REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Dlaczego Billy Miller umarł tak młodo? Matka uwielbianego aktora wyjawiła przyczynę śmierci

Billy Miller, lubiany i popularny aktor, zmarł w wieku zaledwie 43 lat - na dwa dni przed 44 urodzinami. Dlaczego odszedł tak młodo? Okazuje się, że artysta mierzył się z różnymi schorzeniami, z których jedno - jak wyjawiła jego matka - odebrało mu życie. Nie była to jednak choroba, którą sugerowały media.

20.09.2023
8:51
billy miller śmierć przyczyna depresja dwubiegunowa matka w garniturach
REKLAMA

Dwa dni temu informowaliśmy o śmierci urodzonego w 1979 roku Billy'ego Millera - aktora znanego z produkcji takich jak "Żar młodości", "Szpital miejski" czy "W garniturach" i zdobywcy Jeden z zagranicznych serwisów jako nieoficjalną przyczynę podał powikłania związane z zaburzeniem neurologicznym, a konkretnie: postępującym porażeniem nadjądrowym. Ta neurodegeneracyjna choroba objawia się zespołem parkinsonowskim i otępieniem; w dość krótkim czasie doprowadza do unieruchomienia chorego, a medycyna nie zna jeszcze sposobów na jego przyczynowe leczenie.

Okazuje się jednak, że nie była to jedyna przypadłość, z którą mierzył się Miller. Matka aktora wydała oświadczenie, w którym odniosła się do zupełnie innej choroby.

REKLAMA

Billy Miller nie żyje. Matka aktora wyjawiła przyczynę śmierci

Menedżerka Millera, Marnie Sparer, wyjawiła magazynowi "The Times", że gwiazdor "w chwili śmierci zmagał się z depresją maniakalną". W oświadczeniu dla "Soap Opera Digest" matka Millera, Patricia, przyznała, że Billy odebrał sobie życie:

Chcę osobiście podziękować wielu fanom i przyjaciołom za potężną ilość miłości, modlitw i kondolencji przesłanych mi i mojej rodzinie w związku z druzgocącą śmiercią mojego pięknego syna. (...) Przez lata toczył walkę z depresją dwubiegunową. Zrobił wszystko, by opanować chorobę. Kochał swoją rodzinę, przyjaciół i fanów, ale ostatecznie choroba wygrała i zabrała mu życie

- czytamy w oświadczeniu.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, w Polsce dostępnych jest kilka telefonów, które mogą ci jej udzielić.

  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)
  • Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
  • ITAKA - Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01
  • Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
  • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

Czytaj o serialach na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA