzieci i młodzieży, uzasadniła swoje żądanie nadmiarem brutalnych i pornograficznych scen.

27.06.2023
11:25
"Idol" zagrożony. Pojawił się apel o zakończenie kontrowersyjnego serialu HBO
REKLAMA

Serial Sama Levinsona już od samego początku wzbudzał wiele kontrowersji. Nadmiar erotycznych scen, nagość, tandetne dialogi i gloryfikacja brutalnego seksu to tylko kilka z nieprzychylnych określeń na temat "Idola", którymi dzielili się krytycy i internauci. Mocno podkoloryzowany male gaze w mrocznej stronie muzycznego show-biznesu nie przypadł do gustu nie tylko widzom, ale również członkom i członkiniom Rady ds. Telewizji i Mediów, którzy postanowili wyrazić swój sprzeciw przeciwko nieodpowiednim dla młodzieży serialu, do których to właśnie kierowana jest promocja "Idola".

REKLAMA

Czytaj także:

Apel o zakończenie "Idola". Treści serialu mają być nieodpowiednie dla młodych widzów

Jak podaje portal The Wrap, The Parents Television and Media Council wezwała HBO do zakończenia produkcji serialu "Idol", powołując się na przedstawienie w nim nieodpowiednich scen, takich jak brutalne przedstawienie seksu, wykorzystywanie seksualne i innego rodzaju deprawacje, które są nieodpowiednie dla młodych widzów. Rada ponadto dodała, iż żąda, by platforma Max przestała w mediach społecznościowych promować serial, który z założenia kierowany jest do młodzieży.

REKLAMA

"Idol" został słusznie skrytykowany, ponieważ każdy odcinek zagłębia się w "torture porn" i wykorzystywanie seksualne. Daleki od pouczających aspektów, serial pogrążył się w takiej deprawacji, że nawet jego niszowa publiczność wyraźnie zwróciła się przeciwko niemu - w przeciwnym razie HBO wyemitowałoby sześć, a nie tylko pięć odcinków. HBO powinno trzymać się z dala od tego wyprodukowanego przez Sama Levinsona serialu, który gloryfikuje i promuje ekstremalne wykorzystywanie seksualne nastolatków, i odmówić przedłużenia go na drugi sezon

- napisała w oświadczeniu Melissa Henson, wiceprzewodnicząca The Parents Television and Media Council.
HBO: zwiastun serialu "Idol"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA