REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Aquaman w pełnej krasie na nowym, pięciominutowym zwiastunie

Premiera Aquamana zbliża się wielkimi krokami. Opowieść o władcy Atlantydy ma szansę przynieść uniwersum DC drugie, lepsze otwarcie. Czy finałowy trailer filmu da fanom nową nadzieję?

05.10.2018
20:26
aquaman trailer
REKLAMA
REKLAMA

Według wielu fanów komiksów DC Aquaman był najlepszą częścią nieudanej Ligi Sprawiedliwości. Dlatego wytwórnia Warner Bros. przygotowuje solowy film o władcy Atlantydy na jedną z najważniejszych premier roku. Aquaman ma być obrazem lepszym, zabawniejszym i znacznie lżejszym w swym podejściu od wcześniejszych dzieł DC.

Nowy, opublikowany dzisiaj trailer produkcji rzuca jednak pewien cień na to przekonanie. Na trwającym aż pięć minut materiale pokazano wiele wcześniej niewidzianych scen. W tym sekwencję na Saharze. To właśnie tam udadzą się Arthur Curry i Mera, żeby odnaleźć lokalizację trójzębu Posejdona.

W materiale pojawia się wiele żartów, ale niektóre z nich nie są najlepszej jakości. W pewnym momencie Aquaman żartuje wręcz, że zamiast kropelki potu potrzebnej do uruchomienia mechanizmu mógłby zrobić coś innego. Bohater DC stwierdza:

Mogłem na to nasikać.

W zwiastunie pokazano także przygotowania Ocean Mastera i jego armii do walki o władzę w Atlantydzie. I przyszłego ataku na świat powierzchni. Fanów Aquamana znacznie bardziej zaciekawi jednak inny legendarny przeciwnik tego bohatera – Black Manta. W klipie ujawnione zostały bowiem długie fragmenty zapowiadanego od dawna pojedynku dwóch mężczyzn. A to nawet i tak nie wszystkie wątki poruszone w zwiastunie.

Wszystko to sprawia, że wielu fanów będzie czekać na Aquamana z równą dozą ekscytacji, co zaniepokojenia. Na opublikowanych materiałach można dostrzec wiele ciekawych rozwiązań, ale nie sposób zamknąć oczu na szereg problemów, z którymi DC jest utożsamiane. Chodzi choćby o nadużywanie CGI i green screenów, problemy z jakością efektów specjalnych, drętwe dialogi i nonsensowne fabuły.

REKLAMA

Wciąż niejasna jest przyszłość innych filmów z serii Worlds of DC. Od dłuższego czasu spekuluje się, że Henry Cavill nie powróci do roli Supermana. Dużo mówiło się także o odejściu Bena Afflecka, ale aktor zakończył niedawno odwyk i podobno pracuje nad formą, żeby znów wcielić się w Batmana.

Aquaman trafi do kin 21 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA