REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Czy to twój stary wyszedł spod prysznica? Nie, to nowa spódnica Balenciagi

Hiszpański dom mody Balenciaga przyzwyczaił już ludzi do absurdalnych projektów, które wywołują szok i przekraczają pewne granice, lecz sprawiają, że marka jest na ustach wszystkich. Po tym, gdy światło dzienne ujrzały już maksymalnie porwane trampki, zakupowa torba jak ze sklepu IKEA oraz torba-worek na śmieci, przyszedł czas na spódnicę z ręcznika. Taką, którą się ma na sobie, wychodząc spod prysznica.

16.11.2023
19:50
Spódnica z ręcznika Balenciaga
REKLAMA

O hiszpańskiej marce Balenciaga znów jest głośno. Po tym, jak brand mierzył się z kontrowersjami dotyczącymi najnowszej kampanii, gdzie małe dzieci trzymały w rękach maskotki na skórzanych łańcuchach, Balenciaga wraca do tworzenia kolekcji, w której prezentuje rzeczy czy ubrania codziennego użytku, w niektórych przypadkach stylizowane na bardzo zniszczone. Rzecz jasna za ogromne pieniądze.

Więcej o modzie przeczytasz w Spider's Web:

REKLAMA

Dziwaczny projekt Balenciagi: spódnica z ręcznika

Dyrektor kreatywny marki, Demna Gvasalia, w swoich projektach uwielbia przekraczać granice dobrego smaku i prowokować. Choć niektóre projekty (tak jak m.in. trampki wyglądające na zniszczone przez psa lub mające za sobą niejeden festiwal) pozostawiają wiele do życzenia, gdy tylko Balenciaga pokaże kolejny, dziwaczny projekt, mówi o nim cały świat.

Swego czasu dyrektorowi kreatywnemu dostawało się za to, że daje zamożnym ludziom - bo tacy bez wątpienia są jego klienci - możliwość poczucia się, jakby byli bardzo biedni, fetyszyzując ubóstwo i jakość życia, o której nie można napisać, że jest dobra. Po kilku ostatnich dziwnych konceptach, światło dzienne ujrzała ręcznikowa spódnica w wersji unisex.

REKLAMA

Za spódnicę z ręcznika trzeba zapłacić krocie

Zarówno sam projekt, jak i jego cena są absurdalne, bo przecież taką "stylizację" każdy z nas może stworzyć co wieczór, po kąpieli, wychodząc spod prysznica i owijając się najzwyklejszym na świecie ręcznikiem. Jak opisuje Balenciaga, spódnica wykonana jest z bawełny frotte i posiada regulowany pasek z klamrą wewnątrz. Posiada też wyhaftowane logo hiszpańskiego brandu. Za spódnicę z ręcznika trzeba zapłacić krocie, bo aż 925 dol. czyli ok 3750 zł. Marka zapowiada też, że produkt należy prać tylko i wyłącznie chemicznie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA