REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Assassin's Creed: Liberation HD - czego możemy się spodziewać po tej grze?

Dziś swoją premierę ma Assassin's Creed: Liberation HD, konwersja gry wydanej pierwotnie na przenośną konsolę PlayStation Vita. Twórcy zapowiadają nie tylko poprawę warstwy graficznej, ale i szereg innych zmian, które dodatkowo mają wzbogacić rozgrywkę. Warto w ogóle interesować się tym tytułem, czy to tylko wydmuszka, żerująca na popularności serii? 

15.01.2014
10:55
Assassin’s Creed: Liberation HD – czego możemy się spodziewać po tej grze?
REKLAMA

Akcja Liberation rozgrywa się w XVIII wieku, w latach 1765-1780 na terenie Nowego Orleanu. Bohaterem tej części jest Aveline, pierwsza w historii serii kobieta asasyn, nijak nie powiązana z głównym protagonistą serii, czyli Desmondem. Aveline została wyszkolona przez Agate, czarnoskórego niewolnika, który uciekł od swojego pana i stał się przywódcą bractwa zabójców. Fabuła gry skupiona jest wokół nieznanych dotąd epizodów w konflikcie pomiędzy asasynami a templariuszami. Liberation oferowało identyczną rozgrywkę, co gry z głównej linii na konsole PS3 oraz Xbox i komputery PC. Pewną nowością były tu przebrania, które pozwalały bohaterce lepiej wtopić się w tłum i kilka nowych, dość oryginalnych broni - m.in. strzelający parasol i bicz.

REKLAMA
Assassins-Creed-Liberation-HD2

Na PlayStation Vita, Liberation poradziło sobie całkiem nieźle, zebrało przyzwoite oceny (przeciętnie 7/10) i zdobyło uznanie graczy. Warto jednak zauważyć, że grę chwalono przede wszystkim za to, że jest udanym portem Assassin's Creed na konsolę kieszonkową, który w pełni wykorzystuje jej możliwości. Krytykowane z kolei były liczne błędy, niedociągnięcia, nudny niekiedy gameplay i historię, która z każdą godziną jest coraz mniej wciągająca.

Wszystkie te niedogodności mają jednak ulec poprawie w Liberation HD. Oczywiście najwięcej zmian zaobserwować będzie można w oprawie audio-wizualnej. Podniesiona rozdzielczość, wyższej jakości tekstury, ulepszone animacje, płynniejsze przejścia, rendering z użyciem szerokiego zakresu dynamicznego i zupełnie nowe efekty dźwiękowe to tylko część zapowiadanych modyfikacji. Nie oznacza to jednak, że gra będzie wyglądać tak dobrze, jak choćby Assassin's Creed III, co rzecz jasna nie musi przeszkadzać w rozgrywce.

Assassins-Creed-Liberation-HD-vs-Vita
REKLAMA

Ponadto, niektóre misje z oryginalnej kampanii mają zostać zmienione pod kątem uwag i sugestii ze strony recenzentów i fanów gry na PS Vita. Ma je to uczynić bardziej interesującymi i wymagającymi. Wprowadzone zostaną również całkowicie nowe zadania, których nie było w pierwotnej wersji gry.

Dobrze, że Ubisoft postanowił posłuchać głosu ludu i poprawić to, co szwankowało w Liberation i nie usiłuje nam opchnąć odgrzewanego kotleta z odświeżoną grafiką. Na odpowiedź na pytanie, czy wprowadzone zmiany wystarczą, by wersja HD była satysfakcjonująca i w pełni zadowalająca dla fanów serii, jest na razie za wcześnie. Gra ukazała się dzisiaj i nie miałem jeszcze okazji, by w nią zagrać. Możecie jednak przekonać się sami, kupując ją na Steamie lub Uplay.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA