REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Chłopi" zgłoszeni we wszystkich kategoriach Oscarów. To może być triumf polskiego kina

"Chłopi" podbili już serca polskiej publiczności, a teraz ruszają w świat. Czy uda im się urzec również członków Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej? Rodzima produkcja została zgłoszona przez dystrybutora do wyścigu o Oscary we wszystkich możliwych kategoriach.

08.12.2023
10:41
chłopi oscary kategorie
REKLAMA

Animowanych "Chłopów" w Polsce obejrzało już ponad 1,5 mln widzów, co czyni go najchętniej oglądanym rodzimym filmem od czterech lat. Obecnie produkcja wchodzi na ekrany w innych krajach. Między 8 a 14 grudnia będzie go można zobaczyć m.in. w USA. Jest to o tyle ważne, że Sony Pictures Classics - dystrybutor na terenie Stanów Zjednoczonych - zdecydował się zaprosić na pokazy członków Amerykańskiej Akademii.

Więcej o "Chłopach" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Chłopi - powalczy o każdego Oscara

Już od jakiegoś czasu wiemy, że "Chłopi" będą reprezentować Polskę w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Mówiło się też o starcie produkcji w innych kategoriach. Tego jednak się nie spodziewaliśmy. Sony Pictures Classics zgłosił go we wszystkich możliwych. Najważniejsze z nich: najlepszy film animowany, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza muzyka, najlepsza piosenka oryginalna, a nawet: najlepszy film.

REKLAMA
Chłopi - Oscary

Jak podaje Next Film - polski dystrybutor "Chłopów" - produkcja jest już wymieniana wśród tytułów z największą szansą na nominację w kategorii najlepszy film animowany. Czy uda się wywalczyć coś więcej? Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze poczekać. Oficjalne nominacje do Oscarów odbędzie się 23 stycznia 2024 roku. Samo rozdanie nagród nastąpi niecałe dwa miesiące później - 10 marca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA