REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Chłopi" lada chwila trafią do VOD. Gdzie obejrzeć produkcję?

Wybitną produkcję DK Welchman i Hugh Welchmana, która została zgłoszona do przyszłorocznych Oscarów we wszystkich kategoriach, niebawem będzie można zobaczyć na małych ekranach. Kiedy "Chłopi" trafią do VOD?

15.12.2023
12:23
"Chłopi" lada chwila trafią do VOD. Gdzie obejrzeć produkcję?
REKLAMA

Animowany film twórców "Twój Vincent" okazał się być jednym z tegorocznych polskich hitów, a przepiękna oprawa muzyczna i zapierające dech w piersiach obrazy wzniosły Reymontowską epopeję na nowy poziom. Kontrowersje związane z pracą artystów na planie, którzy stwierdzili, że malarze byli wykorzystywani pod względem zarobków i godzin pracy, nie przyćmiły jednak informacji, że "Chłopi" zostali zgłoszeni przez dystrybutorów do Oscara we wszystkich kategoriach; produkcja ma największą szansę na nominację w kategorii najlepszy film animowany. Nominacje do najważniejszej statuetki w branży filmowej poznamy jednak dopiero w marcu 2024 roku, a do tego czasu można obejrzeć "Chłopów" ponownie lub po raz pierwszy na małym ekranie.

REKLAMA

O "Chłopach" przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

Gdzie obejrzeć film "Chłopi"? Produkcja trafi do serwisu Canal+

Malarska adaptacja epopei Władysława Stanisława Reymonta o tym samym tytule skupia się na losach rodziny Borynów, które rozgrywają się na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych. W sercu fabuły znajdują się również kobiety, a szczególnie postać pięknej i tajemniczej Jagny. "Chłopi" to wciąż aktualna historia o tragicznej miłości i życiu wiejskiej wspólnoty, gdzie brutalne reguły i narzucone normy wyznaczają każdemu określone miejsce w społeczności, a wyjście poza ramy grozi odrzuceniem i upokorzeniem. W rolach głównych wystąpili Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk oraz Cezary Łukaszewicz.

REKLAMA

"Chłopi" DK i Hugh Welchmanów zadebiutują 23 stycznia w serwisie Canal+ Online oraz na antenie Canal+ Premium.

Zwiastun filmu "Chłopi" (2023)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA